Skocz do zawartości
michupaw

Linka zabezpieczająca wyrwania pomoże ktoś ?

Rekomendowane odpowiedzi

Sluger

ja kiedyś (jak jeszcze miałem przyczepę) rozpiąłem zestaw, ale zapomniałem odłączyć linki. Ruszyłem zaczep linki się wygiął, linka spadła i nic się nie zaciągnęło a już na pewno nie hamulec. Amerykanie chyba mają rację stosując łańcuch gruby jak.... do zabezpieczenia integralności zestawu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Miałem dokładnie ta sama sytuacje tylko że linkę owinięta na kuli holownika. Linkę wyrwało z przyczepy i hamulec zaciągnęło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

Ale ja nadal nie rozumiem problemu z montażem tej linki i odblokowaniem hamulca. Czyli problemu autora tego wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Magneto61

Ja również odjechałem z linką na haku. Było tylko pi.... no i linka zerwana do wymiany. Pierdoła kilkanaście złotych. A w trakcie jazdy gdyby cepka wypięła się z haka...? Trudno powiedzieć ale mam nadzieję, że "mądre głowy" dobrze to pomyślały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

A w trakcie jazdy gdyby cepka wypięła się z haka...? Trudno powiedzieć ale mam nadzieję, że "mądre głowy" dobrze to pomyślały.

Wszystko jest dobrze pomyślane o ile linka jest prawidłowo zapięta z obydwu stron, a dodatkowo prawidłowo ustawione koło podporowe.

Chodzi o to, żeby dyszel w razie awarii kierował się w stronę pobocza, a nie przeciwległego pasa.

Spróbujcie sobie zaciągnąć ręczny i ruszyć - powodzenia  B)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Magneto61

Wszystko jest dobrze pomyślane o ile linka jest prawidłowo zapięta z obydwu stron, a dodatkowo prawidłowo ustawione koło podporowe.

Chodzi o to, żeby dyszel w razie awarii kierował się w stronę pobocza, a nie przeciwległego pasa.

Spróbujcie sobie zaciągnąć ręczny i ruszyć - powodzenia  B)

No to chyba mamy problem bo w "angielkach" kółko podporowe celuje na lewo   :oslabiony:. Ok, ok faktycznie istnieje możliwość ustawienia na prawo :blagac: . Jeżu kolczasty o wszystkim trzeba myśleć, a wujek Alzheimer stuka w czachę  :fuck:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi