Skocz do zawartości

Jakość opon do przyczepy a może problem z osią?


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja mocno się klaruje i widać na horyzoncie poważne usterki.

 

Zbieżność zmierzona, niestety zaświadczenia nie dostanę, robiłem to na zaprzyjaźnionej stacji, gdzie dołożono wszelkich starań lecz nie mają pewności czy zrobili to prawidłowo bo wynik jest zaskakujący. Otóż, mimo, że koła wyglądają dobrze, to pokazuje że jest źle o dobre 35 stopni i więcej, a ich zdaniem to koło tak nie wygląda i nie wiedzą czy nie ma gdzieś błędu w pomiarach. Natomiast taki wynik wskazuje właśnie na wytarcie opony takie jakie nastąpiło u mnie, i jest prawie pewność, że wykonano to prawidłowo a oś jest do regulacji (jeden z modeli al-ko taką miał) lub regeneracji (czego nie dopuszczam na teraz) lub wymiany razem z całą resztą - felgi i opony.

 

Przyczepy wiola - dziękuję za pomoc telefoniczną, ukierunkowanie i informacje techniczne. Kolega Ariel nie pracuje tam od 4 lat, a oni też nie zrobią zbieżności z zaświadczeniem, bo przyrządów brak.

 

Wykonałem kilka telefonów po OSKP i poleconych przez nich warsztatach i wszyscy odsyłają mnie do ekipy, która robiła pomiary dzisiaj. W związku z tym nie mam tego gdzie zweryfikować.

 

Jak tylko ustalę cokolwiek z Elcampem, gdzie przyczepa musi niedługo trafić to dam znać.

 

za chwilę załączę fotki rocznej felgi dostarczonej do osi ALKO :) dodam, że to ta sprawna, druga puściła właśnie po przeciwnej stronie niż ta korozja.

post-8007-0-47540900-1502360479_thumb.jpg

post-8007-0-82287400-1502360497_thumb.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli jednak nie wina opon a osi i samych felg? Tak jak podejrzewałeś?

teraz prawdopodobnie wyjdzie na to, że opony się nie przyczyniły, że wadliwa lub zużyta jest oś a felgi swoją drogą też. Na SKP potwierdzono mi wagę przyczepy i jestem czysty. Nie przeciążyłem jej, rdza, którą widać na fotkach po roku od produkcji wskazuje, że producent felg chciał pozabijać swoich klientów. Przecież to jest prawie nowa felga, która zimy i soli nie widziała, stoi pod suchą wiatą 320 dni w roku , pozostałe w większości smaży się w upałach.

 

nie wiem co to za producent, wygląda jakby CKN. VKN ? ktoś coś podpowie ? Sprawdź swoje felgi Jacek00 - ciekawe czy masz to samo.

 

https://www.camping-kaufhaus.com/felge-5-1-2-j-x-14-k14s309-kugelmutter-112-lochkreis-et-30-tk-950kg/a-22401/

 

FELGA K14S309 jak widać nośność 950 kg x 2 to daje 1900kg a po roku puszcza na spawie, druga rdzewieje.

post-8007-0-16962400-1502363741_thumb.jpg

post-8007-0-82735500-1502363759_thumb.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porób zdjęcia żeby była podkładka że nie pojechałeś na wage rozpakowany

 

mam razem z filmikami z monitoringu i przynajmniej z 8 świadków. Świat karawaningowców jest mały, prawie każdy punkt gdzie ważyłem był obstawiony przez "naszych". Nie ma problemu z wagą, ja mogę jechać z tą przyczepą na serwis zapakowaną jak stoi, niech ją ważą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja mocno się klaruje i widać na horyzoncie poważne usterki.

 

Zbieżność zmierzona, niestety zaświadczenia nie dostanę, robiłem to na zaprzyjaźnionej stacji, gdzie dołożono wszelkich starań lecz nie mają pewności czy zrobili to prawidłowo bo wynik jest zaskakujący. Otóż, mimo, że koła wyglądają dobrze, to pokazuje że jest źle o dobre 35 stopni i więcej, a ich zdaniem to koło tak nie wygląda i nie wiedzą czy nie ma gdzieś błędu w pomiarach. Natomiast taki wynik wskazuje właśnie na wytarcie opony takie jakie nastąpiło u mnie, i jest prawie pewność, że wykonano to prawidłowo a oś jest do regulacji (jeden z modeli al-ko taką miał) lub regeneracji (czego nie dopuszczam na teraz) lub wymiany razem z całą resztą - felgi i opony.

