Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja kupiłem tę do 1500kg na wypadek gdybym w przyszłości chciał zważyć jakiś pojazd >4t. Np jakiegoś większego kampera :]

 

U mnie niedaleko na złomie jest waga ale przecież nie będę tam za każdym razem przed wyjazdem jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet okręgowa nie ma :/ pozostaje skup złomu

Błąd - "nie musi mieć".

 

W temacie, że szkoda czasu na zaliczenie wagi na mieście - nie wiem jak Wy, ale ja na dłuższe wakacje (tzn wtedy mam szansę być przeladowany) jadę raz, może dwa razy w roku. Te 15 minut mogę odzalowac ;)

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd - "nie musi mieć".

 

W temacie, że szkoda czasu na zaliczenie wagi na mieście - nie wiem jak Wy, ale ja na dłuższe wakacje (tzn wtedy mam szansę być przeladowany) jadę raz, może dwa razy w roku. Te 15 minut mogę odzalowac ;)

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

ja mam w planie przed każdym ,,większym,, wyjazdem odżałować i się ważyć

To chyba pytanie retoryczne ;)

no właśnie nie, gdzieś czytałem że te na skp są bardzo niedokładne bo nie mierzą wagi jako takiej a nacisk, i potrafi być duże wahnięcie. dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym też już w jakimś temacie było. Moim zdaniem, urządzenia diagnostyczne na stacjach kontroli pojazdów podlegają okresowym kontrolom i mają ściśle określone parametry (legalizację), inaczej nie byłyby to urządzenia diagnostyczne.
Błąd może bardziej wynikać z przeliczeń, niż jakości/dokładności pomiaru. :hmm:
Pomiar na stacji jest zwykle pokazywany w KN.
:niewiem: Może przez wszystkie lata, mam wyjątkowe szczęście do prawidłowych wskazań przyrządów na SKP, ale przecież tak na stacjach być powinno.

Edytowane przez szary11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zanim wjadę na wagę to na niej staję. Jak potwierdzi moją wagę ciała sprawdzoną wcześniej na wadze łazienkowej to zakładam, że jest dokładna. Oczywiście błąd pomiaru wynikający z precyzji układu pomiarowego może zmieniać się nieliniowo względem masy, ale mi przede wszystkim chodzi o wyeliminowanie celowego zaniżania wskazań poprzez świadome przeskalowanie wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, po zważeniu przyczepy powinieneś jeszcze raz stanąć na wadze, aby zważyć się razem z przyczepą. Miałbyś wtedy kompletny obraz dokładności jej wskazań.

Wiele osób sprawdza właśnie w ten sposób skalowanie wag.
PS
Kilka lat temu była rozmowa o wartościach nacisku osi wpisywanych w DR
http://forum.karawaning.pl/topic/16877-nacisk-na-oś-w-dowodzie-rej/?p=374408

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, po zważeniu przyczepy powinieneś jeszcze raz stanąć na wadze, aby zważyć się razem z przyczepą. Miałbyś wtedy kompletny obraz dokładności jej wskazań.

Wiele osób sprawdza właśnie w ten sposób skalowanie wag.

PS

Kilka lat temu była rozmowa o wartościach nacisku osi wpisywanych w DR

http://forum.karawaning.pl/topic/16877-nacisk-na-oś-w-dowodzie-rej/?p=374408

Zrobiłem tak i wynik się zgadzał. Wiec jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok:

Była jakaś różnica w tym wyższym zakresie pomiaru, czy dodały się tylko Twoje kilogramy (dokładnie)?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w planie przed każdym ,,większym,, wyjazdem odżałować i się ważyć

 

Ja staram się 1-3razy w roku się ważyć. Czasem naprawdę można się zdziwić :(

Oczywiście chodzi mi o kampera a dawniej przyczepę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.