Skocz do zawartości

producenci przyczep = która lepsza


dragstar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mojemu dobremu znajomemu szafki w przyczepie HOBBY wręcz odpadły od ściany. Nie będę opisywał co znalazł na podłodze po dojechaniu na kemping. Należy bardzo dokładnie sprawdzać z czego są one wykonane, jakie zawiasy są montowane, jakie zatrzaski zamykające szafki itp. Różnice potrafią być znaczne!

Jedno co można powiedzieć o przyczepach Hobby to że ładnie wyglądają (środek).

Polecam rozmowę z Panem Marcinem z firmy S-CAMP. Ma on sporą wiedzę co należy kupić a co lepiej sobie darować. Jego brat Michał prowadzi bardzo dobry serwis i od podszewki wie jak poszczególne marki przyczep są wykonane.

Co do mojej przyczepy - zero problemów na polskich dziurach. Jest to solidnie wykonany domek podróżny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej przyczepy - zero problemów na polskich dziurach. Jest to solidnie wykonany domek podróżny.

Brałem ją pod uwage bo to solidnie wykonana przyczepa (no i widziałem na własne oczy) ale niestety DMC 1400 za duże.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem w swoim wątku ja i rodzice również kupujemy przyczepę, ale uzywaną. Nieco zmieniły się nasze kryteria co do ceny (teraz ta do 25 tys. zł), więc i wybór wiekszy :-)

Dzisiaj byliśmy w po raz pierwszy w komisie i cóż- potwierdzają się niestety opinie o Hobby. Oglądaliśmy 10-letnie 495 Prestige sprowadzone z Holandii. Nie wiedzieliśmy, jak intensywnie była eksploatowana, ale nosiła bardzo liczne ślady zużycia- poprzecierane szafki, trudno składający się stolik, huśtająca się i pordzewiała na zawiasach płyta od przykrycia zlewu...Z zewnątrz w sumie jeszcze gorzej- dwa widoczne peknięcia nad drzwiami (prostopadle do górnej krawędzi), poodrywane zaczepy na przedsionek, które zaklejono dziwną mazią (coś jak pattex-fix).. Szczerze mówiąc mnie i mamę jakoś odpychała ta przyczepa, mimo że ja praktycznie od początku byłem za zakupem Hobby. Potem obejrzeliśmy sobie 2lata młodsze Chateau Carrat 440- było wręcz idealne :] Zupełnie nie zużyte wnętrze, pięknie zadbane meble, śliczna łazienka- wszystko wręcz jeszcze pachniało nowością.Byłem bardzo zaskoczony, bo jak do tej pory Chateau nie budziło mojego szczególnego zainteresowania... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz sam już wiesz na co zwracać uwagę ( tak z grubsza). Pamiętaj tylko jeszcze, że przyczepa to nie tylko budka ale jeszcze rama, podwozie i zaczep.

Ja mam TEC'a, który przy kupnie wyglądał nieźle, okazało się z dokumentów, że na 10 lat 6 przejździł w wypozyczalni potem juz u trzech innych właścicieli prywatnych. Nie moge nażekać, przyczepka poprawna od czasu do czasu cos trzeba poprawić )ale to chyba oczywiste, że przyczepa to jest raczej dla ludzi majsterkowiczów lub lubiacych się pobawic w drobne naprawy i przeróbki). Uszczelniłem przednie okno, porawiłem jakąś ro;letę, w tym roku czela mnie wymiana daszka w kibelku i napraw szafki (5 min roboty). Oprócz tego wygląda to na 100% sprawna przyczepę.

NIE PATRZ NA MARKĘ PATRZ NA STAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem załamany, nikt nie wymienił mojego producenta

BERGLAND :niewiem:

http://www.berglandcaravan.nl/index.php?item=1

A tak na poważnie kiedyś Lepciak (CHATEAU)stwierdził:

Masz takie same szyby jak ja i światła i...

można przyjąć, że wszystkie klocki są takie same, ważne jest kto składa i kto używa.

dragstar gratuluję zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Jak już napisałem w swoim wątku ja i rodzice również kupujemy przyczepę, ale uzywaną. Nieco zmieniły się nasze kryteria co do ceny (teraz ta do 25 tys. zł), więc i wybór wiekszy :-)

Dzisiaj byliśmy w po raz pierwszy w komisie i cóż- potwierdzają się niestety opinie o Hobby. Oglądaliśmy 10-letnie 495 Prestige sprowadzone z Holandii. Nie wiedzieliśmy, jak intensywnie była eksploatowana, ale nosiła bardzo liczne ślady zużycia- poprzecierane szafki, trudno składający się stolik, huśtająca się i pordzewiała na zawiasach płyta od przykrycia zlewu...Z zewnątrz w sumie jeszcze gorzej- dwa widoczne peknięcia nad drzwiami (prostopadle do górnej krawędzi), poodrywane zaczepy na przedsionek, które zaklejono dziwną mazią (coś jak pattex-fix).. Szczerze mówiąc mnie i mamę jakoś odpychała ta przyczepa, mimo że ja praktycznie od początku byłem za zakupem Hobby.:hehe:

Karrol: ja akurat w tym roku zakupiłem sowją przyczepkę , tak się składa, że też hobby z 95 roku może nie zapłaciłem za nią mało ale z wyjątkiem dołżeniea butli nie dokładałem nic, a przyczepka wygląda jak nowa. niestety często do komisów są zlekane przyczepy, które wręcz za darmo holendrzy oddają żeby nie mieć problemu, a u nas trzeba zapłacić naprawdę słono. pomimo stosunkowo młodego wieku trochę w rzyczepach i kamperach pomieszkałem i wiem jedno: rok produkcji przyczepy jest najmniej istotny, czasami można przecież zobaczyć fiata 125 w 'fabrycznym stanie' :zlo: a i 2-3 letnie przyczepki wyglądają jakby bomba w nich wybuchła. często są to też przyczepy kupowane z wyporzyczalni a wiadomo jak się dba o nie swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedna myśl mi przyszła do głowy na podstawie moich informacji: w hobby niestety bardzo szybko się zużywają meble w wersjach drewnianch prestige, de luxe, jeśli chodzi o kwestię wizualną. dlatego ja mam popielate :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale aktywny jestem tego wieczoru. ja sprawdzam przyczepkę w jeden sposób, przy sprzedającym wyciągam ostry rylec, śrubokręt etc. i pewnym krokiem zasówam posprawdzać narożniki od wewnątrz w szafkach pojemnikach pod siedzeniami... jak właściciel nie protestuje i śrubokręt się nie wbije to można dopiero sobie głowę zawracać czy działa pomka do wody, lampka.... te żeczy stosunkowo łatwo naprawić a skorupy i podłogi niestety nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.