Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, bozka napisał:

czy tylko na autostradach?

Czy ktoś wie jak jest z ważeniem w Hiszpanii  i Portugalii??

 

W Portuga pamietaj o zarejestrowaniu sie na granicy w zakresie platnosci za autostrady.Jesli przejedziesz zjazd to potem ciezko odkrecic sprawe. U mnie trwalo to ponad tydzien:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 9.03.2018 o 08:45, jacek00 napisał:

Odchylenie wskazań wagi? U mnie waga mniej więcej się pokrywa. Pamiętaj o tym aby pomiaru dokonywać na równym terenie, waga musi leżeć płasko, żadne kamyczki nie mogą być pod spodem. Natomiast przed samą wagą jak i za nią warto położyć deseczki, bo inaczej przy wjeżdżaniu na wagę może dojść do przekłamań bo waga się może poruszać/przesuwać.

 

 

Jakieś fatum,albo uszkodzenie. Zrobiłem 10 pomiarów, powtarzalnie, ale na różnych powierzchniach i nawet z nachyleniem....Dramat ponad 100 kg różnic, auto wazy od 1724 do 1820 kg:). Niestety zaginęła mi instrukcja. Może coś źle robię, ale to chyba nie jest wielka filozofia. Jedyne co przychodzi mi do głowy to prędkość i dynamiczność najazdu.Zrobiłem eksperyment z samym sobą i rozbieżność przy 4 ważeniach to 11 kg, przy czym zawyżała nawet o 17 kg:). Masz może instrukcję? Mógłbyś przy okazji wrzucić zdjęcie wersji angielskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fatum,albo uszkodzenie. Zrobiłem 10 pomiarów, powtarzalnie, ale na różnych powierzchniach i nawet z nachyleniem....Dramat ponad 100 kg różnic, auto wazy od 1724 do 1820 kg:). Niestety zaginęła mi instrukcja. Może coś źle robię, ale to chyba nie jest wielka filozofia. Jedyne co przychodzi mi do głowy to prędkość i dynamiczność najazdu.Zrobiłem eksperyment z samym sobą i rozbieżność przy 4 ważeniach to 11 kg, przy czym zawyżała nawet o 17 kg:). Masz może instrukcję? Mógłbyś przy okazji wrzucić zdjęcie wersji angielskiej?
U mnie waga się zgadza z moją wagą. Nic nie przekłamuje.

Jutro zrobię foto instrukcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, w79 napisał:

Jakieś fatum,albo uszkodzenie. Zrobiłem 10 pomiarów, powtarzalnie, ale na różnych powierzchniach i nawet z nachyleniem....Dramat ponad 100 kg różnic, auto wazy od 1724 do 1820 kg:). Niestety zaginęła mi instrukcja. Może coś źle robię, ale to chyba nie jest wielka filozofia. Jedyne co przychodzi mi do głowy to prędkość i dynamiczność najazdu.Zrobiłem eksperyment z samym sobą i rozbieżność przy 4 ważeniach to 11 kg, przy czym zawyżała nawet o 17 kg:). Masz może instrukcję? Mógłbyś przy okazji wrzucić zdjęcie wersji angielskiej?

Może po prostu ważysz 17kg więcej niż się spodziewałeś :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Może po prostu ważysz 17kg więcej niż się spodziewałeś :lol:

Ja jak ja, nastepny test robie na zonie. Mam pewnosc ze werdykt bedzie bezapelacyjny:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, w79 napisał:

 

W Portuga pamietaj o zarejestrowaniu sie na granicy w zakresie platnosci za autostrady.Jesli przejedziesz zjazd to potem ciezko odkrecic sprawe. U mnie trwalo to ponad tydzien:) 

Czy obowiązek rejestracji dotyczy zestawów poniżej 3,5 t., czy wszystkich zestawów,,  czy w ogóle samochodów?

Jeżeli tak,, to jest to coś w rodzaju wykupienia viatolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich. System oplat za autostrady jest elektroniczny. Jadac od strony Hiszpani nie ma bramek na pasie drogi. Trzeba zjechac na bok i podac nr karty kredytowej. Ja tego nie zrobilem i przez kilka dni deliberowalem z infolinia:).Zeby bylo smieszniej caly czas jezdzilismy po autostradach, co jeszcze zwiekszalo zadluzenie. Niby jest mozliwosc wykupu pre paida na poczcie, ale okazako sie ze dotyczy to tylko obywateli Portugali. 

