Skocz do zawartości

pomocy - zamek drzwi KNAUS


uwex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

właśnie mi padł zamek drzwi wejściowych naszego KNAUSA Royale (2006) :(;(. I mamy wielki problem! Przyczepy nie mam jak zamknąć i stoi otwarta. Wprawdzie zawiozłem ją na parking strzeżony, ale w następny weekend zaplanowaliśmy wyjazd w Beskidy, a za 2 tygodnie mamy plany wyruszyć na 2 tygodniowy urlop. I jak to zrobić bez możliwości zamknięcia przyczepy :(

Proszę o pomoc czyli podpowiedź, gdzie mogę pilnie zdobyć nowy lub używany (najlepiej!) fragment zamka drzwiowego, jak na zał. rysunkach. W poniedziałek rano będę rozmawiał z KLAJĄ, gdzie serwisuję przyczepę, ale już wiem, że zamek nowy do KNAUSA to ok. 1.500 zł (!) - kwota zawrotna, no a do tego czas oczekiwania 5-6 tygodni. Chętnie otrzymam jakieś pomocne podpowiedzi, dzięki którym nie będziemy UZIEMIENI.

Z góry dzięki

post-21007-0-23964900-1501962581_thumb.jpg

post-21007-0-14195100-1501962593_thumb.jpg

post-21007-0-28355700-1501962620_thumb.jpg

post-21007-0-97865000-1501962621_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i dopasowalem inny. Zdjęcie w załączniku ale zamontowane na czas wymiany blokada thule wszystko działa ale wymiana na inny to sporo j7 pracy. A ten zamek który masz jest dostępny tylko w knausie i komplet z tyłem za około 1200 więc szukałem rozwiązania i znalazłem koszt około 200 i trochę ręcznej pracy.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Miałem dokładnie taki jak ty, mam tak jak na foto. Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale jeszcze prośba o szczegóły co za zamek i z jakiego modelu dopasowałeś. A poza pracą i widocznym od zewnątrz otworem po starej śrubie to czy od środka też jakieś duże modyfikacje były konieczne? Aha, podaj jeszcze, jak mogę prosić jaki model tej blokady Thule masz, i czy jest na prawdę dobrze dopasowana do drzwi KNAUSA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek do drzwi kampera Zadi w gomarket 150 pln. i dodatkowo wkladka. Tak zrobiłem, że cała reszta jest bez zmian od środka. (pisałem na priv i podawałem numer) ale nie jest to prosty temat. Blokada drzwi thule pasuje bez problemu, montaż prosty, a chyba lepiej zabezpiecza niż każdy zamek. Na allegro blokada thule za 199 PLN.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Zamek musiałem trochę przerobić ale działa już 2 sezon bez problemu

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zgodnie z sugestiami i podpowiedziami z Forum (za co DZIĘKI) zakupiłem i założyłem dodatkowe zabezpieczenie (Fiamma), aktualnie to moje podstawowe zamknięcie, ale wydaje się nawet bardziej pewne niż oryginalny zamek. A do tego u przedstawiciela Knausa we Wrocławiu chyba zamówiłem złamany fragment zamka - piszę chyba, bo Panowie z Knausa wprawdzie zamówili dla mnie ten element, zgodnie z przesłaną fotografią, ale nie byli na 100% pewni, że to co zamówiłem to jest to co potrzebuję..... No cóż, zaryzykowałem ok. 100zł (ucieszony, że nie muszę kupować całego zamka) i czekam kiedy i co do mnie dotrze :)

Aha - jeszcze odnośnie "fachowców" w sklepach Karawaningowych - to dopiero podczas zakładania zabezpieczenia Fiamma się dowiedziałem, że po pierwsze jeśli bym zakupił zabezpieczenie o większym wymiarze (dłuższe) to wtedy można tak założyć, że zakrywa wkładkę zamka fabrycznego w drzwiach, a cena w sumie prawie taka sama, oraz że po drugie jeśli ktoś montuje blokadę powyżej fabrycznego zamka (tak jak ja), to można dokupić zestaw dopasowanych podkładek dystansowych Fiamma do tej blokady. Można by rzec "mądry Polak po zakupie..." :)

post-21007-0-79122700-1502743838_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.