Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w tym roku kamperkiem na wakacjach w Polsce, i jak to u rodziny - weź sobie to, weź sobie tamto i auto "trochę" usiadło. Pan na pierwszej lepszej stacji diagnostycznej zgodził się zważyć auto za FREE. Czyli nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wycieczkę wakacyjna zacząć od przejazdu przez wagę - 10 minut w plecy a sytuacja klarowna.

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Prawdopodobieństwo trafienia takiej kontroli to jak wygrana w totka 

To możliwe , pod warunkiem, że wyjeżdżają w te regiony raz na 5 albo i 10 lat. Bo to tutaj wygląda to z goła inaczej:

W piątek znaczna część Niemców w południowych landach już o 14 kończy pracę :yay: a o 16-tej siedzą w autach, kamperach a co nie którzy ciągną swoje przyczepy na weekendowe wypady do Austrii i Szwajcarii i właśnie w te dni autostrady A5 / A81/ A7 / A95 itd. są bardzo obciążone ruchem w kierunku południowym a w niedziele w kierunku północnym.  Wtedy to często w godzinach nocnych ze soboty na niedziele są organizowane "łapanki". Prawdopodobieństwo trafienia na taką kontrolę :miga:  "Rumuna"  :] który odwiedza ten region raz na 25 lat jest proporcjonalnie dużo mniejsze niż osób które w ciągu roku podróżują w te regiony kilka razy. Ja akurat jestem zwolennikiem takich kontroli bo one skutecznie redukują brak wyobraźni co niektórych użytkowników dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe , pod warunkiem, że wyjeżdżają w te regiony raz na 5 albo i 10 lat. Bo to tutaj wygląda to z goła inaczej:

W piątek znaczna część Niemców w południowych landach już o 14 kończy pracę :yay: a o 16-tej siedzą w autach, kamperach a co nie którzy ciągną swoje przyczepy na weekendowe wypady do Austrii i Szwajcarii i właśnie w te dni autostrady A5 / A81/ A7 / A95 itd. są bardzo obciążone ruchem w kierunku południowym a w niedziele w kierunku północnym. Wtedy to często w godzinach nocnych ze soboty na niedziele są organizowane "łapanki". Prawdopodobieństwo trafienia na taką kontrolę :miga: "Rumuna" :] który odwiedza ten region raz na 25 lat jest proporcjonalnie dużo mniejsze niż osób które w ciągu roku podróżują w te regiony kilka razy. Ja akurat jestem zwolennikiem takich kontroli bo one skutecznie redukują brak wyobraźni co niektórych użytkowników dróg.

Ale pewnie łapane są dostawczaki. Z przyczepą nikt z forum jeszcze nie zapłacił. Te nasze 10% przeładowania pewnie ich nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi opowieściami o kontrolach i łapankach na kampery i zestawy za granicami Polski tylko straszycie tych , którzy maja male doświadczenie w tych podróżach.   :przyczepa::biwak:

Prawda jest taka ,ze ja wole podróżować z przyczepa za granica niż w Polsce bo jazda jest znacznie bezpieczniejsza. Przejazd przez Austrię to czysta przyjemność.Poza tym np. w Słowacji i na Węgrzech jest znacznie mniejszy ruch na drogach niż w Polsce oraz drogi gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja zmierzać zacząć przygodę z przyczepą i wcale nie uważam, że te opowieści to straszenie. Odbieram to raczej jako: przyłóż się do wyjazdu i stanu swojego zestawu.

Wszystko w temacie. 

 

Nikt nie "czycha" w ukryciu na jakiegoś Polaka  bo jedzie swoją budką czy kamperem !   Proszę zejść na ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym jeszcze tych co to mówią jak w innych krajach jest fajnie i ruch spokojny poprosił aby czasem zamiast autostradą przejechali się drogami "landowymi" a potem niech opowiedzą co widzieli i jak jest fajnie.

Ja jak jadę z Łodzi na północ lub na zachód też mam spokojnie na autostradzie, mopy fajne ale nie piszę że w PL jest super.

Wy opinie o Austri, Czechach, Słowacji czy Madziarach opisujecie znając je tylko z Autostrad tranzytowych, to ja Wam powiem, że w Polsce jest lepiej.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym jeszcze tych co to mówią jak w innych krajach jest fajnie i ruch spokojny poprosił aby czasem zamiast autostradą przejechali się drogami "landowymi" a potem niech opowiedzą co widzieli i jak jest fajnie.

