Skocz do zawartości

Zakup przyczepy i pierwsze problemy


Kerim

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że rozważając zrobienie uprawnień B96 warto zastanowić się nad pełnym E do B.

Ja robiłem swoje po 28 latach posiadania uprawnień B i nie żałuję wydanych pieniędzy na kilka jazd szkoleniowych, choć z lekkimi (i nie tylko - mimo braku uprawnień) przyczepami przejechałem przez lata grube dziesiątki tysięcy km.

Jazdy na szybkim kursie zajęły mi to równe 4 dni, a potem ponad tydzień czekałem na egzamin (grafik dla BE i B96 w WORDach jest ten sam).

A mając B+E nie muszę się zastanawiać już czy zdarzy mi się zbliżyć do 4250, co przy DMC VW T4 mogącego targać 2 tonowy hamowany ogonek nie jest trudne.

Warto też wziąć pod uwagę fakt że ciężko będzie Ci się zmieścić w 3,5t zestawu, a to oznacza konieczność wyposażenia się w ViaToll. Przy kwalifikacji Euro2, a taka najprawdopodobniej Ci grozi, podróżowanie z pikaczem zaczyna być znaczącą pozycją w budżecie.... 

Jako (jeszcze) posiadacz T4 z uwagą będę śledził ten wątek :)

Życzę powodzenia i zadowalającego zakupu :):)

Ja teraz po zapoznaniu się pobieżnie z tym tematem, myślę że camping lekki dla mnie będzie na razie wystarczający do 900 DMC znajdę coś co powinno mnie zadowolić i nie zapominam że MULTIVAN w oryginale ma bardzo komfortowe warunki do spania sądzę że nie gorsze jak przyczepa dwie osoby na pewno się wyśpią jak w domu  :] A wtedy Viatole i inne opłaty odpadają, sądzę ze są to dosyć pokaźne sumki które można spożytkować :hmm:  na kreatywny wypoczynek. Ale to tylko moje przemyślenia :mlot:Ach jakbym mógł pooglądać dla porównania  tą Niewiadówkę 

Edytowane przez Kerim (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No tak, ale mój region z tego co widzę to bida jeżeli chodzi o ten temat. 

Powie mi ktoś czy Niewiadów jest jakoś szczególnie szczelniejszy od innych zachodnich przyczep bo dla mnie wygląda on na jednolity odlew z tworzywa I nie posiada drewnianej ramy oraz żadnego ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mój region z tego co widzę to bida jeżeli chodzi o ten temat.

Powie mi ktoś czy Niewiadów jest jakoś szczególnie szczelniejszy od innych zachodnich przyczep bo dla mnie wygląda on na jednolity odlew z tworzywa I nie posiada drewnianej ramy oraz żadnego ocieplenia.

Jest szczelniejsza od zachodnich, nie licząc Qek-a, bo tak samo zrobiony czyli pełen laminat (jak sam napisałeś), ori Niewiadów nie maocieplanych ścian (ale i tak są grubsze jak w najlepszym namiocie) szkielet jest drewniany (ale nie ma styczności z wodą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:look:  To znaczy ? Kur...  " myślałem" stara przyczepa, ludzie podróżowali nią widać chrześcijanie tania nie jest może warto  :oslabiony:

 

Edit.

chris_66

Chyba że chodzi o miejsce wewnątrz.

polo63

Niewiadów jak najbardziej tylko jakoś nie widzę w rozsądnych odległościach aby poogladać

Edytowane przez Kerim (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.