Skocz do zawartości

Zakup przyczepy do 40 tys zł


Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem tutaj nowy także na początek chciałbym wszystkich bardzo serdecznie przywitać.

 

Wspólnie z rodziną planujemy rozpocząć przygodę z Caravaningiem i planujemy zakup pierwszej w życiu przyczepy.

Rodzina to dwie osoby dorosłe i 2 dzieci 5 lat i 2 miesiące. Max DMC przyczepy to 1350kg, gdyż cholownik to golf IV jak na razie, być może za jakiś czas to się zmieni i kupimy większy samochód.

Jestem z Olsztyna także może ktoś mi podpowie gdzie się wybrać niezbyt daleko (chodzi mi o jakiś większy plac z przyczepami na sprzedaż).

 

Zainteresowała mnie taka przyczepa i nie wiem czy warto umówić się ją obejrzeć

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-prestige-440-sprzedam-przyczepe-hobby-prestige-440-ID6yVAZz.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

 

Pozdrawiam,

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z dmc wychodzi, ale szczerze to nie widzę tego żebyś pociągał budę wielkości mojej golfikiem :/ bo ruszyć i jechać to jedno, ale zatrzymać się albo ruszyć pod góre to drugie. Poza tym dmc masz na granicy możliwości, pierwszy lepszy wiatr boczny albo minięcię tira i przyczepa może zacząć kierować

 

Dobrze podejżewam że 1.9tdi? Czy jakiś benzyniak?

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Passata i przy DMC przyczepy 1350 jest co robić a dmc Passat ma 200 kg większe , maks do Golfa to 1000-1100 kd dmc

Dziękuję za cenne rady.

 

To jakiego modelu przyczepy szukać no i czy w okolicach Olsztyna można gdzieś pojechać i pooglądać coś ciekawego u jakiegoś większego sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli taki plan to ok, w miare sensownie. W tym dmc możesz szukać nawet takiej 495 jak moja, dla 4 osób jest ok

 

Masz coś takiego na myśli? Czym się różni jedna od drugiej?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-495-ul-namiot-isabella-2005-rok-piekna-namiot-isabella-dmc-1350-kg-ID6yWI4J.html

 

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-495-ufe-wygodna-przyczepa-dla-rodziny-kochajacej-podroze-ID6z0EU3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym DMC? DMC to maksymalna waga przyczepy przecież i nie wiadomo jaka będzie jej waga przygotowanego pojazdu do jazdy.

 

Taka cepa z DMC 1350 może ważyć i 900 kg ale też 1250 kg w zależności od modelu.

 

Wiec nie DMC się liczy a konkretna przyczepa i konkretna waga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek różnią się układem, taką ufe ja mam i jest bardzo przestronna przed zlewem i kuchenką i ma fajne podwójne łóżko, ta druga ma osobne, ale można je połączyć.

 

Jacek, przy hobbitkach 90% będzie miało standardowe, nie podwyższone dmc, co realnie daje ok 200kg ładowności. Zalewając spłuczke, wode, gaz, żarcie i inny szpej dochodzimy do dmc. Co innego przy adrii, sam wiesz że generalnie mają większą ładowność i nie zawsze dobija się do max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.