Skocz do zawartości

Przyczepa składana


RadekNet

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz być niezłym kierowcą, bo ja czuję duża różnicę między np laweta (pustą) a przyczepą kempingowa ;) A jakby nie było jestem profesjonalistą w tej dziedzinie.

Mój Ojciec ma niecałe 70 lat i ostatnim razem z przyczepą jechał, kiedy ja jeszcze nie miałem prawa jazdy, czyli ze 20 lat temu. Kempingu na pewno nie podepnie, to go przeprosnie.A taka płaska przyczepka prawie jak towarowa..niski środek ciężkości, mały opór powietrza, prawie jej nie widać w lusterkach. Tylko prysznica brak ;)

Mój tata skończył 72 lata ale przyczepa kempingowa była w domu jak się urodziłem.  Mam podobny dylemat, problem w tym , że on ciągle szybko jeździ i już mnie to denerwuje ciągle się gdzieś spieszy i nie zwrócisz mu uwagi bo wie lepiej. Myślałem aby rodzicom podobną mniejszą sprezentować ale najpierw musiałbym go przekonać. Mama jest za .W dodatku przyznam, że wygoda jednak jest lepsza w tradycyjnej przyczepie jak w składanej. A wiadomo z wiekiem człowiek staje się wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jaki jest rynek na takie przyczepy, tzn czy ona się sprzeda bardzo szybko, czy można pomarudzic. Bo czy to na polskim allegro, czy irlandzkim adverts praktycznie brak innych ofert.

Może mieszka ktoś w pobliżu i mógłby obwachac?

 

Radek Wrodarczyk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki luźny pomysł nam wpadł do głowy, żeby rodzice kupili sobie domek łatwy do ciągnięcia, a wygodniejszy niż namiot.

Ni pies ni wydra, roboty z rozkładaniem masa, pożytek na trasie żaden, komfort na miejscu jak w namiocie, ludzie z wiekiem wygodni i leniwi się robią i raczej idą w stronę wygodnych rozwiązań niż partyzantki

Jak na mój gust to klapa, spytałem teścia na emeryturze co sądzi o takim wynalazku to stwierdził że to dla dzieci i studentów dobre

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni w wieku 60 lat to wraki ledwo włóczące nogami inni po siedemdziesiątce sprawni fizycznie i intelektualnie. Rozkładanie takiej przyczepki jest proste, miałem kiedyś podobną a co do komfortu w porównaniu do namiotu to jeden podstawowy plus nie podmyje go deszcz. Jedni wolą zupę pomidorową a inni śmierdzące skarpetki jak to ktoś powiedział albo każda potwora znajdzie swojego amatora. Ja osobiście namiotu nie porzuciłem i jeżdżę z nim tam gdzie przyczepką nie dojadę no i oczywiście na kilka dni.Wygodnictwo bierze górę. Ale zazdroszczę młodszym którzy z namiotami przemieszczają się na rowerach bądż kajakami na spływach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza byle jaka przyczepa niż najlepszy namiot ...... a do ogrzewania użyć można farelkę lub inny grzejnik elektryczny - wiec to nie problem. U nas tego typu przyczepy nie są popularne - ale za to dosyć często użytkowane przez Niemców czy Holendrów.

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zauważyłem, aby to było często używane przez kogokolwiek. Często są używane tradycyjne przyczepy. Składaną w tym roku widziałem jedną. Tak więc to raczej nisza. Moi znajomi do zeszłego sezonu jeszcze takiej używali.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka przyczepa nie ma ogrzewania, a patrząc na to co się dzieje z pogodą to dla starszej osoby moim zdaniem nie bardzo

Ta ma ogrzewanie gazowe z nadmuchem ATWOOD 7900II.

Jam bym nie kupił ale to kwestia gustu.

 

Plusy : Mały Holownik, garażowanie, lepsze porowadzenie i chyba tyle.

 

Minusy : raczej tylko wyjazdu stacjonarne. ( kto by to składał na okrągło). Brak możliwości korzystania w przerwie w podróży. (Drzemka. Gotowanie. Codzienna toaleta itp. )

Wydaje mi się ze to raczej dla młodych par. W dodatku niewiem jak z wygodą. (Na starość człowiek robi się wygodny. Kiedyś namiot domek był rarytas. )

Ale jak wspomniałem. To kwestia gustu. I to tylko moje skromne zdanie.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć niewiele. To co rzuca się w oczy to różne kolory wykładziny na podłodze.

 

I brak łazienki... Nic to, niech jadą pooglądać i nabrać doświadczenia. W zasięgu są jeszcze trzy inne:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-prestige-hobby-prestige-425-ID6yWNN3.html

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-prestige-hobby-prestige-475-po-servisie-100-sprawna-ID6yOTd3.html

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-dethleffs-nomad-bezwypadkowa-stan-dobry-ID6yZgvr.html

To sobie dziadkowie miło spędzą czas na wycieczkach :) 

 

Chociaż taka składana to nadal myślę, że by była najodpowiedniejsza...tylko, że brak ofert. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tę ktoś zna? Moi jadą ją obejrzeć w niedzielę... Podobno prysznic zdemontowany.

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-dethleffs-nomad-bezwypadkowa-stan-dobry-ID6yZgvr.html

 

Ta poprzednia podobno bez zapachów. Tylko brak łazienki odstrasza.

 

Radek Wrodarczyk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.