Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odpinają i na dodatek mierzą nacisk na hak...

Ale jaja, to mnie zaskoczyłeś. Byłem pewny że tyłka sobie nie zawracają. No trudno, dalej kombinuje jak odchudzić ładunek jak założe mover :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe masz to dmc jak na 495

Pierwszy właściciel obniżył, pewnie pod auto mu pasowało. Generalnie pakujemy się bez problemu, teraz jedynie o mover bedzie za dużo, wezme troche mniej wody, przedsion do auta i będzie lux :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii ważą bez odpinania - nacisk na oś auta i cepy. Jest filmik na yt.

 

Ja na wiosnę kupię chyba wagę najazdową. Powinno się do 600zł dorwać.

Mam, polecam. Ja kupiłem na Obelinku w jakiejś promocji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii ważą bez odpinania - nacisk na oś auta i cepy. Jest filmik na yt.

 

Ja na wiosnę kupię chyba wagę najazdową. Powinno się do 600zł dorwać.

To jeżeli tak to aż tak co do kg nie trzeba się ważyć, pare kg odejdzie na hak, mają tolerancje 2%. Czyli jeżeli przeładuję się o te 50kg to nikt głowy nie urwie. Bo u mnie takiego rzędu brakuje żeby bezproblemowo się spakować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii ważą bez odpinania - nacisk na oś auta i cepy. Jest filmik na yt.ć.

Dokładnie ale nie każdy zestaw.

Lato sezon 2017 autostrada A9 Norymberga w kierunku Berlina na parkingu Frankenwald West-Shell wszystkie zestawy, kampery oraz busy zjazd na parking i przejazd z prędkością ca. 3-5km/h przez wagę i sekundy po tym Policja pokazywała aby kierować się z powrotem na autostradę A 9 w kierunku Berlina kiedy coś im nie grało to ca. 5 km dalej na parkingu Hirschberg-AGIP ( jak mnie pamięć nie myli)  zwężenie i zgarniali takiego kierującego na parking i wtedy odpinali przyczepę i ważyli dokładnie. Oni tacy dokładni nie są mają swoje tolerancję i o 50 czy 100 kg tak naprawdę się nie wściekają gorzej jak ktoś nie ma wyobraźni i źle dobierze proporcje holownik plus przyczepa, mocno przeładuje przyczepę lub jakiś ponadnormatywny nacisk na hak to wtedy nie ma, że boli. A właśnie takich jest najwięcej. Ciągną masy rzeczywiste dużo większe niż jest to dopuszczalne i przekraczają często zakres kat. B prawa jazdy te magiczne 3,5 t.  Ja tak miałem :miga: kiedy mnie zważyli a ciągnąłem znajomym przyczepkę służbowym Mercedesem i byłem na pierwszej wadze z masą 3420 kg to ściągnęli mnie do dokładnego ważenia i wtedy wyszło 3540 kg. Pokazałem im właśnie, że mam swoją wagę i ważyłem zestaw przed wyruszeniem. Lekki uśmiech :]  na twarzy "polizmajstrów" , pouczyli i jazda dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tymi wagami w skupach złomu to też nie wiadomo jak jest. Można się spinać żeby dobrze ważyć a czy jest 5-10% w tą czy w tamtą to nikt nie wie. Trzeba by pojechać do kilku i sprawdzić jaki mają przelicznik tony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii ważą bez odpinania - nacisk na oś auta i cepy. Jest filmik na yt.

 

Ja na wiosnę kupię chyba wagę najazdową. Powinno się do 600zł dorwać.

Mam taką żółta. Kupiłem z tego sklepu:

https://www.campingshopwagner.de/product_info.php/info/p1201_Reich-522-1500-Fahrzeugwaage-Caravan-Weight-Control-1000kg.html

Waży bardzo dobrze. Wynik jest zgodny z normalna wagą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, fajna ale teraz mi szkoda kasy. Teraz i tak nigdzie nie będę jechł. Może w przyszłym sezonie.

 

Chociaż z drugiej strony tą budką mam w planie pojeździć z rok, dwa. A przy następnej, jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to nie będę potrzebował jej ważyć za każdym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takiej wadze myślałem. Nie wiem tylko jaki ma max nacisk? W opisie nie znalazłem.

 

Może pod choinkę dostanę.

 

Doczytałem. Max nacisk 1500kg na koło. W obelinku obecnie 630 zł promocja ok 230zl.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takiej wadze myślałem. Nie wiem tylko jaki ma max nacisk? W opisie nie znalazłem.

 

Może pod choinkę dostanę.

Ty "kłamczuchu"  :]  w opisie nie znalazłeś?  :nono: no to podam , że  jest napisane do max 1500 kg.na wagę lub jak kto woli od koła.

Są tez do 1000 kg. Wszystkie wystarczą.

 

No to, życzę takiego Mikołaja z takim prezentem.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.