Skocz do zawartości

Jakość opon do przyczepy a może problem z osią?


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

Jarku, ale w którym miejscu ja się odniosłem do ciśnienia podanego na oponie? Akurat te wartości są dla mnie bez znaczenia bo nijak nie mają się do ciśnienia zalecanego przez producenta przyczepy, a ja osobiście nie jeździłbym na oponach nabitych do maxa.

Nie chodzi mi o drążenie tego samego. Ja tylko opisałem moje spostrzeżenie, że w różnych instrukcjach, różni producenci podają dla mojego rozmiaru opon ciśnienie 2,7 bara, niezależnie czy są to opony wzmacniane (z reguły są) czy nie. Jest to o tyle ciekawe że inne rozmiary pompuje się wg instrukcji sporo ponad tę wartość. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tutaj według ceny z indeksem 106 będzie to :

...

 

Dalej już indeks 106/104

Dla Ciebie to nadal jest 106 (pojedyncze koło), 104 dotyczy użytkowania na bliźniaczych kołach

 

Hmmm....a to ciekawe. U siebie w przyczepie mam opony 195/70 R14C i informację na tabliczce znamionowej oraz w instrukcji, aby pompować do 2,7 bara. Nie ma żadnych innych wartości. Producent nie informuje również o innych możliwych rozmiarach opon. Z takim więc ciśnieniem jeździłem przez trzy sezony. Jednak czytając różne Wasze wypowiedzi oraz trochę info na forum w UK znalazłem informację, że opony wzmacniane powinny być pompowane do wyższych wartości - w moim przypadku ok. 3,7 bara. Potwierdził to też jeden mechanik mówiąc, że opony C muszą pracować na wyższym ciśnieniu.

I tak też zrobiłem na tegoroczny wyjazd dobiłem do 3,7 bara. Faktycznie przyczepa się ciut podniosła, koła wyglądają jakoś "bardziej", aczkolwiek różnicy ani w prowadzeniu zestawu, ani w zużyciu paliwa nie widzę. A teraz czytam wycinek z Waszej instrukcji i co widzę? Dla moich opon ciśnienie zalecane to 2,7 bara.  :look:  Czyli Anglik pisał prawdę.

No i teraz upuszczać czy zostawić?? Ot taka szekspirowska zagwozdka....

Biorąc pod uwagę moje doświadczenie i patrząc na tabelkę (zobacz 1 pozycję i wagę) to C w tym zapisie może być na wyrost (brak podanego indeksu nośności) a chodziło im o opony wzmacniane tzw XL (lub RF) - one mają troszkę niższą nośność i wymagają niższych ciśnień, dla opon z oznaczeniem C oscyluje w okolicach 4 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie kalkulator z linka pokazuje :

 

Suggested cold tyre inflation pressure:

65 psi  /  4.47 bar

 

czyli dokładnie tyle ile może znieść opona i dobijanie jej na maxa. Po obniżeniu wagi o 50kg kazali pompować na 4,3 bar a o 100kg na 4,14 bar.

 

Jakby nie było, przy wyjeździe na weekend wybiorę się najpierw na wagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, to na 99,99% nie wina osi tylko, tak jak piszą przedmówcy - opony. Skądinąd to skandal żeby Adria, Hobby montowali na pierwszy montaż takie gófno. Od samego początku jak szukałem przyczepy, bardzo mnie to dziwiło. 

Dodatkowo, spore obciążenie, wysokie temperatury, szybka jazda i prawdopodobnie ciut za małe ciśnienie i mamy to co widać na zdjęciach. 

 

Ja nie mam dużo doświadczenia z oponami w przyczepach ale w permanentnie przeciążanym busie najlepiej wypadały Michelin i Conti. Najszybciej poddawały się Nokiany. 

 

U siebie w przyczepie mam Semperity i już widzę że w porównaniu do GT Radial to znakomite opony. Mam co prawda przejechane dopiero około 5000km ale ŻADNEGO zużycia nie widać a ciężar mam podobny do Twojego (o ile nie większy). 

 

Kup porządne gumy i zapomnij o problemie  :yes:

 

PS. Obecne opony to śmietniki, nie zwlekaj z wymianą na nowe nawet kilometra.

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal każdy producent montuje GT Radial - Hobby, Adria, Knaus i tym podobni. Czyli wszyscy produceni klasy średniej. Ja u siebie oczywiście też mam GT Radiale, ale już inne bo  GT RADIAL KARGOMAX ST-6000.
Z ciekawości, przeszukałem net i zagraniczne fora w poszukiwaniu problemów obecnie z GT Radialami i nie znajduje ich. A przecież jak pisałem te opony idą na pierwszy montaż u większości marek przyczep i kamperów, jeżdzą od Skandynawii po Australię. Patrząc po problemach powyższych to problem powinien być przecież powszechny. 
 

