Skocz do zawartości
Tharule

Podłoga w przedsionku. Kiedy rozkładać przed, czy po przedsionku?

Rekomendowane odpowiedzi

Tharule

Obywatele! 

Szybkie pytanie jak w temacie, ja dopiero raz rozkładałem przedsionek, za chwilę będę robił to drugi raz. 

Ostatnio rozłożyłem najpierw podłogę, a później stelaż, ale śledzie z przedsionka dziurawią mi podłogę, po parudziesięciu rozłożeniach podłoga będzie do wywalenia bo zrobi się z niej podziurawione sito. 

Rozkładać przed przedsionkiem, czy dopiero jak go rozłożę to w środku omijając rurki?

Wymiary podłogi są większe niż przedsionka, wystaje poza obrys konstrukcji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomekKnaus

Tharule

Większość osób rozkłada podłogę przed rozłożeniem przedsionka - żeby przedsionek móc rozłożyć na "czystej" powierzchni - wyjmując go z pokrowca .

Dotnij podłogę na wymiar przedsionka - i będziesz miał po problemie (no chyba, że masz ja z materiału, który może się pruć - to trzeba by było obszyć go owerlokiem). 

TOM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tharule

no tak właśnie mi się wydawało TOM. 

ja mam faktycznie trochę za dużą tą podłogę, ale taką dostałem w spadku po ostatnim właścicielu. 

u mnie problem jest jeszcze taki, że oprócz przedsionka mam daszek i on ma jeszcze mniejszy rozstaw stelaża i chcąc go solidnie przymocować, za każdym razem robię minimum 4 dziury w podłodze. 

no ale nic to, jak się zużyje to będzie przynajmniej pretekst kupić coś nowszego :D 

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
virus

Dziury zawsze będziesz miał w tych samych miejscach wiec nie powinno ich przybywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czyś

Dziury zawsze będziesz miał w tych samych miejscach wiec nie powinno ich przybywać.

Może pomyśl o zaprasowaniu w miejscu tych otworów jakichś remizek (mosiężnych lub stalowych "oczek", do nabycia w u kaletnika, w sklepach kaletniczych, żeglarskich, może nawet to od razu zaprasują), dużych gdzie stoi stelaż, mniejszych na śledzie/szpilki. Jak oznaczysz wtedy raz położenie podłogi względem przyczepy, to przy okazji będzie ułatwienie w ustawianiu przedsionka, rozłożysz podłogę wg oznaczonego położenia, wstawiasz stopki w remizki, i wio, stelaż jest tam gdzie powinien być, za każdym razem w tym samym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomekKnaus

... pod warunkiem ustawienia tak samo podłogi - w stosunku do przedsionka - identyczna długość linek, sposób naciągu itd. - w praktyce nie do końca się to sprawdzi - bo coś się poprzesuwa i szpilka już nie będzie pasować w otwór - więc "po - woli" dziurek przybędzie.

TOM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi