Skocz do zawartości

producenci przyczep = która lepsza


dragstar

Rekomendowane odpowiedzi

Producentów przyczep jest kilku. Większość marek jest własnością HOBBY. Ze względów marketingowych utrzymywane sa inne nazwy. Producentów wyposażenia tez jest tylko kilku. Zatem wszystko zalezy od składania i rozmieszczenia. A to w róznych typach róznie wychodzi. Tak jest w 90% oferowanych przyczep. Wystarczy pojechać jeśienią do BRNA lub na jakiekolwiek inne niemieckie targi. Dlatego przy kupnie nalezy w pierwszej kolejności dopasować wnętrze do własnych potrzeb, sprawdzić jaki jest montaż, w jakim stanie pozostawił poprzedni właściciel wnętrze i czy cena jest odpowiednia. Markę i typ na końcu. Od siebie dodam, że z dwóch podobnych należy wybrać większą. Ilość m2 docenia się w miarę upływu czasu. AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od siebie dodam, że z dwóch podobnych należy wybrać większą. Ilość m2 docenia się w miarę upływu czasu.

muszę się z Tobą zgodzić, ale nie lubię jak piszesz... bo zazdrość zżera jak widzę Twój podpis!!! :)

 

co do przemyślanego zakupu przyczepy: nawet gdybyśmy nie wiem jak bardzo się starali, marne szanse że zakupiona przyczepa będzie spełniała nasze oczekiwania przez więcej niż kilka sezonów. z reguły potem mieszkamy w niej dalej wzdychając do innej "królewny" :) bo u nas jednak koszt zakupu jest nadal najważniejszym kryterium wyboru

 

tańsze marki z reguły starzeją się gorzej niż droższe ALE następuje jakby spłaszczenie- tani producenci przestają być wyraźnie tańsi i radykalnie podnoszą jakość i standard swoich przyczep (i kamperów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ameryki nie odkryję ale napiszę od siebie, bo sama kupowałam kilka miesięcy temu przyczepę. Kierowałam się potrzebami i oczekiwaniami. Dla mnie podstawą były zbiorniki na czystą i brudną wodę, przestrzeń, możliwość zamknięcia drzwi pomiędzy pomieszczeniami, normalna kuchnia, estetyka, łatwość podłączenia wody z czasem doszło ogrzewanie Alde i kilka innych drobiazgów. Zdecydowaliśmy się w efekcie wychodząc od małego i wiekowego dość Hobby do Columbusa, do czego w znacznej mierze przyczyniła się Jule :) za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni, bo przyczepka jest ekstra i sprawdza się świetnie. Różna marki, różne sposoby wykonania i różne ceny - trzeba samemu wiedzieć, czego potrzebujesz, wtedy łatwiej będzie znaleźć. Mój temat był tu http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=2551

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Porcja linków dla ciekawskich :piwko:

 

ABBEY, ACE, BESSACARR, SPRITE, STERLING, SWIFT Anglia www.swiftleisure.co.uk

ADRIA Słowenia www.adria-mobil.si

AVENTO Holandia www.avento.nl

BAILEY Anglia www.bailey-caravans.co.uk

BERGLAND Holandia www.berglandcaravan.nl

BüRSTNER Niemcy www.buerstner.com

CARADO Niemcy www.carado.de

CARAVELAIR Francja www.caravelair.tm.fr

CHATEAU Holandia www.chateaucaravans.nl

COACHMAN Anglia www.coachman.co.uk

DESEO Niemcy www.deseo-caravan.de

DETHLEFFS Niemcy www.dethleffs.de

EIFELLAND Niemcy www.eifelland.de

ELDDIS Anglia www.elddis-caravans.com

ERIBA HYMER Niemcy www.hymer.com

FENDT Niemcy www.fendt-caravan.de

HOBBY Niemcy www.hobby-caravan.de

KABE Szwecja www.kabe.se

KIP Holandia www.kip-caravans.de

KNAUS Niemcy www.knaus.de

LMC Niemcy www.lmc-caravan.de

NIEWIADÓW Polska www.niewiadow.pl

SOLIFER, POLAR Szwecja www.solifer.com

STERCKEMAN Francja www.sterckeman.tm.fr

TABBERT Niemcy www.tabbert.de

T@B Niemcy www.tabme.de

TEC Niemcy www.tec-caravan.de

WILK Niemcy www.wilk.de

 

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby bardziej podrążyć temat

1. kontakt do knausa - http://www.knaus.de/kontakt.html

2. kontakt do wilka - http://www.wilk.de/index.php?id=6

 

najlepiej tak jak piszą inni - zdać się na cenę, wygląd, potrzeby, dostepność częsci (kolejność dowolna) marka jest tym co powinno być rozważane na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dodam swoje trzy grosze, pogadałem kiedys "jak Polak z Polakiem" z właścicielem komisu przyczep i właściwie dał mi dwie rady:

- nie kupuj Adrii (słaba jakosciow szybko sie rozpdada),

- nie kupuj przyczepy eksploatowanej w Polsce (chodzi o dziuru on mi to podawał na przykładzie przyczepy jeżdżącej przez 3 sezony na Mazuru z okolic W-wy).

