Skocz do zawartości
Marcino81

Zakup pierwszej przyczepy

Rekomendowane odpowiedzi

Marcino81

Witam,

jestem Marcin, mieszkam w okolicach W-wy. Postanowiliśmy z żoną zamienić namiot na przyczepkę. Coś małego, ale z łazienką, wc, ogrzewanie. Dwoje dorosłych + dziecko. Pierwsze pytanie czy opel astra h z silnikiem diesla 1,7 CDTI 80KM jest w stanie coś ciągnąć? ;) Kilka przyczep już oglądałem, lecz były mocno zmęczone życiem. Myślałem o przyczepie tego typu: https://www.olx.pl/oferta/beyerland-vitesse-400-2-94r-CID5-IDmA8uC.html#c2e9000d02. Kwota jaką chcę przeznaczyć to do 9000PLN. Czy możecie coś doradzić? Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

To zwykła salonka. Średnio się to nadaje dla 2 osób, a co dopiero 2+1. Raczej szukaj czegoś z łóżkiem i osobnym stolikiem. Będzie wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcino81

Dzięki za podpowiedź, a jak sprawa wygląda z moim autem, da się tym coś ciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Dzięki za podpowiedź, a jak sprawa wygląda z moim autem, da się tym coś ciągnąć?

Najlepiej niech wypowie sie ktoś kto czymś podobnym ciągnie. Ale na początek sprawdź tutaj:

https://nieuw.towcar.info/GB/index.php

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MartiNBR

Pociągnie, demonem to ten pojazd nie jest. Moja 3 osobowa adria ważyła chyba ok 700 kilo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcino81

A czy ktoś może oglądał tą przyczepę, albo może polecić coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcino81

Oglądałem te przyczepę wczoraj, układ jak układ ale zwróciłem uwagę na kilka niedoróbek, poniżej foto. Czy są to poważne uszkodzenia?

post-28261-0-62025900-1501145443_thumb.jpg

post-28261-0-17469900-1501145446_thumb.jpg

post-28261-0-76702000-1501145448_thumb.jpg

post-28261-0-24488300-1501145451_thumb.jpg

post-28261-0-66028500-1501145453_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

No poważne. Z listwą z przodu nad oknem ktoś coś robił. Brak oryginalnych śrub, a w zamian dołożone śruby z obi. Brak uszczelek co dobitnie świadczy, że ktoś przy demontażu je pourywał. Pęknięte poszycie, które będzie postępować aż dojdzie do okna, a przez szczelinę będzie dostawać Ci się woda. W środku odchodząca okleina co świadczyć może o dużym zawilgotnieniu albo o warunkach w jakich cepa była przechowywana. Ja bym odpuścił, bo to co zauważyłeś to pewnie tylko wierzchołek góry lodowej. Pytanie jest co siedzi głębiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcino81

Bardzo dziękuję za szybką i fachową odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pastuch75

Witam,

jestem Marcin, mieszkam w okolicach W-wy. Postanowiliśmy z żoną zamienić namiot na przyczepkę. Coś małego, ale z łazienką, wc, ogrzewanie. Dwoje dorosłych + dziecko. Pierwsze pytanie czy opel astra h z silnikiem diesla 1,7 CDTI 80KM jest w stanie coś ciągnąć? ;) Kilka przyczep już oglądałem, lecz były mocno zmęczone życiem. Myślałem o przyczepie tego typu: https://www.olx.pl/oferta/beyerland-vitesse-400-2-94r-CID5-IDmA8uC.html#c2e9000d02. Kwota jaką chcę przeznaczyć to do 9000PLN. Czy możecie coś doradzić? Z góry dziękuje.

Witaj. 

Jeśli chodzi o auto z tym silnikiem to nie wiem czy się nie pomyliłeś bo mam Asterke z tym motorem i posiada 101 KM. Może pomyliłeś się z kW. 

Bez problemów ciągnę Hobby 440 o DMC  1300 kg. Przez ostatnie 3 tygodnie 2600 km (góry i morze). Więc jeśli chodzi o autko to spokojnie bym się nie martwił. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
virus

W dowodzie masz dopisane jaka max przyczepę możesz ciągaćpunkt o1 i o2 bodajże. A ta przyczepa z foto to odpadnie ci buda z ramy przy pierwszej wycieczce nad morze. To stan agonalny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcino81

Witaj. 

Jeśli chodzi o auto z tym silnikiem to nie wiem czy się nie pomyliłeś bo mam Asterke z tym motorem i posiada 101 KM. Może pomyliłeś się z kW. 

Bez problemów ciągnę Hobby 440 o DMC  1300 kg. Przez ostatnie 3 tygodnie 2600 km (góry i morze). Więc jeśli chodzi o autko to spokojnie bym się nie martwił. 

Pozdrawiam.

Witaj,

co do mocy silnika to jest to 80KM, w rodzinie też mam astrę h ze 101KM, ale myślę że 80KM też da radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcino81

Witam ponownie,

dalej poszukuję małej lekkiej przyczepy, zmienił mi się tylko ciągnik na Kia Sportage 135KM ;) przeglądając ogłoszenia trafiłem na coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/chateau-gruau-b330-CID5-IDnP8CO.html#c7e0dee1ae

Czy ktoś może ją oglądał lub użytkował coś podobnego?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MaciekR4

Ja od zeszlych wakacji Gruau uzytkuje, ale wieksza niz ta.

I nie wiem czy jestem opiniotworczy bo zaliczylismy 1 wyjazd prawie tygodniowy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcino81

Dzięki, za odpowiedź. Rozumiem, że Jesteś ogólnie zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi