Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, BeeBee napisał:

A ja wywaliłem drzwi od sypialni. I tak nie miałem zamiaru ich używać.

Zrobiłem dokładnie tak samo :)  Ale jeszcze nie ważyłem tych dwóch skrzydeł, więc nie wiem ile ubyło/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 10.03.2018 o 07:51, Zbysluch napisał:

Widziałem tylko na autostradach.

Na landowkach w Hiszpanii tez sa wagi i rownie czesto otwarte jak te na autostradach. Mandaty za wage sa chyba najwyzsze w Europie. Moj kierowca z poprzedniej roboty dostal 800€ za 350kg nadwagi. A i nawet pic z butelki wiekszej jak 0.5L czy jesc za kierownica nie mozna, gadanie przez cb potrafi 600€ kosztowac. I to nie sa bajki.

Za 15km/h wiecej niz na znakach na autostradzie dostalem 150€. Mandat byl w 3 dni od nadania w domu listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. 

 

Portugalia - tu j.w. rowniez na landowkach waza. 

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu slawetnej wagi. Korzystajac z pogody przeprowadzilem test. Przedmiotem badan byl samochod. Pierwsze wazenie w stacji obslugi (naciskowo) 1700kg.Naatepnie waga na skladzie opalu 1800kg i zolta waga (zgodnie z wytycznymi, deseczki itp...) Pierwsze wazenie 1776kg, kolejne roznily sie do 30kg.

Wnioski zostawiam Wam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu slawetnej wagi. Korzystajac z pogody przeprowadzilem test. Przedmiotem badan byl samochod. Pierwsze wazenie w stacji obslugi (naciskowo) 1700kg.Naatepnie waga na skladzie opalu 1800kg i zolta waga (zgodnie z wytycznymi, deseczki itp...) Pierwsze wazenie 1776kg, kolejne roznily sie do 30kg.
Wnioski zostawiam Wam
Więc ile ważysz bo rozrzut masz 100 kg :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dziwne te okrągłe wyniki 1700 i 1800 kg. Nico wątpliwe, żeby tak równiutko wyszło, w przyrodzie takie koincydenty nie istnieją. Widziałeś te wskazania, czy jakiś Janusz ci zaokrągił wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na prawdziwej wadze było 1780 a na domowej 1776 to dokładność by była przyzwoita. Jeśli przy pomiarze wagą domową miałeś inne wyniki z rozstrzałem 30kg to znaczy że waga ma nie więcej niż 2% błędu, czyli chyba przyzwoicie jak na urządzenie domowe.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, w79 napisał:

Dokladnie. Z drugiej strony nie wiem jaka jest powtarzalnosc na wadze do opalu. A zeby bylo smieszniej, wg. producenta, auto powinno miec wage chyba 1530:).Nie bylo w nim zadnego wiekszego bagazu:) 

Czyli wychodzi na to, że w ubraniu ważysz 250 kg. Powiem, że musi być grubo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

58 minut temu, w79 napisał:

wg. producenta, auto powinno miec wage chyba 1530

Producent podaje masę bazowego modelu (bez wyposażenia dodatkowego), o ile się nie mylę to bez paliwa, płynu do spryskiwaczy, koła zapasowego itd. No i bez szpachli. Więc jak masz klimę, elektryczne szyby i inne dodatki + naprawy po tzw. bezwypadku w/g naszych standardów, to sumarycznie się uzbiera. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto prosto z salonu wiec mam nadzieje ze szpachli nie za wiele:). Z udziwnien to oczywiscie klima i kilka dupereli, ale cudow nie ma. Moze fotelik dzieciecy i paliwo. Kola brak. 

Miala zona racje ze przytylem po zimie:). 

Ale w poprzednim aucie bylo tak samo, ale zastanawiam sie nad slowami operatora wagi (kiedy bylem z pllrzednim autem) ze mam odjac ok200kg.... :). A ze byl to ten sam sklad opalu... :))))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem zestawem na składzie opału, sprzedaży betonu i skupie złomu jednego dnia. Każdy pokazał co do KG tą samą wartość - 1660kg dla przyczepy stojącej na kołach i kółku podporowym. Bardzo mnie ciekawi co tamtego dnia pokazałaby żółta zabawka za 500zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.