Ja jak jadę z Łodzi na północ lub na zachód też mam spokojnie na autostradzie, mopy fajne ale nie piszę że w PL jest super.

Wy opinie o Austri, Czechach, Słowacji czy Madziarach opisujecie znając je tylko z Autostrad tranzytowych, to ja Wam powiem, że w Polsce jest lepiej.

;)

 

Ogółem masz rację, przez Węgry jednak nie jadę tylko po A czy S - bo dokładanie ponad 100km przy 250 jest bez sensu. Tam jest na lokalnych folklor, ograniczenia do 30 na całą wieś i wszyscy tak jadą. Wieczne kopanie kanalizacji, które trwa od 2012r lub dłużej tylko zmienia się wieś na kolejną. Mimo wszystko mam świadomość, że po 1 mam tam fajne campy na bezpieczny nocleg, po drugie jadę totalnie bez korków a tego nie trawię. Lokalne drogi Węgier znam też z wycieczki nad Balaton (ze 170km x 2). To samo na Słowacji, gdzie też nie ma samych autostrad - tam też nie jest fajnie na lokalnych. Tylko to nie ma co porównywać z Polską, bo to u nas w każdym rejonie inaczej. Niby drogi mamy nowe w postaci A i S. Ale np na wybrzeżu wszędzie kręto, wąsko, drzewa w skrajni. Na śląsku wszędzie dojedziesz po 2 pasach, czasem dziurawych i w korkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, tylko Tobie udało się zjechać z "A" i zobaczyć jakieś "DK" i "DW" w tym kraju, większość nawet nie wie, że za tym ekrenam jest jakiś kraj ;).

 

Oczywiście nie pisalem poprzedniego posta do 100% forumowiczów tylko do tych co w tych krajach byli inwiedzą wszystko ;) jadąc na CRO.

Ty się uczysz i zwiedzas, więc wiesz.

 

Podoba mi się to porównanie Twoje na końcu posta, dokładnie to chciałem powiedzieć w swoim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby wprowadzono mandaty na niemiecki wzór za zbyt małą odległość między samochodami i skuteczne egzekwowanie tego rodzaju wykroczenia. I mandaty rzędu 2-5 tysięcy PLN :D

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jeżdżę przez Austrię, bo mi nie po drodze, ale czytając o kontrolach to nawet mi to na rękę. Zawsze mam budę lekko ponad to co dopuszczalne. Jakieś 40 może 50 kg, ale jednak. perspektywa wyrzucania rzeczy do śmieci  i dyskusja z policmajstrem jakoś mnie nie kusi. Ja dociągam do Miskolca po drogach krajowych i stamtąd już jak po sznurku, autostradą, elegancko jadę sobie do samej granicy z CRO lub SLO, w zależności dokąd zmierzam. No chyba że jadę docelowo gdzieś na Węgry wtedy w zależności jaka droga wypadnie. I tak potwierdzam, nasze drogi są lepsze niż Słowackie czy Węgierskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby wprowadzono mandaty na niemiecki wzór za zbyt małą odległość między samochodami i skuteczne egzekwowanie tego rodzaju wykroczenia. I mandaty rzędu 2-5 tysięcy PLN :D

 

Wysłane z telefonu

Czyja wina ? Jest to ważne ale dla potencjalnych poszkodowanych najważniejsze jest jak uniknąć strat, ran i bólu niezależnie od przyczyny zdarzenia. Mając przed sobą radiowóz na sygnale i znaczny obszar obserwacji drogi zasłonięty przez naczepy ciężarówek już bym zdjął nogę z gazu a już w momencie kiedy radiowóz zjechał ostro na prawo zaczął bym hamować wlączając światła awaryjne. Ostanim najpoźniejszym momentem na reakcję ratującym przed kolizją jest 12 sekunda kiedy w ostatniej ciężarówce włączają się światła awaryjne . Kierowca może nie zauważył tych trzech faktów, może ich nie skojarzył. Wracając do określenia winy - niewątpliwie i policja, i kierowcy TIR-ow ( widząc wyprzedzający ich pojazd uprzywilejowany powinni zwolnić i wzmóc czujność) maja współudział w "wyreżyserowaniu" tego zdarzenia. Kierowca który rozbił samochód nie sprostał tej sytuacji. Takie jest moje zdanie na temat tej kolizji wymyślone na krzesełku, przed ekranem po kilkukrotnym obejrzeniu filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.