Tutaj jest temat rozwiniety:

http://www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl/wakacje/autostrady-w-portugalii-jak-zaplacic-za-przejazd-autostrada-scut-bramki-elektroniczne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, w79 napisał:

Jakieś fatum,albo uszkodzenie. Zrobiłem 10 pomiarów, powtarzalnie, ale na różnych powierzchniach i nawet z nachyleniem....Dramat ponad 100 kg różnic, auto wazy od 1724 do 1820 kg:). Niestety zaginęła mi instrukcja. Może coś źle robię, ale to chyba nie jest wielka filozofia. Jedyne co przychodzi mi do głowy to prędkość i dynamiczność najazdu.Zrobiłem eksperyment z samym sobą i rozbieżność przy 4 ważeniach to 11 kg, przy czym zawyżała nawet o 17 kg:). Masz może instrukcję? Mógłbyś przy okazji wrzucić zdjęcie wersji angielskiej?

Wrzucam instrukcję

CCF11032018.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga zupelnie nowa. W trybie samochodowym podkladam wage pod kolo i jak najwolniej najezdzam. I tak 4 razy. Pptem sumuje i tyle. Staram sie przylozyc urzadzenie jak najblizej opony... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no właśnie. Nie mam tej wagi, ale po spojrzeniu na instrukcję, wydaje mi się, że jedynym statycznym pomiarem jest zapamiętywanie masy nacisku dyszla, natomiast w pozostałych przypadkach "wagę" należy powoli przejeżdżać, a nie na nią najeżdżać. Ona ma konstrukcję "kołyskową". Podłoże powinno być równe. Nie podkłada się też żadnych podkładek przed wagą, ani za wagą, przynajmniej w instrukcji takich zaleceń nie ma.

IMHO

Waga_CWC_1000.mp4

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kristofer napisał:

... no właśnie. Nie mam tej wagi, ale po spojrzeniu na instrukcję, wydaje mi się, że jedynym statycznym pomiarem jest zapamiętywanie masy nacisku dyszla, natomiast w pozostałych przypadkach "wagę" należy powoli przejeżdżać, a nie na nią najeżdżać. Ona ma konstrukcję "kołyskową". Podłoże powinno być równe. Nie podkłada się też żadnych podkładek przed wagą, ani za wagą, przynajmniej w instrukcji takich zaleceń nie ma.

IMHO

Waga_CWC_1000.mp4

 

Są takie zalecenia w instrukcji, ale dla przyczepy dwuosiowej i dla kampera. Dlaczego nie ma takiego zalecenia dla przyczepy jednoosiowej? Nie rozumiem, ale skoro zalecają dla kampera to analogicznie takich deseczek powinno się używać i przy pomiarze jednoosiówki:
 

Dwuosiówka:

Cytat

Please note: To obtain an accurate measurement place two boards (with the same height as the CWC) in front of and behind the balance. Thus the axle will not cause an excess weight measurement when the springs are compressed. Ideally, you should also place a board (with the same height as the CWC) on the opposite side to prevent the caravan or trailer from tilting.

 

Camper:

Cytat

We suggest you to lay a small plank of wood (approx. 40 cm) of the same depth as CWC, lengthways (in driving direction)

 


Wg mnie te deseczki pomagają także przy jednoosiówce bo ich zadaniem jest zniwelowanie wysokiego progu najazdu, który może powodować przekłamania. I ma to sens i potwierdza się z tym co ludzie piszą na zagranicznych forach. Ponoć w innym wypadku ta waga lubi przekłamywać. Swojego czasu też widziałem filmik na youtubie gdzie w Australii gość robił test. Najpierw pojechał na legalizowaną wagę, pokazał wydruk z ważenia, a następnie zrobił ten test z tą wagą, także używał deseczek przed i za zjazdem. Wynik się pokrywał mniej więcej z wynikiem z wagi. 

Potwierdza się to też z moją obserwacją. Wprawdzie nie robiłem testu wagi bez deseczek, ale z deseczkami się pokrywało mniej więcej z wagą złomową. Natomiast jak ważę siebie to waga jest bardzo różna, ale to właśnie przez to kołysanie. Kiedy uda mi się stanąć względnie statycznie to waga oscyluje wokół mojej wagi. Tak więc wydaje mi się, że brak tych deseczek powodować może właśnie przekłamania.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.