Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kajetan napisał:

Ja ostatnio byłem na przeglądzie rejestracyjnym i ze ścieżki diagnostycznej był też pomiar wagi budki. Mam DMC 1300 i mniej więcej tyle wyszło. Budka ze spakowanym przedsionkiem, bez wody w zbiornikach, z sztućcami, talerzami itp. Bez ciuchów, pościeli, żarcia..... Podejrzewam, że realnie, na wyjeździe ma ok 1500 kg. I co z tym zrobić ? Przecież chyba każdy tak ma .... 

Zmienić.  Pamiętaj, że te wagi na stacjach są mało realne, jedź to jeszcze kiedyś potwierdź - najlepiej przed wyjazdem na wczasy czy weekend na konkretnej wadze towarowej. Możesz się nieźle zdziwić.

Tłumaczenie się tym, że każdy tak ma nie przekona ani kontrolującego ani elementów nośnych w Twojej przyczepie. Znamy tu wszyscy dziesiątki odpowiedzialnych użytkowników, ja się zaliczam do nich i jestem ciut poniżej DMC. Co zrobić ? rozpakuj wszystko co masz - do zera, wywal wszystko co nie potrzebne, lub przepakuj do samochodu co ciężkie - butla z gazem, akumulator, koło zapasowe itd. Kawał roboty przed Tobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A co za różnica jaką się przyjmie metodę pomiaru wagi? Czy na pusto czy ze wszystkim? Ja ważyłem też na pusto, a potem wszystko osobno to co włożyłem do budy, czyli krzesła, stół, sztućce, gary i inne pierdoły. Potem wystarczy tylko zsumować i gotowe :)

3 godziny temu, Kajetan napisał:

Ja ostatnio byłem na przeglądzie rejestracyjnym i ze ścieżki diagnostycznej był też pomiar wagi budki. Mam DMC 1300 i mniej więcej tyle wyszło. Budka ze spakowanym przedsionkiem, bez wody w zbiornikach, z sztućcami, talerzami itp. Bez ciuchów, pościeli, żarcia..... Podejrzewam, że realnie, na wyjeździe ma ok 1500 kg. I co z tym zrobić ? Przecież chyba każdy tak ma .... 

No ja tak nie mam. Buda zapakowana na wyjazd bez ciuchów i jedzenia w lodówce ważyła mi około 1160 kg. Czyli po załadowaniu lodówki i trochę ubrań myślę, że mam jeszcze 100 kg zapasu. W sam raz na dwa rowery i trochę wody, aby zmieścić się w 1300 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:

A co za różnica jaką się przyjmie metodę pomiaru wagi? 

żadna, pod warunkiem że wiesz co ważyłeś i panujesz nad tym co bierzesz

dla mnie po prostu wygodniejsza jest pełna waga z zzbawkami, bez paszy i ciuchów 

sumowanie fajne jest o ile za każdym razem pakujesz się od zera i ciągle zmieniasz wyposażenie, jak mam od kilku lat to samo na pokładzie, ewentualnie wyrzucam rzeczy niepotrzebne 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chris_66 napisał:

żadna, pod warunkiem że wiesz co ważyłeś i panujesz nad tym co bierzesz

dla mnie po prostu wygodniejsza jest pełna waga z zzbawkami, bez paszy i ciuchów 

sumowanie fajne jest o ile za każdym razem pakujesz się od zera i ciągle zmieniasz wyposażenie, jak mam od kilku lat to samo na pokładzie, ewentualnie wyrzucam rzeczy niepotrzebne 

Tak ważyłem w pierwszej budzie wszystko. W obecnej ważyłem wszystko razem :) Oczywiście panuję nad tym co mam, nie ładuję niczego ekstra i nie jeżdżę przeładowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał:

Tak ważyłem w pierwszej budzie wszystko. W obecnej ważyłem wszystko razem :) Oczywiście panuję nad tym co mam, nie ładuję niczego ekstra i nie jeżdżę przeładowany :)

praktyka :swiety: , szczególnie, że poza jakimiś wyjątkowymi sytuacjami "zestaw podstawowy" jest zawsze ten sam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kajetan napisał:

Przecież chyba każdy tak ma .... 

Mam 1300 DMC przyczepy wg dowodu MW 1130kg - 

W przyczepie 2 butle z gazem, ciuchy, sztućce, talerze, woda (max 10/15l), koce, krzesełka, stół i inne drobiazgi 

Ważone kilka razy Masa Rzeczywista przyczepy 1230/1250kg - wagi przemysłowe homologowane i sprawdzane (ze mną i beze mnie różnica = moja waga)

W aucie - kabel zasilający (używam 30m 3x2,5mm - jest ciężki) przedsionek, na aucie rowery.