 

Przyczepy wiola - dziękuję za pomoc telefoniczną, ukierunkowanie i informacje techniczne. Kolega Ariel nie pracuje tam od 4 lat, a oni też nie zrobią zbieżności z zaświadczeniem, bo przyrządów brak.

 

Wykonałem kilka telefonów po OSKP i poleconych przez nich warsztatach i wszyscy odsyłają mnie do ekipy, która robiła pomiary dzisiaj. W związku z tym nie mam tego gdzie zweryfikować.

 

Jak tylko ustalę cokolwiek z Elcampem, gdzie przyczepa musi niedługo trafić to dam znać.

 

za chwilę załączę fotki rocznej felgi dostarczonej do osi ALKO :) dodam, że to ta sprawna, druga puściła właśnie po przeciwnej stronie niż ta korozja.

 

 

Marek, ale jakie 35 stopni? To na 100% błąd pomiaru. Jak oni to mierzyli? Przecież to gołym okiem byś widział i do 100km/h byś się nie rozpędził bo już dawno byś się w rowie znalazł. Dość powiedzieć że opony (nawet najlepsze) nie wytrzymały by 1000km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, ale jakie 35 stopni? To na 100% błąd pomiaru. Jak oni to mierzyli? Przecież to gołym okiem byś widział i do 100km/h byś się nie rozpędził bo już dawno byś się w rowie znalazł. Dość powiedzieć że opony (nawet najlepsze) nie wytrzymały by 1000km. 

 

dlatego wynik jest mocno dziwny, 3 diagnostów najlepszych w mieście, ale przyczepę na takie coś widzieli pierwszy raz. Ja nie wiem czy to było odchylenie od pionu o 30 stopni czy względem ramy pojazdu, że opony nie idą równolegle do ramy? Podjadę tam wracając z pracy, dopytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek by nie było to 3 stopnie widać gołym okiem i wyząbkuja oponę raz dwa. A 30? Powiedzieli Ci z czapy bo nie mają żadnych wytycznych do przyczep... ale żeby taką durnotę profesjonaliści... masakra.

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za producent, wygląda jakby CKN. VKN ? ktoś coś podpowie ? Sprawdź swoje felgi Jacek00 - ciekawe czy masz to samo.

 [...]

FELGA K14S309 jak widać nośność 950 kg x 2 to daje 1900kg a po roku puszcza na spawie, druga rdzewieje.

Dokładnie GKN. To ta sama globalna marka, która pod swoimi skrzydłami ma m.in marki handlowe Spidan-a i Lobro (na przykładzie przegubów). http://www.gkn.com/en/about-gkn/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za producent, wygląda jakby CKN. VKN ? ktoś coś podpowie ? Sprawdź swoje felgi Jacek00 - ciekawe czy masz to samo.

 

 

Sprawdzę z ciekawości. W poprzedniej Adrii miałem Mefro: 

http://www.mefro-wheels.com/english/home.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, teraz to co innego :) 3 stopnie to dużo. Nie znam się na osiach itp ale w moim odczuciu nie powinno tak być i z całą pewnością ma to wpływ na nierównomierne ścieranie się opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie wiem co to za producent, wygląda jakby CKN. VKN ? ktoś coś podpowie ? Sprawdź swoje felgi Jacek00 - ciekawe czy masz to samo.

 

.

Chyba mam jakiegoś innego producenta. Znaczek inny:

6c0a5f85d8957b22e5264ee84190806e.jpg

a783b111db1ee23e4c2aa854e8b126ac.jpg

 

A z takich ciekawostek około osiowych, to nie ma już BPW - Alko ich kupiło. Teraz wszystkie nowe adrie tylko na osiach Alko (pewnie tylko firmowane) lecą

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie ponownie.

 

w mojej sprawie jest już odpowiedź Adrii (wrócili z urlopu), która uwzględniła gwarancję na wszystkie zgłoszone usterki. Czeka mnie wymiana osi, 3 felg i 3 opon oraz inne drobne sprawy.

 

Całość szybko ogarnięta przez firmę Elcamp. Termin naprawy ustalimy jak przyjdą części, realnie będzie to prawdopodobnie październik lub listopad.

 

zakładając ten temat nie spodziewałem się, że faktycznie mam problem z osią, a jedynie oponami. Opony z moją dopłatą będą już normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.