Skocz do zawartości

Co do czego


ziobrowski87

Rekomendowane odpowiedzi

2zdjecie zawory gazu -wszystkie masz teraz zamknięte, temu nie działa kuchenka gazowa,lodowka i bojler cieplej wwdy

 

3 zdjęcie bezpieczniki 230v daj na 1(on) i wlacz światło w łazience ukrytym wlacznikiem po prawej stronie zlewu od spodu półki (oczywiscie po podłączeniu 230v z zewnatrz przyczepki)

A to czarne pod spodem to podzialka 230v na gniazda w cepce

 

4 zdjęcie oobrazuje najprawdopodobniej podziałkę instalacji 12v do tylnego oświetlenia

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto 1

Od lewej:

Włącznik lodówki na 12V - zazwyczaj działa tylko przy sprawnej instalacji zgodnej z holownikiem

Włącznik lodówka na 230V - zazwyczaj działa po podłączeniu budki do sieci 230V

Regulator/termostat chłodzenia lodówki  - dotyczy 12V oraz 230V

Otwór napowietrzający palnik lewy

Pokrętło/zawór gazu palnika lewego

Zestaw kontrolek samoróbka. Wskazują czy lodówka w danej chwili działa/dostaje zasilanie na 12V jak i 230V oraz włącznik wentylatorów lodówki które też są samoróbką ale skutecznie pomagają lodówce pracować, zamontowane są one w kratce górnej na zewnątrz budki.

Pokrętło/zawór gazu palnika prawego

Otwór napowietrzający palnik prawy

Regulator chłodzenia lodówki w trybie gaz - tylko 3 pozycje  lekko-średnio-max - reguluje się wysokość płomyczka w palniku lodówki

Przycisk induktora-iskrownika do odpalania palnika lodówki - w lodówce powinno być okienko kontrolne - nie we wszystkich było.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @WojtEwa

Na telefonie nie chciał mi się taki długi post wysłać a nie byłem pewny tyż tej samoróbki. Okienko podglądowe w tej lodówce jest (na zdjęciu 2 wwlewym dolnym rogu-po obruceniu tel.o90st.w prawo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, to okienko jest podejrzane albo takie foto. Wygląda to jakby ktoś sobie sam dziurę nawiercił żeby obserwować płomień. Powinna być plastikowa szybka, okrągła i chyba większa.

Nie upieram się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 4 godzinki dzisiaj zeszło mi na rozszyfrowywaniu sprzętu.

I troszkę jestem zawiedziony bo wczoraj kupiłem przyczepkę i ...

lodówka strasznie słabo chłodzi na gazie (w zamrażarce jest Ok ) w lodowce słabo, zastanawiam sie czy nie potrzebuje wsparcia 12v

2. Nie wiem czy mogę u siebie podłączyć aku żeby móc świecić z Aku oświetlenie wewnętrzne. ( ponieważ w przyczepie nie widzę żadnego przełącznika 230/12 v)

3. Grzejniczek trumatic sl 3002 nie działa nie słychać gazu przy przekręceniu, iskrownik nie działa ( po rozebraniu zauważyłem brak bateri w iskrowniku)

Ale jednak naj bardziej mnie martwi ta lodówka zostawiłem na noc pod 230 i zobaczę rano jak

Mi schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka potrzebuje duuuużo czasu żeby się rozchulać, ja dwa dni przed wyjazdem podłączam do 230, dzień przed wyjazdem wrzucam żarcie, i na wyjazd jest ok. Także cierpliwości, nie schłodzi się na maks w kilka godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka potrzebuje duuuużo czasu żeby się rozchulać, ja dwa dni przed wyjazdem podłączam do 230, dzień przed wyjazdem wrzucam żarcie, i na wyjazd jest ok. Także cierpliwości, nie schłodzi się na maks w kilka godzin

Dzięki za odpowiedz trochę mnie uspokoiłes zostawiłem ja na noc pod 230 jutro dam ci znać co z chłodzeniem.

A nie wiesz co może być z piecykiem?

I czy na 4 zdieciu którym dodałem to nie jest może miejsce do podłączenia aku ponieważ są tam luźne kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- nie martw się lodówka tak ma,potrzebuje czasu,a z wyjazdu na wyjazd powinno być lepiej

2-podłączać możesz śmiało wszystko ukryte jest pod bezpiecznikami 230v

3-gazu nie powinno być słyszeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.