Skocz do zawartości
szkl

Uszkodzona podłoga w Hobby

Rekomendowane odpowiedzi

czyś

Do tego jak koło już leży na alko-wskich sankach, wcale nie ma przesadnych tendencji do zsuwania się (opona leży bokiem na poprzecznych rurkach), więc żadne duże siły podczas jazdy nie działają na to koło, tak, żeby nawet poluzować nakrętki (alko zresztą pisze wyraźnie, żeby właśnie nie dociągać za mocno koła do sanek, żeby rurki nie odkształciły opony - http://www.al-ko.co.uk/edit/files/swc/swc-fitment.pdfostatnia strona, u dołu jako "important note" - "Only tighten the tapered clamp and the tapered nut to the point where the spare wheel sits securely on the spare wheel holder. Excessive tightening can lead to damage to the wheel (pressure points)").

Wszystko jest ok, pod warunkiem, że szpilki są dobrze osadzone.

Spróbuj wysłać zdjęcia uzkodzeń do Alko, opisz, że było to zakładane przez dealera, i czy w takim razie to, co widać na zdjęciu (ta dyndająca z poprzeczki śruba) nie świadczy wg nich o nieprawidłowym montażu. Na razie możesz do nich prywatnie napisać, odpowiedzą, to może będziesz miał argument do rozmowy (bo to co widać na zdjęciach to na 100-wę nieprawidłowy montaż, ta śruba powinna sterczeć do góry osadzona w sankach, i powinny być dwie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krzysiek5

Jakieś wieści z frontu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szkl

Jakieś wieści z frontu ?

0593e76e48773a0248049b59ce1689ae.jpg

Ewidentnie przykręcone na środkowa śrubę TYLKO

b2c8c388a12994e12411617a41e6108f.jpg

Ślad rotującej się opony pod przyczepą w konsekwencji robiącej dziurę

Edytowane przez szkl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Ale czy sprawa poszła do przodu? Smolicz co na te rewelacje, że śruby mu się nie przykręciło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szkl

Ale czy sprawa poszła do przodu? Smolicz co na te rewelacje, że śruby mu się nie przykręciło?

nie wiem

wróciłem z wakacji, umówiony jestem na odstawienie przyczepy teraz w piątek, telefoniczna rozmowa troszkę na zasadzie spychoterapii ale nie chcę nic złego mówić bo nie była to rozmowa z właścicielem a z osobą która mi sprzedawała przyczepę. Zakładam że właściciel - p. Z.Smolicz stanie na wysokości zadania. Czas pokaże

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

I jak sprawa się potoczyła? Coś wiadomo czy spychologia stosowana?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

nie wiem

wróciłem z wakacji, umówiony jestem na odstawienie przyczepy teraz w piątek, telefoniczna rozmowa troszkę na zasadzie spychoterapii ale nie chcę nic złego mówić bo nie była to rozmowa z właścicielem a z osobą która mi sprzedawała przyczepę. Zakładam że właściciel - p. Z.Smolicz stanie na wysokości zadania. Czas pokaże

Powiedz jak sprawa wygląda na chwilę obecną? Sporo czasu już minęło więc coś się powinno ruszyć w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bekon

Witam w Nowym Roku

Trochę czasu minęło, temat śledzę od początku, czy coś wiadomo, jak się historia zakończyła, co z przyczepą?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi