Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo dużo pisze się na forum odnośnie wagi/ładowności przyczep i wagi zestawu, ale jakoś nie natknąłem się opis kogoś kogo zatrzymano i ważono na drodze.

Proszę o wpisywanie się osób które spotkała ta wątpliwa przyjemność, oraz opis miejsca/okoliczności zdażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Granica Austria/Niemcy wszyscy jechali na wagę, auta poniżej 2,8t jechały lewym pasem, cała reszta prawym pasem przez rozległe parkingi i tam przez wagę, mnie nie zatrzymali, przyczepa na pograniczu ładowności, samochód z zapasem niwelującym ew. niewielką nadwagę przyczepy (przyczepa przed wyjazdem 70 kg nadwagi na powrocie o zapasy lodówkowo-napojowo-żywnościowe mniej).

Widziałem auta z przyczepami kontrolowane na poboczu. Nie stawałem tam i nie byłem zainteresowany wię więcej nie wiem, ale takowe ważenie odbyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już jest na forum szeroko omówiony. Problem głównie dotyczy Austrii.

http://forum.karawaning.pl/topic/24111-chorwacja-dojazd-i-kontrole-dmc/?hl=ważenie#entry544662

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką sytuację 2 lata temu, że był znak samochodu dostawczego i napis > 2,8 t, które miały jechać przez parking. Jako, że nie jestem dostawczym więc pojechałem prosto. Błysnął fotoradar ale nic nigdy nie przyszło. W zeszłym roku też jechałem przez Austrię i nikt mnie nie zaaresztował, mimo tego, że ściągali mnie dwa razy na kontrolę winiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką sytuację 2 lata temu, że był znak samochodu dostawczego i napis > 2,8 t, które miały jechać przez parking. Jako, że nie jestem dostawczym więc pojechałem prosto. Błysnął fotoradar ale nic nigdy nie przyszło. W zeszłym roku też jechałem przez Austrię i nikt mnie nie zaaresztował, mimo tego, że ściągali mnie dwa razy na kontrolę winiet.

No i się ciesz z takiego finału. Jak masz wszystko OK to się nie martw jak masz coś na sumieniu to :  Dzban nosi wodę do puki się .........  :miga:

Kara czasem większa niż auto którym się poruszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się ciesz z takiego finału. Jak masz wszystko OK to się nie martw jak masz coś na sumieniu to : Dzban nosi wodę do puki się ......... :miga:

Kara czasem większa niż auto którym się poruszasz.

Ale za co kara ?

Znak dotyczył ciężarowych czy osobówek ? Musiał zjechać czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za granica miałem  2 razy.

pierwszy raz na Węgrzech w niedaleko Siófoku na autostradzie warzenie i sprawdzenie dokumentów panom się chyba nudziło bardzo bo jak zobaczyli ruskiego to zatrzymali go od razu i mnie kazali jechac.

drugi raz w Austri znak zestawy powyżej 2.5T na parking na ważenie. po zjeździe na parking pan policjant powiedział mi że przyczep kempingowych to nie dotyczy i mogę jechać dalej.

w Polsce zdarzyło mi się dwa razy

raz z kempingiem na granic PL/CZ droga E75 była 3 w nocy drugi raz z towarówka.

Edytowane przez BeKa87 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku na A5 koło Freiburga, nad pasami wyświetało się ograniczenie chyba do 60, kilkaset metrów dalej gestapo stało przed wjazdem na jeden z parkingów, wyłapywali lizakiem wszystkie auta z przyczepami i kierowali na parking, a tam ważyli. Jak swego czasu jeździłem tirkiem, to tego typu łapanki w kalifacie germańskim były powszechne.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle i aż tyle. Zachowujcie wymagany odstęp od pojazdu poprzedzającego. Kary sa ASTRONOMICZNE ! nie porównywalne z żadnym innym wykroczeniem drogowym. Biora jakiś współczynnik razy predkość razy dopuszczalna masa zestawu i mamy na koncu karę. Dla zestawu zasadzona kara NIGDY nie zamyka się poniżej tysiąca/cy €. Prawo jest nie "ubłagalne" tutaj. O ile z wagą można jeszcze alternatywnie ruszyć w droge :hmm:  to za nie zachowanie odstępu nie dyskutują. Na forum pisza Polacy którzy osobowkami dostają za takie wykroczenia po 600-800 € kary bo nagrała ich kamera na wiadukcie. Uważajcie.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.