Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

4 godziny temu, lbuster napisał:

Też chciałem o to zapytać - niby jak oni to robią?

Podejrzewam, że zwyczajnie "organoleptycznie", czy wszystko trzyma się kupy i czy jest się do czego przyczepić, czy np. jakieś ewidentne wielkie luzy najazdu są, uszkodzona guma najazdu itp, bo jak niby ITD sprawdza np. hamulce w ciężarówkach? Przecież nie mają urządzeń do tego, przegląd wycieków płynu czy powietrza itp. itd. I w takim przypadku ITD pewnie ma prawo zabrać DR jeśli mieliby ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Commander napisał:

No to idąc tą drogą w konwencji nie ma nic o 1.33

Nie ma też nic o obowiązkowym wyposażeniu czy wymogom technicznym :) Obowiązują Cię w tym wypadku polskie przepisy. Zresztą wszystkie polskie przepisy powinny być zgodne z konwencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_66 napisał:

golob, organoleptycznie to można śmietanę sprawdzić czy nie skisła, jakbym trafił na taką kontrolę to bym ich wyśmiał.
Kiedyś trafiłem na policjanta który stwierdził że światła mam źle ustawione "bo on widział"

Chriss, nie jestem zawodowym kierowca i nie mam kontaktu z ITD, ale przecież nie wożą ze sobą mierników i urządzeń do wszystkiego, mogą mieć wage, zmierzyć głębokość bieżnika opony, ale jestem przekonany, że wiele rzeczy oceniają właśnie tak organoleptycznie.

Jak jest jakiś w aucie jakiś np. jakiś wyciek i go zauważą i będą mieli ochotę ukrać czy zabrać dowód to to zrobią pewnie, mimo że ich wyśmiejesz i powiesz "panie, to deszcz napadał" .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos kategorii praw jazdy to dowiedziałem się ostatnio o istnieniu kategorii B (96).
Wszyscy wiedzą, że można jechać zestawem powyżej 3,5t nie robiąc B+E ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiedzą  ale b96 jest do dmc 4250, także też nie pełne b+e

Oczywiście, ale przy większej budce o DMC np. 1300 to już VW T5 odpada


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



...........jakiś wyciek i go zauważą i będą mieli ochotę ukrać czy zabrać dowód to to zrobią pewnie.......


Wyciek to prosta sprawa bo widać i można zweryfikować co to jest, łyse opony też, ale poprawność działania hamulca niestety nie, bo to nie jest na zasadzie że działa czy nie działa, trzeba coś więcej sprawdzić żeby powiedzieć że działa, działa równo na obie strony, działa z odpowiednią siłą (hamuje z właściwą siłą i sam najazd uruchamia hamulec przy odpowiednich warunkach), pewnie jeszcze parę innych przesłanek by się znalazło.
A szczytem jest kontrola reduktora , a co jak zdejmę go, wrzucę w krzaki i powiem, że władza mnie szykanuje i prześladuje, bo ja nie używam gazu w budzie
Jak coś trzeba sprawdzić to ok, ale trzeba mieć do tego podstawy i narzędzia i procedurę.

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potwierdzi, że są normy nadwagi? w PL 

Po tym wczorajszym poście zacząłem szukać jakichś norm tolerancji. Ciężko jest mi się zmieścić w 750kg i nieznacznie przekraczam. Mam najazd, zaczep, amory i oś na 1350kg i nową ramę więc się nie obawiam o konstrukcje. Jeśli są normy to spoko. Kierunki jakie mnie interesują to południe. 

Słowacja to się dopłaca za kg i jedzie dalej tylko nie znalazłem ile, Węgry 200kg tolerancji, Chorwacja, Czarnogóra, BiH nie wiem. Jeśli będzie problem to trochę meble odchudzę. 

7. Ze względu na możliwe błędy wskazań wag, wynikające z pochylenia nawierzchni na stanowisku ważenia i błędy wynikające z cząstkowego ważenia pojazdów wieloosiowych, od ustaleń miernika wagi odejmuje się 2% wartości wskazanej przez wagę, zaokrąglone w górę do każdych pełnych 100 kg chyba, że instrukcja producenta wagi lub warunki jej legalizacji przewidują wartości, które należy odjąć od ustaleń miernika wagi wyższe niż 2% lub ich zaokrąglanie do wartości wyższych niż 100 kg. W takim przypadku w protokole jako przekroczenie podaje się wartości uwzględniające zasady korekcji wyniku pomiaru, wynikające z instrukcji producenta wagi lub warunków legalizacji.

http://bip.gitd.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0005/45716/Dz.Urz.GITDpoz.14.pdf,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, w79 napisał:

Ale z tego co widzę ten zapis dotyczy prawa jazdy, a nie pojazdu.

Dobrze rozumiem, że dotyczy kat B ?

We wpisie na tej grupie biwakowej też pojawiły się głosy, że ograniczenie to nie działa jeżeli kierowca ma kat B+E.

Ktoś doprecyzuje ? powiedzmy, że jestem żywo zainteresowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wczoraj artykuł na norweskiej stronie o wzmożonych kontrolach wagi w Niemczech. Dotyczy szczególnie kamperow ale również zestawów z przyczepą. Problem jest to, że bardzo często kampery o masie do 3,5 tony mają bardzo małą ładowność i już sami tylko pasażerowie mogą ją przekroczyć. Co wiąże się z zakazem dalszej jazdy . Zaleca się ważyć zestawy najlepiej na dwóch trzech różnych wagach  i wziąć pod uwagę najwyższe wskazanie. Testowali wagę  kampera na 4 różnych wagach  i rozbieżności były rzędu 100 kg przy masie prawie trzech ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.