Przyznam,  ze przy poprzedniej przyczepie z DMC 1500kg i ponad 300kg ładwoności wykorzystywałem ją - teraz się ograniczamy ;)

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inna sprawa ile ludzi w ogóle nie waży ani budki ani nacisku na hak. Przecież buda to taki pojemny kontener że można upychać do woli :D właśnie przyjechali niemcy, touran plus knaus wielkości ok 495. Tył auta tak dociążony że zderzakiem prawie po ziemi ciągnął, myślałem że bagażnik tak załadowany, ale odpiął bude a auto stanęło normalnie. Jak nie patrzy na taką ,,pierdołę,, jak nacisk to tym bardziej nie waży całej budy, też pewnie przeładowana i to zdrowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej  jeszcze nie wazylem - w tym roku zwaze, bo zmieniam hownik i bede jego tez wazyl. 

Poprzednie auto mialo prawie 800kg ladownosci, w przyczepie jechala procz zapasu i butli z gazem, tylko torba z ubraniami, talerze, widelce, papier (toaleciak i reczniki) no i posciel. A i zapomnialbym o insulinie dla mlodszego syna w lodowce, ale to az cale 2 fiolki po 6ml kazda.

Reszta, typu jedzenie czy napoje - kupowane na biezaco codziennie przy naszej objazdowce i jezdzace w aucie.

 

P.S. do tabelki od Pierzastego: szwajcar procz mandatu w wysokosci 85 frankow za minimalne przeladowanie wg tej tabelki ma prawo zabronic dalszej jazdy i kazac usunac nieprawidlowosci, a w przypadku wazenia na granicy zakazac wjazdu i dodatkowo wezwie niemieckie sluzby (doswiadczone na wlasnej skorze, przy doslownie kilkunastu kg przeladowania, a przy wadze bliskiej DMC - szczegolowa kontrola z wazeniem wszystkiego z auta i pustego auta, caly dzien w plecy wtedy).

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2018 o 08:07, Pierzasty napisał:

A u nas w kraju, jakie mają tolerancje?

Kiedyś obiło mi się o uszy/oczy, iż u nas w kraju ważą, odejmują ileś procent i jeszcze 50 kg. Ktoś to potwierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Commander napisał:

Z tego co jest mi wiadomo wagi mobilne mają 200 kg tolerancji. Dla TIRów bo taki był zamysł to wystarczy.

Przy masach 3,5 t stanowi 5,7% -trochę dużo...

Osobiście nie widziałem / nie słyszałem aby ITD zabierała się za wagę lekką (do 3,5 t)

Znajomy, pracujący w służbach mundurowych, przy luźnej rozmowie na w/w temat mówi tak... -stary, nikt cie nie będzie ważył, chyba że widać że przyczepa ma rozjechane i wciśnięte koła w błotnik...

Poruszałem ten temat ponieważ jeżdżę świadomie przeładowany 20-50kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2018 o 09:02, maarec napisał:

Co zrobić ? rozpakuj wszystko co masz - do zera, wywal wszystko co nie potrzebne, 

To już dawno za mną :P

W dniu 18.05.2018 o 09:02, maarec napisał:

przepakuj do samochodu co ciężkie - butla z gazem, akumulator, koło zapasowe itd. 

No ale to jakiś absurd. Butla z gazem jest potrzebna w czasie jazdy, na postoje, aku tak samo. Koło zapasowe? Specjalnie robiłem u Andrzeja mocowanie pod przyczepą, żeby wyważyć budkę..... i co, mam wozić koło zapasowe w samochodzie ?? Zawsze woże w samochodzie wszystkie ciężkie rzeczy jak kajak, napoje, kociołek itp. W budce ubrania, "sucha" żywność, pościel - tą zmieniliśmy na lekką aby odciążyć budkę.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kajetan napisał:

No ale to jakiś absurd. Butla z gazem jest potrzebna w czasie jazdy, na postoje, aku tak samo. Koło zapasowe? Specjalnie robiłem u Andrzeja mocowanie pod przyczepą, żeby wyważyć budkę..... i co, mam wozić koło zapasowe w samochodzie ?? Zawsze woże w samochodzie wszystkie ciężkie rzeczy jak kajak, napoje, kociołek itp. W budce ubrania, "sucha" żywność, pościel - tą zmieniliśmy na lekką aby odciążyć budkę.... 

Kajtek, nie obraź się, ale absurdem jest przeładowywanie przyczepy, o 200 kg., a to już nie jest tylko Twoja sprawa. Kontrola przeładowania, to przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa, a dopiero potem ochrona dróg. To tak ogólnie. Twój potencjalny wypadek, może nie przynieść Ci żadnej szkody, poza rozwaloną przyczepą, ale kogoś innego może np. zabić. Może komuś innemu trzeba by było to tłumaczyć, ale przecież nie Tobie, po doświadczeniach, które przeszedłeś. Moim zdaniem, jeśli nie jesteś w stanie zrealizować przykładowo przedstawionych tu rad Kolegów, czyli obniżyć realnej masy przyczepy do jej DMC podczas jazdy, to powinieneś zmienić przyczepę na taką, która Ci umożliwi poruszanie się w granicy jej DMC, a jednocześnie zapewni komfort ładowania do niej tego wszystkiego, co na wyjazd jest Ci tak niezbędne.
IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.