 

Jak pojeździłem po komisach w poszukiwaniu mojej to w 90% sprawdziło sie co mówł ten gościu. Na dodatek znajomi maja 6 czy 7 letnia Adrie kupiona od nowosci, w jadnych rękach ale zrobiła z 30 tys. km. Dwa razy w roku trasa W-wa granica zachodnia i z powrotem polskimi drogami, ta przyczepa rozpada sie w oczach, pekaja meble, wypadaja szafy, szafki. Właściciele to pedańci więc nie ma mowy o bykle jakim traktowaniu czy jeżdżeniu, ta przyczepa nie jest po prostu na polskie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja podróżuję przyczepą Eifelland Holiday 520 TKM (model 2008). Przyczepy tej marki prezentują poziom jakości Knausa i są przy tym tańsze od Suedwinda o około 2000 EUR. Dodatkowo moja przyczepa ma optymalne wymiary zewnętrzne gwarantujące jej manewrowalność na południu Europy (zastanawiam się jak tam można jeździć przyczepą 2-osiową). Na pokładzie śpi 3 dzieci + 2 dorosłe osoby, a sama przyczepa jest również wykorzystywana w zimie. Jako holownik zastosowany została Nissan Pathfinder więc cały zestaw śmiga po drogach bez większego problemu.

Co do przyczep Hobby to na rynku europejskim jest to niska półka (głównie ze względu na słabą jakość; patrz testy ADAC). Rozmawiając z dealerami przyczep (tak od serca) w pierwszym rzędzie odradzają zakup przyczep francuskich, angielskich i właśnie Hobby. Zastanawiam się dlaczego właśnie ta marka robi taką furorę na naszym rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Knaus wykupil Eifellanda i Tabberta, Eiffeland-owi wyszlo to na lepsze, czego o Tabbercie nie mozna powiedziec ... no ale taka polityka firmy.

 

A co do Hobby, to jak juz gdzies pisalam, jest to marka bardzo popularna cos ala Golf :piwko: A po drugie, nie mozna przeceniac tego ze Hobby stawia przede wszystkim na optyke i tym zdobywa klientow. To wlasnie oni wprowadzili jasne nowoczesne z wygladu przyczepy z jasnymi prostymi srodkami, kiedy przewazala kosc sloniowa i rzezbiony dab.... ale tez niepozbawili kientow mozliwosci jezdzenia nowoczesnie wygladajaca przyczepa z konserwatywnym srodkiem.

A co do jakosci, to jaka cena taka jakosc... Hobby byla jedna z najtanszych przyczep na rynku Niemieckim (niemieckich przyczep), a jak wiadomo Niemcy jezeli kupuja to lubia swoje wyroby i nie ma co sie oszukiwac, to Oni kupuja najwiecej przyczep i od nich jest najwiecej rzeczy na rynku wtornym.... nawet te kupowane w Holandii w duzej liczbie jezdzily najpierw w Niemczech.

I nastepna rzecz to nikt nie jest zainteresowany zywotnoscia przyczep, przyczep nie kupuje sie na dluzszy czas... kupujacy wie ze po 4-5 latach i tak kupi nowa, a sprzedajacy chce zeby ludzie czesciej kupowali a nie jezdzili dobrymi starymi. Najlepiej jak jezdzisz 3 lata, kupujesz nowa a ta kupuje ktos nastepny na "wyprobowanie" no bo warsztaty tez musza troche zarobic ... po 2 latach ta na zlom i kupuje sie nastepna, nowsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem przed zakupem nowej przyczepy (chyba w tym roku na pewno) i trochę z różnymi dilerami rozmawiałem, w zasadzie potwierdzam to co napisał barwol w swoim przedostatnim zdaniu odnośnie przyczep Hobby. Nie wiem dlaczego ale większość dilerów bardzo odradza zakup Hobby a nawet spotkałem się ze zdaniem, ze jeżeli już koniecznie Hobby to model wyprodukowany przed 2005 rokiem w żadnym razie nie nową. Ponoć ludzie narzekają, że po roku użytkowania wszystko trzeszczy i sie rozłazi a w czasie podrózy potrafią sie czasem szafki pootwierać i cała zawartoś na podłodze. Powyższe zasłyszane opinie na pewno nie zachęcają do kupna nowej przyczepy Hobby ale z drugiej strony nie ma pewności czy biorąc pod uwagę stan polskich dróg nie przydarzy się to w przyczepie innej marki.

W sumie niektórzy tak potrafią "skołowac" człowieka, że "oczywiste oczywistości" nie są już tak oczywiste (dziwne zdanie wyszło :piwko: ).

 

Pozdrawiam :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.