Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Lodówka Electrolux strasznioe smierdą spaliny po odpaleniu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 michupaw

michupaw

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 4 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 11:24

Witam

Mam mały problem z lodówką ,otóż po odpaleniu na gaz   smierdzi w przedsionku gazem a raczej spalinami (wydech jest od strony przedsionka ) a nigdy przedtem nie miałem z tym problemu dodam ze mam tą samą butle co w zeszlym roku ,ponieważ zużyłem tylko polowę gazu  i zastanawiam się co może być przyczyną   pozdrawiam

Użytkownik michupaw edytował ten post 31 lipiec 2017 - 11:28

#2 kmtaxi

kmtaxi

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 906 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:nie za duża i nie za mała
  • Holownik:z hakiem

Napisano 31 lipiec 2017 - 14:09

Brudna dysza.

Pozdrawia Krzysztof

#3 michupaw

michupaw

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 4 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 14:22

A wiesz może jak ta duszę się czyści ?

#4 bartosz_b

bartosz_b

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1919 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Hobby T70HQ

Napisano 31 lipiec 2017 - 15:21

Poszukaj było już kilka razy dokładnie opisane. Po krotce wykrecasz dyszę przez dolną kratkę i czyścisz pilnikiem lub papierem ściernym

#5 AKISSJG

AKISSJG

Organizator VIII zlotu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Telefon:604 28 25 34
  • SkądJelenia Góra - dolnośląskie
  • Model:TEC Typ TM2
  • Holownik:Skoda YETI 2,0 CR TDI 140KM 4x4

Napisano 31 lipiec 2017 - 18:08

U mnie była to brudna albo rozkalibrowana dysza, po wymianie problem zniknął jak ręką odjął. przy zakupie musisz wiedzieć na jakie ciśnienie.

tec_60px.jpgZapraszam Was do odwiedzenia Kotliny Jeleniogórskiej

881610.png
-----------------------------------------------------------------------------------
"Nie ten człowiek jest bogatszy, co więcej ma, ale ten co więcej może dać." Piotr Kuryło

#6 globens

globens

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 106 postów
  • Telefon:510-857-850
  • SkądKraków
  • Model:Tec 400 HF,
  • Holownik:Ford Grand C max II 2,0 TDCI ,VW Bora TDI PD

Napisano 31 lipiec 2017 - 22:17

ja mialem tak jak była końcowka gazu

#7 Yogi

Yogi

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 230 postów
  • Telefon:692377310
  • SkądRawicz
  • Model:kip gry line
  • Holownik:ford transit

Napisano 31 lipiec 2017 - 22:29

Tak jak kolega obstawiam  koniec gazu 

#8 czyś

czyś

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 418 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 00:37

Przy połowie butli?
Jeśli idzie o czyszczenie dyszy (o sposoby oczyszczenia "duszy" mnie lepiej nie pytać). Trzeba zakręcić gaz, odpiąć butlę (może przesada, ale i bezpieczeństwo), zdjąć dolną kratkę lodówki, odkręcić wkręt trzymający osłonę palnika i odgiąć osłonę palnika, odkręcić przewód metalowy gazowy od palnika, klucz 12 mm, odkręcić i wyjąć palnik, dysza "siedzi" na wlocie przewodu do palnika (uważając, żeby nie wypadła rzeczona dysza). Dysza to taka metalowa błyszcząca miseczka, ok. 10 mm średnicy, z otworkiem pośrodku. Palnik i dyszę przedmuchać, raczej nie czyścić niczym tego otworka mechanicznie, chyba, że masz przetykacz do dysz z bardzo ale to bardzo cieniutkim włosiem (jeśli nie wiesz co to przetykacz, to nie masz). W praktyce, zdarza mi się przepychać różne dysze jakimś miękkim cienkim włosem ze szczotki lub sztywniejszego pędzla. Chodzi o to, że czymkolwiek sztywniejszym, można tę dyszę rozkalibrować, i po zabawie, będzie potrzebna nowa.
Niestety tam się osypują i osadzają drobinki rdzy z palnika, przewodów, lub nawet z gazu (bo skąd opiłki metalu w fltrach lpg? z gazu, z kompresorów), trochę tego na dyszy miałem, ale palnik mimo palił, i to nawet, nawet.
Po oczyszczeniu i przedmuchaniu korpusu palinika i dyszy, montaż w odwrotnej kolejności. Koniecznie trzeba sprawdzić szczelność połączenia przewód-palnik (co najmniej tester w sprayu, albo "niuchacz", na odkręconym gazie i odpowietrzonej instalacji (niuchacz raczej w drugim rzucie, po odpaleniu palnika, żeby nie świrował od gazu z palnika). Jeżli nie czujesz się na siłach rozebrać tego i złożyć żeby gaz się nie ulatniał, serwis.
Jeżeli chodzi o przewód metalowy do gazu, nie różni od sztywnego przewodu hamulcowego w samochodzie, i tak samo jest podłączany do palnika. Jak teraz kumasz o co kaman, dasz radę. Jeśli nie, zastanów się czy się za to brać.

Rzecz przeważnie do ogarnięcia od zewnątrz, niewygodnie, ale da radę.

Użytkownik czyś edytował ten post 01 sierpień 2017 - 00:38

#9 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2947 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 01 sierpień 2017 - 18:07

czyścisz pilnikiem lub papierem ściernym

Nie pisz proszę takich rzeczy.

Wysłane z telefonu

Użytkownik chris_66 edytował ten post 01 sierpień 2017 - 18:07

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#10 stano

stano

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 46 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój
  • Model:Dethleffs

Napisano 21 sierpień 2017 - 20:45

Też mam ten problem bo zaczęło śmierdzieć i nie wiem czy mało gazu bo akurat mam końcówkę, mam też reduktor 37 mbr a pisze 30, lub palnik bo kratka wylotowa zaczyna być czarna
Ale głównie szukam jakiegoś rysunku czy zdjęcia jak jest rozebrany cały palnik itp.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych