Skocz do zawartości

Holownik dylemat: Ford, Citroen, Renault ??? a może inny ???


Igor

Rekomendowane odpowiedzi

W fordach można sobie skalibrować komputer, żeby pokazywał prawidłowe wskazanie. Wskazania kompa miałem zaniżone o około 0,6 litra. Po korekcji mam tylko +/- 0,1 litra różnicy między spalaniem wyliczonym z dystrybutora a wskazaniem kompa. Gdzieś na forum forda jest przepis.

 

O widzisz... wiedziałem, że w foce I można było. Później focus II i mondeo III wskazywało +/-0,2 (błąd tankowania), teraz smax +0,8, fiesta +0,4 i info w serwisie, że się nie da skalibrować. Temat jeszcze raz spróbuję ugryźć, bo odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 619
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja w fiacie Croma 150 jtd rekord Częstochowa - Warszawa miałem 4,8. na chorwację załadowany w 3 osoby 5,4 jadąc około 130. 5.0 moim zdaniem osiągalne

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem wstawiam fotki spalania c4gp.Trasa: około 30km miasto lub drogi 3 kategorii a potem S8 75km. Pierwszy,a fotka przedstawia spalanie w trasie, a druga średnie spalanie po wykonaniu 105 km.

 

Foty wczoraj już wstawiłem ale pomyliły mi się tematy.

 

Skoro 4,5 litra  się da, to da się również 4,40l  :)  Fiat Marea weekend 1.9JTD 105KM  Trasa z okolic Krakowa do granicy Węgier. Tankowanie na ostatniej stacji na Słowacji :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie umiem jeździć. U mnie Ford C-max 2.0 TDCi spala średnio 6,8 ON. Oczywiście solo nie z przyczepą. Z ogonem Knaus 1000 kg spalał 10 litrów. A rezultaty typu 4,5 czy nawet 5,5 litra są dla mnie poza zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj Boże nie spotykac takich ekonomicznych kierowców na drogach. Szczególnie jadąc z budą!

No i oby nigdy od takich nie kupować ich zakatowanych aut. 

 

A to ciekawe stwierdzenie - wychodzi na to, że ten który jedzie zgodnie z przepisami, nie ciśnie gazu jak wściekły, bo i po co jadąc na urlop - to katuje auto. Dobre, wręcz mocne :) Dodam tylko, że mój stary diesel ma się dobrze i nawet po przejechaniu 5 tys km ma olej jeszcze brązowy, a nie czarny. Chciałbym spojrzeć na olej Twojego diesla po przejechaniu 5 tys. km od wymiany. Wtedy byśmy stwierdzili kto katuje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniam po 30-35 tysiącach to jest czarny jak smoła. Nie interesuje mnie od którego tysiąca jest tak czarny, bo to wiedza mało przydatna. Ważne że auto jest w pełni sprawne.

 

Jazda zgodna z przepisami wcale nie musi dawać bardzo niskiego zużycia. Do dopuszczalnych 50, 60 czy 70 km/h nie trzeba się wlec wkurzając wszystkich dookoła a można dojść w kilka sekund. A to już nie pozwoli na bardzo niskie zużycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż w porównaniu z Tobą to jestem  jednak mało oszczędny, bo to co oszczędzę w urlopie na paliwie - to stracę na wymianach oleju , bowiem ja przy przejechanych 35 tys to mam olej wymieniony przynajmniej 2 razy, ale częściej 3. I co ciekawe jeżdżę na pełnym syntetyku. I teraz widzisz - Ty byś ode mnie auta nie kupił , bo zakatowane.Ja z kolei na Twoje auto bym nawet spojrzeć nie chciał gdybym wiedział , że wymieniałeś olej po 35 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te wiary w instrukcje samochodów i ASO. Przecież w skrzyni też oleju się nie wymienia wg nich. Wymiana oleju co 12-15 tys max. W życiu 30 tys bym nie latał na tym samym smarowidle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie elvis52 - od lat tak robię i każdy silnik do końca jest w doskonałej kondycji.Ale oczywiście znam takich co ostatnio olej wymieniali ze 4 lata temu, bo robią mało kilometrów rocznie i przecież nic się nie dzieje.No ale można olej wymienić po 35 tys, czasami rzeczywiście nawet pisze to w instrukcji.Jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w nowej cytrynie też mam co 30kkm, ale i tak będę wymieniał co 15. Niby te oleje takie super, nowoczesne, technologiczne itp ale ja i tak nie wierze w takie przebiegi. To jest tak pisane żeby dla flotowców kosztu eksploatacji wygladały na niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.