Skocz do zawartości

Holownik dylemat: Ford, Citroen, Renault ??? a może inny ???


Igor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 619
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie, chyba że urwę 50k na wyprzedaży ;)

 

Byłby 10cm krótszy, do setki sekundę szybszy, miał 100l bagażnika więcej i nie miał akcyzy, która podbija cenę o 60.000zł.

 

Myślę że 2.0 Bitdi 240km w touaregu to kwestia już tylko 1 liftingu. U nas różnica w cenie wynika głównie z akcyzy.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trza przemyśleć, ja strasznie żałuję że wziąłem manual :/ reszta ok, tylko to mnie wkurza

 

Ja dlatego już nie chcę manuala :) Jeżdżę tak mało, że to niech już będzie przyjemnością ;) No ale z autami mam problem. Na tapecie wiadomo C4P albo GP - jeszcze nie wiem. Ale z drugiej strony podobają mi się wizualnie Peugoty 5008 i 3008. 3008 chyba ciut za mały, ale musiałbym je pomacać na żywo i potestować. Minusem to oczywiście cena, dla mnie zupełnie niezrozumiała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nowych samochodów może wynikać z bajerów poprawiających bezpieczeństwo. Taki tam aktywny system hamowania, który cały czas pilnuje czy nam dziecko pod koła nie wyskoczyło albo ktoś z przodu nie zahamował. Oczywiście jest to na pewno zawodne i nie pewne w 100% ale wolałbym jednak mieć. Bardzo podobają mi się filmiki z testów chyba NCAP na których widać, że systemy te działają. Asystent jazdy w korku w połączeniu z automatem, asystent pasa ruchu. Można tak wymieniać, że z bazowego samochodu o cenie ok 120.000zł da się z najmocniejszym i doposażonym zrobić cenę ok 210.000zł i lepiej.

 

mnie jedyne co przekonuje do VW to 2.0 BITDI, DSG, 4x4, i fajny system nawigacji google, aplikacja do sterowania samochodem na telefonie i takie tam pierdoły. Nie widziałem auta na żywo, może okazać się za małe (celuję w takie, bo przebudowa garażu zabierze z 5.000zł.  Jeżeli kiedyś uda się spełnić wszystkie plany to będzie to samochód głównie do holowania i rodzinnych wyjazdów, od święta zawiezie mnie do pracy a przebieg będzie robił marny, bo obok stanie jakaś turbo benzyna 1.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba że urwę 50k na wyprzedaży ;)

 

Byłby 10cm krótszy, do setki sekundę szybszy, miał 100l bagażnika więcej i nie miał akcyzy, która podbija cenę o 60.000zł.

 

Myślę że 2.0 Bitdi 240km w touaregu to kwestia już tylko 1 liftingu. U nas różnica w cenie wynika głównie z akcyzy.

Moim zdaniem nawet jak nie będzie takiej akcyzy to te samochody dużo tańsze nie będą. Tam cena już dawno utraciła kontakt z rzeczywistością. To tak ja każdy kolejny Discovery kosztuje między 270 a 350k zależnie od wersji.

Te samochody są drogie bo mają mówić wszystkim twoim sąsiadom że cię stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.