Skocz do zawartości

Zakup przyczepy i pierwsze problemy


Kerim

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś postanowiłem zobaczyć jak wygląda przyczepa wewnątrz i obejrzałem dwie 

1.http://allegro.pl/show_item.php?item=6910943863#thumb/7.

2.https://www.otomoto.pl/oferta/beyerland-vitesse-350dd-cztery-spania-bardzo-lekka-namiot-ID6yZyeZ.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

I nr 2 typowy wymoczek 

Nr1 bardzo mi się podoba ale cena odstrasza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś postanowiłem zobaczyć jak wygląda przyczepa wewnątrz i obejrzałem dwie

1.http://allegro.pl/show_item.php?item=6910943863#thumb/7.

2.https://www.otomoto.pl/oferta/beyerland-vitesse-350dd-cztery-spania-bardzo-lekka-namiot-ID6yZyeZ.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

I nr 2 typowy wymoczek

Nr1 bardzo mi się podoba ale cena odstrasza

Czemu cena odstrasza? Że za dużo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, czy dobrze ją sprawdziłem pod względem szczelności. Nie czuć nieprzyjemnych zapachów  przednia szyba klejona na górze na drzwiach okleina trochę odchodzi. Podłoga twarda nie pływa wnętrze czyściutkie jest parę niedociągnięć, ale ma lata jakbym był pewny że jest niepodgniła to brałbym za tą kasę. Moją uwagę zwróciły prowadnice do których wsuwa się przedsionek. A bardzo mili państwo sprzedający.  :thank:     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodzi na dole drzwi reszta bardzo ładna i po zewnętrznej stronie tam gdzie na zdjęciu zasłaniają otwarte drzwi widać taki brudniejszy zaciek a od wewnątrz nie można zweryfikować bo jest tam szafa.

Bardzo bym prosił osobę chętną do pomocy  :skromny: . Lecz nie znam nikogo osobiście, i jestem w stanie zrozumieć że jestem nowy a ludzie nie maja czasu jeździć i pomagać wszystkim obcym.

Zwłaszcza, że w moich okolicach jest mało lub rzadko się spotyka miłośników karawaningu.

Więc oficjalnie jakby był ktoś chętny w okolicach Chełma, Hrubieszowa i posiadał wiedzę oraz czas to byłbym wdzięczny i Nie tylko słownie.  :pub:   

Edytowane przez Kerim (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zaglądałem tam, ale są tylko ludzie z lublina a ja do znaku lublin mam 130 km to raczej nie są okolice lublina. Nie ma co biadolić, może ktoś się odezwie z okolic Chełma, Jak nie to trzeba będzie podjąć decyzję samemu. Poczekam, po weekendzie zadzwonię do właściciela bo na sobotę ma umówionych potencjalnych kupców. Jak Kupią to będę żałował jak nie kupią to będę myślał dlaczego nie wzięli, Taki żart oczywiście  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam szyba pęknięta. Gość zamaszyście gestykulował z browarem w ręku i już się stało  :] . Stara cepa swoje przeżyła, blizny musi mieć. Adres masz to pojedź tam znienacka np. o 7 rano, bez dzwonienia żeby nie wietrzyli. Wszytko jeszcze raz sprawdzić, obwąchać, zmacać. Jak uważasz, że jest git to ja bym brał. W najgorszym razie co, sprzedasz za rok za 5tyś. a nabierzesz doświadczenia. Nie ma co się życia bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam szyba pęknięta. Gość zamaszyście gestykulował z browarem w ręku i już się stało  :] . Stara cepa swoje przeżyła, blizny musi mieć. Adres masz to pojedź tam znienacka np. o 7 rano, bez dzwonienia żeby nie wietrzyli. Wszytko jeszcze raz sprawdzić, obwąchać, zmacać. Jak uważasz, że jest git to ja bym brał. W najgorszym razie co, sprzedasz za rok za 5tyś. a nabierzesz doświadczenia. Nie ma co się życia bać.

Ha ha spoko jak dzwoniłem to pan podpowiedział o godz 16.25 że będzie o 18.00 po  30 min zadzwonił do mnie i powiedział że żona pojechała do domu i mogę jechać byłem tam praktycznie znienacka bo 17.20 a drzwi  rzeczywiście były otwarte a pani powiedziała że otworzyła je dwie minuty przed moim przyjazdem a nie brałem wietrzenia pod uwagę dzięki. A pani powiedziała że mogą przyjechać kiedy chcę z żoną i zadzwonić do niej a ona powie gdzie schowała kluczyki i jak nikogo nie będzie na spokojnie pooglądać mogę  dodam że jest to posesja na osiedlu mieszkalnym  :look:

Edytowane przez Kerim (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tą przyczepą jest taki, że ma niemal 30 lat i kilka szczegółów, które nie wyglądają ciekawie. Z jednej strony ciekawa cena, jeśli przyczepa jest w świetnym stanie, a z drugiej, bardzo łatwo o wtopę, gdy się nie ma o niczym pojęcia :hmm:
Poza tym, stoi pod zadaszeniem i jest prawdopodobnie non stop wietrzona, co przy obecnych upałach mogło sprawić, że w tej chwili jest sucha, jak wiór. Zakładając, że nie miała długotrwałych przecieków i nigdzie jeszcze nie zgniła, a jedynie zaczynała gdzieś podciekać, to w chwili obecnej może być niemożliwością, aby cokolwiek w niej odkryć. Sprawa wyjdzie po kilku ulewach i najprawdopodobniej jesienią lub dopiero na wiosnę.
Oczywiście tak być nie musi, jednak chcę przez to powiedzieć, że nie uda się jej sprawdzić w 100 %, a jeśli ktoś zdecyduje się ją kupić (po wnikliwym sprawdzeniu), to pierwszą rzeczą, którą należałoby zrobić, to wymienić wszystkie zewnętrzne uszczelnienia, aby zachować jej szczelność i dobry stan (jeśli taki jest), co po tylu latach i tak było by bardzo dobrym wynikiem.
IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 km to nie jest znowu tak dużo. Ja za przyczepą w ciągu 2 tygodni zjechałem coś koło 1500-1800 km :) Efektem kupiłem w Mielcu czyli wygodną trasą jadąc to 280 km od domu, a wcześniej oglądałem przyczepę w Koninie czyli 250 km w zupełnie inną stronę. Wychodzę z założenia że to nie jest jakiś tam sobie zakup za 500 zł że szkoda tyłka kawałek dalej ruszyć, oglądam ogłoszenie, dzwonię, wyszukuję inne jakie mogę obejrzeć na obranej trasie i w drogę.

 

Co do powyższej wypowiedzi Kristofera to jak najbardziej jestem za, problem w tym że kompleksowa wymiana wszystkich uszczelnień to też pochłonie z 1xxx jak nie 2000 zł

Edytowane przez Kvasir (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer ująłeś moje wszystkie obawy odnośnie tej przyczepy, idealnie. Ona stoi cały czas pod zadaszeniem, od kiedy państwo ja kupili i właśnie mam obawy odnośnie tych uszczelnień.

Szkoda że nie ma w rozsądnych odległościach niewiadówki gotowej do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]  problem w tym że kompleksowa wymiana wszystkich uszczelnień to też pochłonie z 1xxx jak nie 2000 zł

 

Powiem tak: zlecając firmie, to pewnie masz rację, ale gdyby zrobić to we własnym zakresie, to 500 zł. byłoby chyba z dużym zapasem :hmm:

Po takiej operacji, spokój na wiele lat bez obaw o przeciekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 km to nie jest znowu tak dużo. Ja za przyczepą w ciągu 2 tygodni zjechałem coś koło 1500-1800 km :) Efektem kupiłem w Mielcu czyli wygodną trasą jadąc to 280 km od domu, a wcześniej oglądałem przyczepę w Koninie czyli 250 km w zupełnie inną stronę. Wychodzę z założenia że to nie jest jakiś tam sobie zakup za 500 zł że szkoda tyłka kawałek dalej ruszyć, oglądam ogłoszenie, dzwonię, wyszukuję inne jakie mogę obejrzeć na obranej trasie i w drogę.

 

Co do powyższej wypowiedzi Kristofera to jak najbardziej jestem za, problem w tym że kompleksowa wymiana wszystkich uszczelnień to też pochłonie z 1xxx jak nie 2000 zł

Nie chodzi mi o to ze 130 to daleko jechać po przyczepę lecz o to że tam są najbliżej ludzie którzy mogli by pomóc w ocenie stanu. Ja dzisiaj motocyklem po pracy narobiłem ponad 180 km szukając w ciemno. Tyle że nie mam w chwili obecnej zbyt wiele czasu na jazdę po całej Polsce. ( wiem to siedź na du...ie :] ) Ale nigdy nie kupie swojej wymarzonej przyczepki :slina:

Dzięki za wypowiedź na temat tej nr 1 bo byłem naprawdę bliski zakupu a teraz rozważam wszystkie za i przeciw  :oslabiony:

A ktore uszczelnienia są wymienialne ?

Edytowane przez Kerim (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktore uszczelnienia są wymienialne ?

 

Wszystkie (pod listwami poziomymi, okienne, drzwiowe, schowków, świateł, gniazda przyłączeniowego, okien dachowych, listew krawędziowych itd.). D o tego sprawdzenie podłogi, UN, zawieszenia, instalacji elektrycznych, gazowej, wodnej, kół, wyposażenia i całej reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.