Skocz do zawartości

Zakup przyczepy do 40 tys zł


Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku na Cikat przyjechał gość Citroenem C4 w benzynie i przytargał Adrię Altea 542 PK. Z tego co na szybko sprawdziłem to cytryna ma na haku 1300kg, a ta Adria 1300 to ma MW. Pomijam zgodność z przepisami, ale skoro on z 4 osobami na pokładzie dał radę benzyniakiem 1,6 przeciągnąć taką budę przez Cres to golf da sobie radę z Hobbikiem bez problemu. Kolega pisze, że Passat daje radę a jest przecież cięższy. Więc przy tym samym silniku stosunek masy do mocy jest na korzyść Golfa.

Na komfort jazdy będzie miał wpływ stosunek mas holownika do przyczepy, ale jadąc tak jak trzeba czyli 70-80 km/h żadne podmuchy wiatru czy tiry nie rozbujają zestawu. Sprawdzone na własnej skórze.

 

Wysłane z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jaki to ma związek? Kolega chce holować przyczepę samochodem do niej dostosowanym i tyle. Pyta o przyczepę a polecacie mu zmianę auta. Ja wiem, że na forum panuje przekonanie, że najlepsza kombinacja to Humvee i n126, ale nie popadajmy w skrajności. Producent przewidział odpowiednie masy przyczepy i całego zestawu, więc jeśli się w tym zmieści to może jechać. A to czy będzie jechał bezpiecznie zależy od świadomości możliwości zestawu, swoich umiejętności i jazdy w granicach dozwolonej prędkości.

 

Wysłane z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko było jasne i zgodne z przepisami.

 

Max DMC przyczepy obliczyłem dzieląc DMC pojazdu przez 1,33 czyli 1800kg/1,33=1353kg.

Czy to jest dobrze skoro Q1 z dowodu Golfa (max DMC przyczepy z hamulcem) to 1300kg?

Czy jednak DMC przyczepy musi być mniejsza bądź równa Q1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko było jasne i zgodne z przepisami.

 

Max DMC przyczepy obliczyłem dzieląc DMC pojazdu przez 1,33 czyli 1800kg/1,33=1353kg.

Czy to jest dobrze skoro Q1 z dowodu Golfa (max DMC przyczepy z hamulcem) to 1300kg?

Czy jednak DMC przyczepy musi być mniejsza bądź równa Q1?

 

Jak napisała powyżej Aga to Twój max to 1300 i takiej budy też szukaj. Da się znaleźć budę w takiej wadze dla tych 4 osób, nawet nową. Łatwo oczywiście nie będzie.

Jak pisałem skupiaj się przede wszystkim nie na DMC a na masie własnej i ładowności samej przyczepy. Nie ma sensu szukania na wyjściu ciężkich przyczep, które swoje ważą i mają np 100 kg ładownośći, czyli na pusto ważą te 1200 kg.

 

Na pewno coś się uda Ci znaleźć :) Budżet masz spory. Gdybyś "trochę" dołożył to nawet mógłbyś pokusić się o kupno nowej:

 

Caravelair Antares Family Style 476 

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Caravelair-Antares-Family-Style-476/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:4825,cnd:new,vcg:caravan,bu:6-6/pg:vipmotorhome/247442183.html

 

Sterckeman 470 PE Comfort 

https://www.mobile.de/pl/Samoch%C3%B3d-kempingowy/Sterckeman-470-PE-Comfort-Modell-2017/vhc:motorhome,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:23350,cnd:new,vcg:caravan,bu:6-6/pg:vipmotorhome/230843194.html

 

Te powyżej są lekkie na pusto i mają DMC do 1300. Używane tez podobne znaedziesz, ale niekoniecznie w PL ;)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku. Wsiadaj w samochód i jedz do Pisza. Masz niedaleko. A jak stan przyczepy bedzie dobry to bedziesz mial lepszy start z karawaningiem niz niektórzy co tu na forum np. pokupowali angielki.

Auto masz dobre do tej cepy. Da rade. A jak ci bedzie doskwierac brak mocy to sobie za rok dwa wymienisz.

 

Edit.

Nie zauważyłem ze mozesz tylko 1300. W takim razie ta masa cie ogranicza. Ale spokojnie znajdziesz w tej wadze przyczepe dla 2+2

Edytowane przez Prusiak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, przy hobbitkach 90% będzie miało standardowe, nie podwyższone dmc, co realnie daje ok 200kg ładowności. Zalewając spłuczke, wode, gaz, żarcie i inny szpej dochodzimy do dmc. Co innego przy adrii, sam wiesz że generalnie mają większą ładowność i nie zawsze dobija się do max

 

Ale przecież na rynku jest cała masa innych przyczep, a nie tylko Hobby :) Szukać odpowiedniej, do 1300 DMC i tyle. Przy używanych to brać trzeba każdą markę, no poza angielkami jedynie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche gwoli wytłumaczenia, fakt że przyjąłem te 1300 jaki masę do ciągania, i taka jak dla mnie będzie za duża jak na golfa. Ale jak pisze Jacek można znaleźć budę która waży 900 a ma dmc 1300, załadujesz przykładowo do 1100 i będzie ok. Tylko druga rzecz, buda w tej masie to będzie mniej więcej ta wielkość co podlinkowałeś. Ja jak zaczynałem szukać budy to byłem oglądać taką tylko dethleda, gdyby nie to że była dla mnie za mała to bym ją kupił. Także najlepiej podjedź i onejrzyj pare budek i wyrobisz sobien zdanie jakiej szukasz, czy wielkości ok 440 i golfem ją szarpniesz, czy coś 500+ i wymienisz holownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież na rynku jest cała masa innych przyczep, a nie tylko Hobby :) Szukać odpowiedniej, do 1300 DMC i tyle. Przy używanych to brać trzeba każdą markę, no poza angielkami jedynie :D

 

Dlaczego tak odradzacie te angielskie przyczepy? Jakie są nazwy producentów tych angielek to nie będę ich przeglądał? Tak w ogóle to które są najlepsze wg Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi z lewej strony :) ich konstrukcje sprzyjają nieszczelnością. Druga rzecz na wyspach budek się nie rejestruje, są jak bagażnik na hak. I co habdlarz wpisze w masach i roczniku to ogranicza go tylko wyobraźnia. Fakt że zdażają się rodzynki, ale na pewno nie są tanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak odradzacie te angielskie przyczepy? Jakie są nazwy producentów tych angielek to nie będę ich przeglądał? Tak w ogóle to które są najlepsze wg Was?

Dlatego, że w UK ciężko nawet kupić przyczepe w dobrym stanie. A dolicz do kwoty zakupy transport do Polski i zarobek handlarza. I opłaca się? Owszem. Opłaca się kupić zgniłka, przypudrować i opchnąć z zyskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że w UK ciężko nawet kupić przyczepe w dobrym stanie. A dolicz do kwoty zakupy transport do Polski i zarobek handlarza. I opłaca się? Owszem. Opłaca się kupić zgniłka, przypudrować i opchnąć z zyskiem.

Przemek, oglądałem kilka tuzinow budek w UK. Nie znalazłem nic godnego w kwocie do 6000 funtow. Budki sa mocno poniszczone, nie sa tanie a wilgoć jest niestety standardem. Ani jedna sztuka pomimo pogody nie stała pod plandeka.

Oglądając europejskie przyczepy roznica jakości wykonania jwst widoczna nawet dla takiego laika jak ja

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.