Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Podłoga w przedsionku. Kiedy rozkładać przed, czy po przedsionku?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tharule

Tharule

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 155 postów
  • SkądOleśnica
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Dethleffs
  • Holownik:w210

Napisano 27 lipiec 2017 - 12:19

Obywatele! 

Szybkie pytanie jak w temacie, ja dopiero raz rozkładałem przedsionek, za chwilę będę robił to drugi raz. 

Ostatnio rozłożyłem najpierw podłogę, a później stelaż, ale śledzie z przedsionka dziurawią mi podłogę, po parudziesięciu rozłożeniach podłoga będzie do wywalenia bo zrobi się z niej podziurawione sito. 

Rozkładać przed przedsionkiem, czy dopiero jak go rozłożę to w środku omijając rurki?

Wymiary podłogi są większe niż przedsionka, wystaje poza obrys konstrukcji. 

#2 TomekKnaus

TomekKnaus

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 postów
  • SkądSzczecin
  • Model:Knaus Sudwind
  • Holownik:TDI

Napisano 27 lipiec 2017 - 12:34

Tharule

Większość osób rozkłada podłogę przed rozłożeniem przedsionka - żeby przedsionek móc rozłożyć na "czystej" powierzchni - wyjmując go z pokrowca .

Dotnij podłogę na wymiar przedsionka - i będziesz miał po problemie (no chyba, że masz ja z materiału, który może się pruć - to trzeba by było obszyć go owerlokiem). 

TOM

#3 Tharule

Tharule

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 155 postów
  • SkądOleśnica
  • Model:Dethleffs
  • Holownik:w210

Napisano 27 lipiec 2017 - 12:47

no tak właśnie mi się wydawało TOM. 

ja mam faktycznie trochę za dużą tą podłogę, ale taką dostałem w spadku po ostatnim właścicielu. 

u mnie problem jest jeszcze taki, że oprócz przedsionka mam daszek i on ma jeszcze mniejszy rozstaw stelaża i chcąc go solidnie przymocować, za każdym razem robię minimum 4 dziury w podłodze. 

no ale nic to, jak się zużyje to będzie przynajmniej pretekst kupić coś nowszego :D 

dzięki!

#4 virus

virus

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 68 postów
  • SkądBiałystok
  • Model:Hobby prestige 540. 2004.
  • Holownik:1-audi a6 quattro

Napisano 27 lipiec 2017 - 13:21

Dziury zawsze będziesz miał w tych samych miejscach wiec nie powinno ich przybywać.

#5 czyś

czyś

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 13:32

Dziury zawsze będziesz miał w tych samych miejscach wiec nie powinno ich przybywać.

Może pomyśl o zaprasowaniu w miejscu tych otworów jakichś remizek (mosiężnych lub stalowych "oczek", do nabycia w u kaletnika, w sklepach kaletniczych, żeglarskich, może nawet to od razu zaprasują), dużych gdzie stoi stelaż, mniejszych na śledzie/szpilki. Jak oznaczysz wtedy raz położenie podłogi względem przyczepy, to przy okazji będzie ułatwienie w ustawianiu przedsionka, rozłożysz podłogę wg oznaczonego położenia, wstawiasz stopki w remizki, i wio, stelaż jest tam gdzie powinien być, za każdym razem w tym samym miejscu.

#6 TomekKnaus

TomekKnaus

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 postów
  • SkądSzczecin
  • Model:Knaus Sudwind
  • Holownik:TDI

Napisano 27 lipiec 2017 - 13:34

... pod warunkiem ustawienia tak samo podłogi - w stosunku do przedsionka - identyczna długość linek, sposób naciągu itd. - w praktyce nie do końca się to sprawdzi - bo coś się poprzesuwa i szpilka już nie będzie pasować w otwór - więc "po - woli" dziurek przybędzie.

TOM

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych