Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

Te wagi były już szczegółowo opisywane w jednym z tematów.

Zwróćcie uwagę, że waga występuje w dwóch wariantach: żółta do 1T i pomarańczowa do 1,5 T.

Oczywiście chodzi o nacisk jednego koła.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sa dwie wersje tej wagi 1000kg na koło i 1500kg.

Waga ma program do ważenia samochodów i przyczep 1-2 osiowych. Mam taką pomarańczową (1500kg).

 

Krzysiek był szybszy... :]

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takiej wadze myślałem. Nie wiem tylko jaki ma max nacisk? W opisie nie znalazłem. Może pod choinkę dostanę.Doczytałem. Max nacisk 1500kg na koło. W obelinku obecnie 630 zł promocja ok 230zl.
Ta żółta jest do 1000 kg. To jest nacisk maksymalny jednej strony oczywiście, bo taka wagą każde koło ważysz osobno a potem ta waga Ci całość sumuje. U tego Niemca, jak masz NIP EU to przy zamówieniu automatycznie Ci niemiecki VAT odliczy i kupujesz za kwotę netto

 

W jednym naszym sklepie online jest taka waga Po 640zł. Bez opisu która to.Jak oceniacie jej wykonanie? Wytrzyma kilka lat? Ważenia na drodze się nie obawiam, ale dla siebie warto wiedzieć.
Wykonanie masywne. Plastik bardzo gruby i chyba jakiś wzmacniany. Ta żółta Ci wystarczy w zupełności. Kupisz w DE dużo taniej. W PL nie opłaca się kupować tej wagi bo ceny w stosunku do niemieckich są z kosmosu. Zresztą u nas niemal wszystkie rzeczy są dużo droższe niż w DE Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie żadnej stacji diagnostycznej w pobliżu? Ja w wakacje w Tczewie chciałem się ważyć i diagnosta docenił moje pilnowanie mas inkasujac tylko dobre słowo podziękowania.

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Mamy, wagi też mam obok. Ale łatwiej mi się zważyć samemu niż latać z przyczepą. Szkoda czasu. Raz pojechałem na wagę sprawdzić czy pomiar się zgadza i się zgadza. Tak więc mi to w zupełności wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacjach nie mają wagi, ew mierzą nacisk i jakoś przeliczają ale podobno jest to bardzo niewiarygodne

Stacja diagnostyczna chyba musi mieć wagę? Ja nie widzę problemu, że osiowa. Znając nacisk na hak praktycznie wszystko wiemy. Tak się u nas waży każdą ciężarówkę przed wyjazdem z bazy.

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi

Faktycznie nie musi - aż sprawdziłem i się zdziwiłem. U mnie (w Irlandii) mam naciski osi drukowane na dokumencie z przeglądu.

Jakby nie było - jakaś stacja w okolicy na pewno wagę ma, więc dla mnie kupowanie drogiej wagi mija się z celem.

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym naszym sklepie online jest taka waga Po 640zł. Bez opisu która to.

 

Jak oceniacie jej wykonanie? Wytrzyma kilka lat? Ważenia na drodze się nie obawiam, ale dla siebie warto wiedzieć.

Na obelinku masz ta do 1T po niecałe 490zł + komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi

 

Nie wiem, jakie masz te stacje w okolicy.  :hmm:  Zawsze, gdy robię przegląd, to podczas badania, (gdy koła przyczepy staną na "trzepakach") na monitorze diagnosty widać dokładny nacisk  każdego z kół. Wystarczy zsumować (łącznie z naciskiem na hak, który znam) i mam dokładną masę przyczepy.

Ostatnio jeżdżę tylko na OSKP, ale gdy kiedyś robiłem przegląd na innych stacjach, to naciski też były pokazywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.