Skocz do zawartości

Holownik dylemat: Ford, Citroen, Renault ??? a może inny ???


Igor

Rekomendowane odpowiedzi

A czy Ty swoim samochodem zawsze przyśpieszasz na maxa ile fabryka dała :hmm:

Zawsze masz załadowane auto na full, ciągniesz max przyczepę jaką możesz

To są dane tego auto jak każdego innego, ale nie sądzę aby wszyscy korzystali z maksymalnych

parametrów jakie dają auta, zresztą sam niedawno kupiłeś auto i bardzo zwracałeś uwagę na parametry

silnika i auta i jak pisałem na pewno nie korzystasz z ich max wartości codziennie.

 

No to zaryzykuj , załóż firmę i zatrudnij kierowcę na takie auto z takim przyspieszeniem.

Gwarantuję Ci ,że poznasz dość szybko "ciemną stronę mocy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 619
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to zaryzykuj , załóż firmę i zatrudnij kierowcę na takie auto z takim przyspieszeniem.

Gwarantuję Ci ,że poznasz dość szybko "ciemną stronę mocy".

A co ma piernik do wiatraka  :niewiem:  o czym Ty w ogóle piszesz? 

Widzę że nie masz pojęcia o co mi chodziło

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka :niewiem: o czym Ty w ogóle piszesz?

Widzę że nie masz pojęcia o co mi chodziło

Myślę, że koledze chodziło o to, że parametrem "przyspieszenie" sprzedaje się auta sportowe. W ciężarówce to nie ma żadnego znaczenia, za to istotne są inne parametry (chociaż przyspieszenie do setki z 40 tonami masy rzeczywistej może być ciekawe ;) ). Hmmm takie pojazdy raczej częściej jeżdżą z ładunkiem niż bez...

Ja tą informację traktuje jako robienie reklamowego szumu - dzięki temu o aucie mówią nie tylko szefowie firm :)

 

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment Tomcio... dostępny od 0 jak sądzę.

Spoko Panowie. Wejdzie coś sprzedaż będzie miała 20 wszelakich ograniczników.

Właście Jacku pytanie zadałem raczej retoryczne, ale że jest on na pewno ogromny nie oznacza że

mamy cały czas jeździć na maxa.Zresztą dyskusja zeszła na boczny tor, a Tesla jeszcze długo nie pojawi

się na naszych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ograniczenie programowe ma na celu wydłużenie żywotności baterii trakcyjnej. Mniej głębokich rozładowań - dłuższe życie.

 

Dokładnie :ok:

Podobnie jest w wielu innych urządzeniach użytkowych, ale mało kto dostrzega takie rzeczy (wiele laptopów, telefonów itd.).

Oczywiście poziom zachowanej pojemności bywa różny, najczęściej zależnie od mocy odbiorników, a wiadomo, że w przypadku samochodu czysto elektrycznego, nie może być to zbyt mała wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - dla właściciela ciężarówki takie przyśpieszenie umiejętnie "używane" to plus/zaleta.

Dla nielicznych panujących nad emocjami również. NIELICZNYCH !

Dla kierowcy etatowego to wiecznie poprzewracany towar , poniszczony sprzęt oraz ogromne ryzyko na drodze ponieważ talenty dopiero wtedy nagrywałyby fajne filmy z wyścigów  na odcinku Szczecin - Świnoujście. (można znaleźć na YT)

Formuła 1 wymięka przy takich rajdowcach.

I to jest ta różnica użycia "pewnych" możliwości technicznych przez ludzi i przez "kjarofcuf"

 

Podobnie jest z bronią palną - leży w każdej ręce ale nie pasuje do każdego mózgu.

 

To tyle.

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie opowiadaj że tankowanie gazu trwa więcej jak kwadrans chyba do tankowca.

Sprawdziłem i 100litrów LPG nalewam w 5 minut i 10 sekund.

 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i 100litrów LPG nalewam w 5 minut i 10 sekund.

 

czyli tankując na dużej sieciowej stacji można i 15 minut+ stracić mając przed sobą 2 auta i kolejkę w kasie. Owszem można też zrobić całość w 6 minut:). Można też stanąć w kolejce tankując benzynę czy ropę.

 

ale gorzej będzie latem na naszych autostradach, gdzie czasami w okolicach Torunia jest problem, bo kolejka na stację sięga kilkaset metrów od dystrybutora, a następna stacja daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.