U mnie po około 3500 km przejechanych z przyczepą nie widzę żadnych zmian. Zobaczymy co będzie dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.

 

U siebie w przyczepie mam Semperity i już widzę że w porównaniu do GT Radial to znakomite opony. Mam co prawda przejechane dopiero około 5000km ale ŻADNEGO zużycia nie widać a ciężar mam podobny do Twojego (o ile nie większy).

.

Czyli widzisz nie wszędzie Hobby montuje te GT Radiale :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich Hobby co ogladalem (wliczajac Premium) byly GT Radial :-P Wszystkie Fendty na Semperitach, Dethleffs roznie, widzialem na Conti i na Semperitach. Tabbert na Michelin.

 

Dla mnie sprawa jest jasna, porzadna opona nie moze wygladac tak jak u Marka, nawet biorac pod uwage bardzo trudne warunki eksploatacjii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niby gowniane opony mam w przyczepie z 96 roku, mają coś z osiem lat i bieżnik wyglada jak nowy, na pewno zaraz ktoś napisze ,że na pewno przyczepa stała całe swoje życie w jednym miejscu, tego nie wiem, ja już zrobiłem około 1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzijcie na czym chcecie. Nic mi do tego. Z racji przebiegow swoich i firmowych samochodow co nie co wyrobilem sobie zdanie na temat opon.

Maciejek, nie moja przyczyczepa, nie moj problem. Byle nie walnely jak bedziesz blokowal lewy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzijcie na czym chcecie. Nic mi do tego. Z racji przebiegow swoich i firmowych samochodow co nie co wyrobilem sobie zdanie na temat opon.

Maciejek, nie moja przyczyczepa, nie moj problem. Byle nie walnely jak bedziesz blokowal lewy ;-)

Napisałem tylko ,że opony są stare ale nie są tak zjechane jak u kolegi mimo tych lat, pasa lewego nie blokuje, także proszę nie pisać bzdur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w przyczepie mam Semperity i już widzę że w porównaniu do GT Radial to znakomite opony. Mam co prawda przejechane dopiero około 5000km ale ŻADNEGO zużycia nie widać a ciężar mam podobny do Twojego (o ile nie większy). 

 

W mojej przyczepce też mam Semperity i tak jak pisze dudek- bez porównania. Cepka Hobby DMC1350 z 2010 r., opony zamontowane 185R14C z 48/08 z max. ciśnieniem 4,5 bara i nie widać żadnego zużycia bieżnika. Poprzedni właściciel ciągał ją co roku na Chorwację, ze mną zrobiła ponad 3 tyś. km i oponki musiałbym wymienić ze względu na wiek ale zostawiam bo na inspekcji u wulkanizatora nie wykryliśmy żadnych niepokojących oznak zużycia.

Widocznie producenci jeszcze 7 lat temu tak bardzo nie oszczędzali z oponami i nie instalowali takiego szajsu jak teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w gumach, pozostaje ciśnieniem, które w opisywanym przypadku nie miało wpływu na zużycie zewnętrznych krawędzi opon.

Z Twoich licznych wypowiedzi wynika, że z przyczepą jeździsz szybko i paliwa nie żałujesz. Przyznałeś to we wcześniejszym poście (wyliczając potencjalne przyczyny) nadmieniając o licznych przypadkach nadmiernie szybkiego pokonywania zakrętów m.in. w Chorwacji.

Wedle mojej oceny ośmielę się postawić tezę, że gumki zdarłeś jeżdżąc zbyt szybko na pokonywanych zakrętach.

 

Otóż załadowana na max lub nawet przeładowana przyczepa, w warunkach wysokich temperatur zewnętrznych, na szybkich zakrętach ma silną tendencję -zgodnie z wektorem siły- do uciekania na zewnątrz zakrętu.  W skutkach opona, nawet ta mocno napompowana, zwłaszcza ta przy relatywnie wysokim współczynniku profilu przy takim obciążeniu ugina się do wewnątrz pod przyczepę (drugie koło ulega lekkiemu uniesieniu do góry, zmniejszając nacisk strony wewnętrznej, która nie ulega wówczas zdzieraniu), przez co jej zewnętrzny bieżnik ulega zdecydowanie większemu naciskowi i tarciu o podłoże drogi aniżeli bieżnik od strony wewnętrznej, przez co ściera się znacznie szybciej.

 

Ot i całe wytłumaczenie przyczyny. Po prostu zbytnio ufając zamontowanej kontroli trakcji w przyczepie nabrałeś maniery zbyt ostrego wchodzenia w zakręty, kalecząc nieświadomie opony. 

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.