Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Solar" wiem że nic nie wiem"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#31 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3466 postów
  • Telefon:daj znać na PW to prześlę :)
  • SkądŁódzki Wschodni
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby 420
  • Holownik:Nissan X-Trail; 136KM, 314Nm, 2.2 dCi

Napisano 24 sierpień 2017 - 07:50

Tomi, to są dwa różne urządzenia z zupełnie innymi zastosowaniami.
Jeżeli zależy Ci na 12V w capce to weź regulator.
Jeżeli natomiast wszystko ma być na 230V to większy akku i może być ten kombajn Volta (tak w skrócie).
Ten kombajn ma w sobie zasilacz 230V, przetwornice, ładowarkę akku oraz opcję UPSa czyli przy braku 230V da 230V z akku, ale nie da on 12V dla obiorów w przyczepie bo takiego wyjścia nie ma.

Dla tego jak ma być to do zasilania instalacji 12V w cepce to opcja 1-sza.

#32 bigtomi

bigtomi

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 39 postów
  • SkądKujawsko-pomorskie
  • Model:Lmc Lord 460D

Napisano 24 sierpień 2017 - 11:02

Ten kombajn ma w sobie przetwornice  230V 700w i to by było potrzebne tylko na podgrzanie wody grzałka 300v i 12v przez zasilacz będzie przez elektro blok miko MK90 no a solar będzie robił swoje ładował akumulator

#33 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3466 postów
  • Telefon:daj znać na PW to prześlę :)
  • SkądŁódzki Wschodni
  • Model:Hobby 420
  • Holownik:Nissan X-Trail; 136KM, 314Nm, 2.2 dCi

Napisano 24 sierpień 2017 - 14:11

Ale z tego kombajnu masz tylko 230V wię maialbyś tak 12V z solara do akku przez kombajn, ten kombajn zrobi 230V i podasz MK90 i MK90 zrobi z tego znów 12.
Strat od groma.

Lepiej juz regulator i podpiąc to pod MK90 + zwykla przetwornica z pełnym sinusem do tego. Całość zamkniesz delikatnie taniej (jakieś 200zł)niż ten kombaj, mniej strat na zmianach napięć i w razie awarii jednego z nich (regulator/przetwornica) drugie działa i spełnia swoja funkcję.

#34 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8669 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 25 sierpień 2017 - 00:18

Ten kombajn ma w sobie przetwornice  230V 700w i to by było potrzebne tylko na podgrzanie wody grzałka 300v i 12v przez zasilacz będzie przez elektro blok miko MK90 no a solar będzie robił swoje ładował akumulator

Piotrek dobrze Ci radzi.

Przeczytaj ten temat - jest tam również o tym "kombajnie" ;)

http://forum.karawan...adzie-solarnym/

Dla Twoich potrzeb nie musisz mieć inwertera z czystą sinusoidą, wystarczy z modyfikowaną.

Jeśli jednak chcesz mieć przetwornicę bardziej uniwersalną i wolisz mieć czysty sinus, to możesz kupić np. którąś z tych (przykładowe oferty):

http://allegro.pl/pr...co&bi_c=Product

Użytkownik Kristofer edytował ten post 25 sierpień 2017 - 00:19

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#35 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów
  • SkądKraków
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Dethleffs A-642DB 1,9TD 1992r
  • Holownik:bez haka...

Napisano 07 wrzesień 2017 - 11:26

Czy ktoś miał do czynienia z takim regulatorem?

https://www.victrone...ers/mppt-100-30

klimatyzowanydom.jpgOsiolekMM.jpg

Adrianna                                              Hobbik                       Osiołek           

#36 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8669 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 07 wrzesień 2017 - 12:44

Interesuje Cię coś bardzo konkretnego :hmm:

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#37 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2113 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 wrzesień 2017 - 20:23

Czy dobrze pracują, czy nie maja zaniżonych parametrów, jak z żywotnością, na ile się grzeją...

Adrianna                                              Hobbik                       Osiołek           

#38 maar79

maar79

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 99 postów
  • SkądWrocław
  • Model:Knaus Sudwind 580QS
  • Holownik:Land Crusier 150

Napisano 07 wrzesień 2017 - 20:28

Piotrek dobrze Ci radzi.

Przeczytaj ten temat - jest tam również o tym "kombajnie" ;)

http://forum.karawan...adzie-solarnym/

Dla Twoich potrzeb nie musisz mieć inwertera z czystą sinusoidą, wystarczy z modyfikowaną.

Jeśli jednak chcesz mieć przetwornicę bardziej uniwersalną i wolisz mieć czysty sinus, to możesz kupić np. którąś z tych (przykładowe oferty):

jaka róznica w użytkowaniu jest między przetwornicami wskazanymi przez Kristofera a taką

http://allegro.pl/pr...6802676011.html

Świat w każdym miejscu pachnie inaczej.
Podróże motocyklowe http://www.advbikers.com

#39 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2113 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 wrzesień 2017 - 20:38

Ty podałeś przetwornice o "modyfikowanej sinusoidzie o przebiegu schodkowym" a Kristofer o pełnej sinusoidzie...

Na pełnej możesz odpalić wszystkie silniki elektryczne (na modyfikowanej różnie z tym bywa nawet można je uszkodzić), mikrofale, urządzenia indukcyjne itd...

#40 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8669 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 07 wrzesień 2017 - 21:57

Czy dobrze pracują, czy nie maja zaniżonych parametrów, jak z żywotnością, na ile się grzeją...

Zamiast się rozpisywać, odpowiem Ci w ten sposób: wśród tego typu sprzętów i urządzeń, "Victron Energy" jest jak Rolls-Royce wśród samochodów.
Jeśli wyższe kwoty zakupu nie są dla Ciebie przeszkodą, to sprzęt jest najwyższej klasy (światowa czołówka).
Inaczej: to, co jest podane na papierze, jest również w rzeczywistości (... a firma ma się czym pochwalić!).
Nie znam lepszej firmy (w tym zakresie produktów), którą z pełnym przekonaniem mógłbym polecić, a jednocześnie, która nie zrujnowałaby kupującego finansowo. Mimo wszystko, należy mieć świadomość, że tanie nie będzie ;)

PS
Pytanie tylko, czy potrzebujesz aż 30 A kontrolera :hmm:

Użytkownik Kristofer edytował ten post 07 wrzesień 2017 - 22:02

#41 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2113 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 wrzesień 2017 - 10:30

Tak, potrzebuje 30A kontrolera (przydał by się nawet 35 ;) ale to już żarcik)

Wiem że firma to firma (a ta firma to górna półka), ale też wiem że w dobie "ekonomi" dobrzy producenci wprowadzają tańsze rozwiązania np "zlecajac" tanią linię produkcyjną tańszemu producentowi i nagle wychodzi że - np z moje branży tani Daikin to porażka (w innych branżach...to samo) dlatego zanim wydam górkę kasy to wolę zapytać, bo może... w sumie od tego jest forum :)

#42 infer

infer

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 11:42

Tak, potrzebuje 30A kontrolera (przydał by się nawet 35 ;) ale to już żarcik)
Wiem że firma to firma (a ta firma to górna półka), ale też wiem że w dobie "ekonomi" dobrzy producenci wprowadzają tańsze rozwiązania np "zlecajac" tanią linię produkcyjną tańszemu producentowi i nagle wychodzi że - np z moje branży tani Daikin to porażka (w innych branżach...to samo) dlatego zanim wydam górkę kasy to wolę zapytać, bo może... w sumie od tego jest forum :)

Jaka jest cena takiego kontrolera?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

#43 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2113 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 wrzesień 2017 - 11:50

Około 900-1000zł

#44 infer

infer

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 12:47

Nie wiem na ile jakość rekompensuje cenę, ale ja wybrałem Tracera 3210A. 320pln z wysyłką z Ali.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

#45 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2113 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 wrzesień 2017 - 13:43

Z kliku źródeł wiem że ta 30A jest ponoć 25-26...wiec dla mnie byłby potrzebny model 4210A który już oscyluje bliżej 500zł a nawet 600zł...

Ale widziałem te Tracery...i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że są całkiem sensowne (to jest jeden z 3 modeli które rozważam dla siebie) chociaż np jak dla mnie troszeczkę zbytnio się grzeją i mocno zależą od konkretnej sztuki...

Ponad to urządzenie 40A które ma podejście na przewody 10mm2 też tak ciut "dla mnie dziwne"...

BlueSolar MPPT ponoć trzyma bardzo ładnie parametry...no i ma przy 30A przewody 16mm2.

PS. za 320zł to bardzo dobra też cena za 3210A...możesz pokazać gdzie jest w takiej cenie?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych