Skocz do zawartości

Hobby Clasic 1990


grze gorz

Rekomendowane odpowiedzi

Ogladałem ta przyczępę:

 

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-kampingowa-hobby-clasic-rok1990-CID5-IDnLaKv.html

 

 

Zauważyłem że z bocznej listwy nad oknami po lewej stonie wycieka uszczelniacz.

Lewy tylny  dól w rogu od spodu przyczepy też jest przejachany uszczelniaczem jakimś.

W srodku jest sucho  i bez zapachów. Ale wydaje mo się że gorne szafki były w tym rogu rozbierane.

Na co zwrócić uwagę.

A jeszcze w bakiście wymienione było dno na jakąś płytę wiórową i nie jest zaizolowana od dołu ta płyta.

A śruby mocujące przechodzą na zewnątrz od dołu na 4- 5 cm.

 

Czy może dać sobie z nią spokój?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego, zdjęć nie mogę powiększyć w telefonie więc nie wiem o czym mówisz (szkoda ze nie zrobiłeś zdjęć tych miejsc).

Co do podłogi w bakiscie. Lepiej to zmienić na jakąś sklejkę ale bez ciśnienia. Ta podłoga nie ma nic wspólnego z podłogą cepki a i bakista ma szczelność taką sobie więc nie ma znaczenia.

Widocznie poprzednia juz przegnila i wstawili taką (tylko ciężka i szybko wody się napija nawet z otoczenia), ale to żaden problem bo wstawisz tak sklejkę za "30" zł i będzie ok na kilka lat ;).

 

P.S.

Sam ma ten model tylko z nowszej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladałem ta przyczępę:

 

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-kampingowa-hobby-clasic-rok1990-CID5-IDnLaKv.html

 

 

Zauważyłem że z bocznej listwy nad oknami po lewej stonie wycieka uszczelniacz.

Lewy tylny  dól w rogu od spodu przyczepy też jest przejechany uszczelniaczem jakimś.

W srodku jest sucho  i bez zapachów. Ale wydaje mo się że gorne szafki były w tym rogu rozbierane.

Na co zwrócić uwagę.

A jeszcze w bakiście wymienione było dno na jakąś płytę wiórową i nie jest zaizolowana od dołu ta płyta.

A śruby mocujące przechodzą na zewnątrz od dołu na 4- 5 cm.

 

Czy może dać sobie z nią spokój?

 

rogi podłogi to słaby pkt tych przyczep, pewnie coś się działo dlatego maźnięte,

pytanie czy jest twardo, co i czy tam było robione - obadaj dobrze wszystkie rogi, od zew i wew

 

drugi pkt to przednia ściana, parapet

 

reszta std

 

bakistą się nie przejmuj, u mnie też jest wymienione ktoś dał płyte OSB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka wydaje się być idealnie prosta, wycieki uszczelniacza to atut.

Tą wersję mógłbym kliknąć "lubie to"

Tak jak pisali koledzy sprawdź narożniki podłogi od dołu, jak również od wnętrza (jak podniesiesz spanie)

I standard: rączki przód i tył oraz parapety.

Ja bym nie odpuszczał bo nowsze roczniki bywają gorsze technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę o pomoc w ocenie ,czy ta jest warta tych pieniędzy ? Czy może za dużo,albo za mało ceniona ?

 

Przyczepa jest warta tyle ile ktoś jest skłonny zapłacić. Jeżeli faktycznie jest i sucha i szczelna to jest warta tych pieniędzy

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-prestige-dmc-1900-2004-r-CID5-IDnPtiu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spostrzeżenia . Jestem nowa na forum i nie do końca rozumiem co znaczy po cyganach ? Z tym wc ,to problem wielkiego kalibru widzę . Duże okna to też jako niedoświadczona myślałam że raczej są zaletą:) Ale człowiek głupi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę o pomoc w ocenie ,czy ta jest warta tych pieniędzy ? Czy może za dużo,albo za mało ceniona ?

 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-prestige-dmc-1900-2004-r-CID5-IDnPtiu.html

 

To jest przyczepa w cenie złomu i pewnie taki też jej stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie znaczy, była zamieszkana przez Romów, zwanych cyganami. Nie ma tu drugiegi dna. Cepa zapewne z francji, oni tam mają jakieś dofinansowanie do budek czy coś takiego. I tylko z sobie znanego powodu nie ,,robią,, do budy tylko kibelek gdzieś na zewnątrz, a okna to wymóg jakiś ichniejszych przepisów. Pewnie ma jeszcze folie na materacach, dobrze że nie jest sprzedawana jako nowa i nieużywana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spostrzeżenia . Jestem nowa na forum i nie do końca rozumiem co znaczy po cyganach ? Z tym wc ,to problem wielkiego kalibru widzę . Duże okna to też jako niedoświadczona myślałam że raczej są zaletą :) Ale człowiek głupi!

 

Po cyganach to znaczy po cyganach :) Cyganie, najczęściej z Francji, kupują cepy i w nich mieszkają. Mieszkają po 2-3 lata non stop, czasem w nawet więcej osób niż przewidział producent. Przyczepami też sporo jeżdżą po całej Europie. Można spotkać całe cygańskie obozy na Węgrzech, Słowacji, w Polsce itp.

Na koniec cepy są opychane, ale wcześniej są rozszabrowane ze wszystkiego co się da, a nawet zdewastowane, aby uzyskać odszkodowanie niby po włamie itp.

 

Charakterystyczne cechy cyganek to właśnie duże okna, brak kibelka, zafoliowane kanapy i siedzenia, a często też zafoliowana kuchenka i umywalka. We Francji sprzedawane są właśnie w cenie złomu i w stanie w jakim są. W Polsce czasem handlarz bawi się w odbudowę, albo w doprowadzenie do porządku. Czasem można trafić na ogłoszenie handlarza, który pisze że przyczepa niemal nowa, bo ma jeszcze folie na fotelach :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.