Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam zle wiesci. Wlasnie jade nowym odcinkiem autostrady A5 od Mikulova w strone Wiednia. Po prawej stronie prawie gotowe stanowisko do wazenia pojazdow.. Mysle ze bedzie to samo co od strony Wloskiej,  czylo prawie oblig przejazdu przez wage. Uprzedzam ze radary na tym odcinku rowniez zamontowane:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dajcie spokój już z tym ważeniem. Więcej trosk i problemów z myśleniem o tym niż samo ważenie. W 2017 pojechaliśmy do Szwajcarii, w drodze powrotnej przed tunelem (tym największym) było ważenie, zaraz za znakami rozdzielającymi ruch z osobówkami przykleiłem się do jakiegoś kampera i pojechałem za nim - ważenie widziałem tylko z boku :D , z kolei w niemczech w nocy był pas dla ciężarówek na którym się ustawiłem bo bałem się że na lewym będzie wąsko i betonowe bariery zmusiły mnie do wjazdu na parking, na którym stała kolejka dostawczych i ciężarówek, i był przejazd na parking dla osobówek, więc pojechałem tym pasem do parkingu dla osobówek i ominąłem cały ambaras - dopiero potem się zorientowałem że to do ważenia chyba. Nikt mnie nigdzie specjalnie nie zatrzymywał. A nawet gdyby ... to martwienie zostawić lepiej na czas kiedy trzeba się faktyczni martwić a nie ma co wymyślać problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój już z tym ważeniem. Więcej trosk i problemów z myśleniem o tym niż samo ważenie. W 2017 pojechaliśmy do Szwajcarii, w drodze powrotnej przed tunelem (tym największym) było ważenie, zaraz za znakami rozdzielającymi ruch z osobówkami przykleiłem się do jakiegoś kampera i pojechałem za nim - ważenie widziałem tylko z boku  , z kolei w niemczech w nocy był pas dla ciężarówek na którym się ustawiłem bo bałem się że na lewym będzie wąsko i betonowe bariery zmusiły mnie do wjazdu na parking, na którym stała kolejka dostawczych i ciężarówek, i był przejazd na parking dla osobówek, więc pojechałem tym pasem do parkingu dla osobówek i ominąłem cały ambaras - dopiero potem się zorientowałem że to do ważenia chyba. Nikt mnie nigdzie specjalnie nie zatrzymywał. A nawet gdyby ... to martwienie zostawić lepiej na czas kiedy trzeba się faktyczni martwić a nie ma co wymyślać problemów. 


Z ust mi to wyjąłeś :) mam takie same odczucia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kopczyn napisał:

Dajcie spokój już z tym ważeniem............................... A nawet gdyby ... to martwienie zostawić lepiej na czas kiedy trzeba się faktyczni martwić

jak masz 20 kg nadwagi to olej to, najwyżej wyrzucisz parę ciuchów do kosza i pojedziesz

jak masz 300kg nadwagi to w sumie też niewielkie zmartwienie , po prostu dostaniesz mandat, potem popłaczesz na forum, że austriacy są be i już :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, chris_66 napisał:

jak masz 20 kg nadwagi to olej to, najwyżej wyrzucisz parę ciuchów do kosza i pojedziesz

jak masz 300kg nadwagi to w sumie też niewielkie zmartwienie , po prostu dostaniesz mandat, potem popłaczesz na forum, że austriacy są be i już :D

20kg to raczej będzie w granicach błędu (20kg przy 3500kg to zaledwie 0,57% czyli nic i bez niczego powinni puścić ew ze skromnym upomnieniem). Trzeba przy tak małym "przeładowaniu" domagać się ponownego ważenia.


Ja jeżdżąc tzw. busem często byłem ważony i przy moich "ale" co do stwierdzonej wagi upierałem się o ponowne ważenie, do którego zawsze dochodziło. Zawsze wtedy wychodziło mniej nawet po kilka set kg, a raz nawet po przestaniu nocy na granicy DE-CH z 4200kg jakimś cudem zrobiło się poniżej 3500kg (i nie jest to odosobniony przypadek, bo kilku znajomych miało podobne atrakcje w tym samym miejscu) i w nagrodę spędziłem jeszcze cały dzień pod rampą, bo rozładowali auto i ważyli cały ładunek kilka razy - a w aucie czy z ładunkiem nic nie było robione, zjechałem z wagi i jak stanąłem na noc tak zostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20kg to raczej będzie w granicach błędu (20kg przy 3500kg to zaledwie 0,57% czyli nic i bez niczego powinni puścić ew ze skromnym upomnieniem). Trzeba przy tak małym "przeładowaniu" domagać się ponownego ważenia.


Ja jeżdżąc tzw. busem często byłem ważony i przy moich "ale" co do stwierdzonej wagi upierałem się o ponowne ważenie, do którego zawsze dochodziło. Zawsze wtedy wychodziło mniej nawet po kilka set kg, a raz nawet po przestaniu nocy na granicy DE-CH z 4200kg jakimś cudem zrobiło się poniżej 3500kg (i nie jest to odosobniony przypadek, bo kilku znajomych miało podobne atrakcje w tym samym miejscu) i w nagrodę spędziłem jeszcze cały dzień pod rampą, bo rozładowali auto i ważyli cały ładunek kilka razy - a w aucie czy z ładunkiem nic nie było robione, zjechałem z wagi i jak stanąłem na noc tak zostałem.


Tylko po co ważyć przyczepy turystyczne na autostradzie jak one z założenia nie mają ładowności. Przeładowane o 500 kg same się rozlecą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.