Skocz do zawartości
Przemysław

Zakup przyczepy do 40 tys zł

Rekomendowane odpowiedzi

Przemysław

Witam.

Jestem tutaj nowy także na początek chciałbym wszystkich bardzo serdecznie przywitać.

Wspólnie z rodziną planujemy rozpocząć przygodę z Caravaningiem i planujemy zakup pierwszej w życiu przyczepy.

Rodzina to dwie osoby dorosłe i 2 dzieci 5 lat i 2 miesiące. Max DMC przyczepy to 1350kg, gdyż cholownik to golf IV jak na razie, być może za jakiś czas to się zmieni i kupimy większy samochód.

Jestem z Olsztyna także może ktoś mi podpowie gdzie się wybrać niezbyt daleko (chodzi mi o jakiś większy plac z przyczepami na sprzedaż).

Zainteresowała mnie taka przyczepa i nie wiem czy warto umówić się ją obejrzeć

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-prestige-440-sprzedam-przyczepe-hobby-prestige-440-ID6yVAZz.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Pozdrawiam,

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Golf i 1350? Słabo to widzę :/ ile to auto w ogóle ma dmc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przemysław

Golf i 1350? Słabo to widzę :/ ile to auto w ogóle ma dmc?

DMC Golfa to 1800kg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Z dmc wychodzi, ale szczerze to nie widzę tego żebyś pociągał budę wielkości mojej golfikiem :/ bo ruszyć i jechać to jedno, ale zatrzymać się albo ruszyć pod góre to drugie. Poza tym dmc masz na granicy możliwości, pierwszy lepszy wiatr boczny albo minięcię tira i przyczepa może zacząć kierować

Dobrze podejżewam że 1.9tdi? Czy jakiś benzyniak?

Edytowane przez jacekzoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przemysław

Tak 1,9 TDI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BIENIEK2712

DMC Golfa to 1800kg.

Ja mam Passata i przy DMC przyczepy 1350 jest co robić a dmc Passat ma 200 kg większe , maks do Golfa to 1000-1100 kd dmc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Silnik da rade, miałem taki 110KM w sharanie i w miare to szło. Ale jak pisze Bieniek to auto jest za lekkie

Edytowane przez jacekzoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przemysław

Ja mam Passata i przy DMC przyczepy 1350 jest co robić a dmc Passat ma 200 kg większe , maks do Golfa to 1000-1100 kd dmc

Dziękuję za cenne rady.

To jakiego modelu przyczepy szukać no i czy w okolicach Olsztyna można gdzieś pojechać i pooglądać coś ciekawego u jakiegoś większego sprzedawcy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

A nie bierzesz pod uwagę najpierw wymiane auta? Bo dla 4 osób w tej wadze ciężko będzie znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przemysław

Myślałem że przyczepę kupię jakoś teraz po sezonie a samochód zmienię do przyszłego sezonu żeby już było czym ciągać. Jeśli chodzi o samochód to na dzień dzisiejszy ma być to Passat w kombi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

To jeżeli taki plan to ok, w miare sensownie. W tym dmc możesz szukać nawet takiej 495 jak moja, dla 4 osób jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przemysław

To jeżeli taki plan to ok, w miare sensownie. W tym dmc możesz szukać nawet takiej 495 jak moja, dla 4 osób jest ok

Masz coś takiego na myśli? Czym się różni jedna od drugiej?

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-495-ul-namiot-isabella-2005-rok-piekna-namiot-isabella-dmc-1350-kg-ID6yWI4J.html

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-495-ufe-wygodna-przyczepa-dla-rodziny-kochajacej-podroze-ID6z0EU3.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Co wy z tym DMC? DMC to maksymalna waga przyczepy przecież i nie wiadomo jaka będzie jej waga przygotowanego pojazdu do jazdy.

Taka cepa z DMC 1350 może ważyć i 900 kg ale też 1250 kg w zależności od modelu.

Wiec nie DMC się liczy a konkretna przyczepa i konkretna waga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Przemek różnią się układem, taką ufe ja mam i jest bardzo przestronna przed zlewem i kuchenką i ma fajne podwójne łóżko, ta druga ma osobne, ale można je połączyć.

Jacek, przy hobbitkach 90% będzie miało standardowe, nie podwyższone dmc, co realnie daje ok 200kg ładowności. Zalewając spłuczke, wode, gaz, żarcie i inny szpej dochodzimy do dmc. Co innego przy adrii, sam wiesz że generalnie mają większą ładowność i nie zawsze dobija się do max

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przemysław

Widzę że będzie to trudna decyzja z tym zakupem.

Najchętniej pojechałbym i pooglądał gdzieś tylko sam nie wiem gdzie warto pojechać - jeśli ktoś wie gdzie się wybrać proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi