Skocz do zawartości

Prośba w identyfikacji modelu przyczepy


Spider82

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Znalazłem taką oto przyczepę:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-emeraude-ii-330-lekka-przyczepa-do-750-kg-dmc-bez-uprawnien-na-kat-e-i-przegladow-ID6yS4G9.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

 

W ogłoszeniu widnieje nazwa: Fendt Emeraude II 330.

 

Ale w internecie nic na temat tego modelu nie ma. Ktoś ma wiedzę co to tak naprawdę jest? Czy jest to oryginalny Fendt? Przyczepa odpowiada mi wymiarami oraz ceną,

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Caravelierem to też google nie za bardzo podpowiada. Ale ze przyczepa jest po cyganach? Na podstawie zdjeć taki werdykt

Tak. Folia na fotelach. Rozszabrowana, w tle inne cyganki. Widać że sprzedawca specjalizuje się w ściąganiu takiego syfu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie cena do rocznika nie jest zła. Musiał byś zobaczyć w jakim jest stanie. Jest jeszcze ładnych parę złotych do wsadzenia w nią. Materace dokupisz, jakieś firanki, zasłonki, przedsionek, daszek p.słoneczny (markiza chyba się nie zmieści), zbiornik na jakąś wodę, zapasu pewnie nie ma, itd...

Osobiście bym odpuścił ze względu na brak kibla, ale jeśli Tobie to nie przeszkadza i rozmiar pasuje to możesz ją chociaż zobaczyć. W końcu ludziska w gorszych bardaszkach wypoczywają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze narożniki, podłogę (od spodu też ;) ). Szukaj zacieków, wilgoci, zgnilizny, miękkich miejsc. Sprawdź czy lodówka robi. Weź ze sobą na wszelki wypadek jakiś przedłużacz i butle z gazem (zadzwoń i zapytaj jaki jest reduktor). Każdy nie dzialający sprzęt to powód do negocjacji a np lodówka to już jakiś tam koszt, tak samo jak piec. Ze sprzętów to by chyba było na tyle....

Reszta jak zawsze: oś, rama, opony itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kilka przyczep po cyganach i wszystkie były strasznie zniszczone. Cygan tam mieszka okrągły rok, dwa lata u cygana to więcej niż 20 normalego uzytkowania

Edytowane przez Kvasir (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kilka przyczep po cyganach i wszystkie były strasznie zniszczone. Cygan tam mieszka okrągły rok, dwa lata u cygana to więcej niż 20 normalego uzytkowania

Ludziom nie wytłumaczysz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziom nie wytłumaczysz...

Do przejechania mam 20 km, zobaczyć nie zaszkodzi, ale faktycznie jest wyszabrowana i jak się okaże że po "cyganach" to pewno będzie zdewastowana. Wszystko zależy od ceny. Dzięki za podpowiedzi. Wydrukowałem sobie z forum całą "check liste" miejsc do sprawdzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziom nie wytłumaczysz...

Od patrzenia w ogłoszenia jeszcze nikt nic nie kupił. Nie podejrzewam, żeby w tej przyczepie Cyganie mieszkali całorocznie. Fakt, całkiem możliwe że użytkowali jej Romowie, ale to nie takie pewne, ponieważ oni gustują w większych i lepiej wyposażonych, ale czy to ją dyskwalifikuje? Kupując używaną przyczepę nie zawsze wiesz co za ludzie z niej korzystali może Twoja poprzednia Adria też była eksploatowana przez marokańczyków?

Nie wiesz, bo byłeś conajmniej trzecim właścicielem. Poza tym, jeszcze nikomu nie zaszkodziło obejrzenie przyczepy choćby dla sportu, czy rozszerzenia własnej wiedzy. Nie wierzę we wróżenie z fusów bez obejrzenia przyczepy. Trzeba zobaczyć, dotknąć, powąchać żeby móc "ludziom tłumaczyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.