Skocz do zawartości
Kvasir

Kontrola wagi zestawu na drodze.

Rekomendowane odpowiedzi

mktr
Dobrze rozumiem, że dotyczy kat B ?
We wpisie na tej grupie biwakowej też pojawiły się głosy, że ograniczenie to nie działa jeżeli kierowca ma kat B+E.
Ktoś doprecyzuje ? powiedzmy, że jestem żywo zainteresowany :)

Ja też tak to rozumiem.
W uprawnieniach na B jest napisane, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy „holownika”.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

W tym wypadku Konwencja Wiedeńska ma wzajemne zastosowanie wobec osób posiadających uprawnienia wydane przez organ innego kraju. Tak więc będzie miała bezpośrednie zastosowanie wobec cudzoziemca i to tylko w wypadku kolizji z przepisami wewnętrznymi danego kraju. Jeżeli więc nasze przepisy nie przewidują takiego rozwiązania (a tego nie wiem) to konwencja nie może mieć zastosowania do osoby mającej prawo jazdy wydane przez polski organ.Oczywiście sytuacja zmieni się, jeśli osoba ta będzie na terenie innego kraju niż Polska:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jubi-tom

Rowniez widzialem takie stanowisko.
Mysle że można to objechać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

W sobote jechalem przez Brenero. Przed zjazdem do Zillertal bylo wazene pow. 3,5t.Znaki przez kilka kilometrow ze pojazdy powyzej 3,5 maja zjechac. Jak wygladalo nie wiem, bo nie zjechalem:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dudek_t

Miałem to samo w zeszłym roku we wrześniu, w tym samym miejscu. Zjechałem, przejechałem i nikt się nie zainteresował.

W zeszłym tygodniu miałem za to kontrolę winiet A przed Leibnitz. Nie miałem naklejki na szybie, ściągneli na bok. Zapytał czy mam elektroniczną, sprawdził w bazie + kontrola dokumentów. Wagi nie było, zero zainteresowania jakimikolwiek innymi tematami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Czy nakaz zjazdu na kontrolę dotyczy masy holownika czy zespołu pojazdów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zulos

Pewności nie mam, ale obstawiam oczywiście ZESPÓŁ.

Skoro mielibyśmy się rozdrabniać na holownik to może i 3,5t na każdą oś w takim razie.

Tam gdzie "pojazd" to w domyśle też "zespół pojazdów"...

Wprawdzie taka wykładnia zakłada logikę ustawodawcy polskiego lub unijnego, a tej jednak nie doszukiwałbym się za bardzo ani w jednym, ani w drugim przypadku;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Ale tak masz przy winietach... Liczy się masa holownika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Helmut

Szczerze mówiąc nie wiem co się dzieje ale kiedyś waga na autobahnie w Austrii to była sporadyczność a teraz są prawie na co dzień. Czyżby poprawiali statystykę budżetu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zulos
12 minut temu, Commander napisał:

Ale tak masz przy winietach... Liczy się masa holownika.

No nie wiem - może ktoś rzuci jakimś przepisem z jakiegoś rozporządzenia unijnego, żeby nas uspokoić??;-)

Dopóki nie - wolałbym zakładać, że dotyczy to zespołu pojazdów, choć dla mnie to rybka bo w żadnym z tych wariantów nie przekraczam 3,5t...;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

Trzeba patrzec na znaki. Czasem jest np. powyzej 2,8T, tak mialem w zwszlym roku, a czasem narysowana jest ciezarowka... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Właśnie o to mi chodziło...że np dziś ważą tylko ciężarowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klimek-xantia
Napisano (edytowane)

A ja prowadzę autobus , który nie jest autobusem.:bevil:Jest  kemper z rejestracją na 9 osób zabudowany na autobusie. A jakie jest zaskoczenie policjantów przy kontrolach. A jeszcze lepsze jak jadę ponad 100km/h. Z fotoradarami cyrki.A na granicy D/CH policjant proszę opłatę za osoby, a ja sam jadę. Policjant autobusem do CH na pusto. No i teraz najlepsze w CH opłata za autobus 22 franki czy za kemper 16.5 franka. I teraz najlepsze minimalna opłata 25 franków.:sex: . A w naszej kochanej ojczyźnie z viatolem nie jestem autobusem nie jestem pojazdem ciężatowym. A nie autobus na 9 osób to płacę za pojazd ponad 19000kg.

A no i super sprawa mam tacho ale nie wkładam karty kierowcy, nie mam czasu pracy. 

Pozdrawiam

Edytowane przez klimek-xantia
Dopisanie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi