Skocz do zawartości

Holownik dylemat: Ford, Citroen, Renault ??? a może inny ???


Igor

Rekomendowane odpowiedzi

Ale straszne pierdoły opowiadacie... wspominacie czasy kiedy baniak z gazem był 100 metrów od stacji, z jednym dystrybutorem i najczęściej krótkim wężem, tak że kierowcy z wlewem po lewej stronie musieli się ze 2 razy przestawiać. Potem wycieczka po paragon i powrót na miekkiej gumie co trzeciego cwaniaczka z leciwej BMK-i.

Już mało gdzie są stacje bez LPG. Jak jest gaz to najcześciej są dwa węże na obie strony. Problem polega na tym, że przy tej cenie gazu każdy, albo prawie każdy tankuje do pełna. Natomiast ci z dieslami albo Pb...najczęściej za 50 zł. I tu macie ową szybkość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 619
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Masz takie auto i zachwalasz :P

No mam. Dziele się wrażeniami. Może komuś się przyda przy podejmowaniu decyzji przy kupnie. Bo po sieci krąży wiele "dziwnych" opinii teoretyków.

 

Ps

Girteka zamówiła ciągnik Tesli...co za czasy ;)

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było...jestem jak najbardziej za autami na prąd do miast, nawet bez klimy...coś jak Cienkuś czyli max 4 osoby.

Ale dyskusja była o czymś innym.

A tu trzeba pamietać..., żeby nie zapomieć jej (wtyczki) podpiąć na noc.

Z tą wtyczką to idzie zrobić automat. No nie zamknie się brama od garażu jeżeli wtyczka obwodu nie zamknie w chwili jak auto zapakowane.

 

Liczyłem to dziś i zakup nowego auta na prąd zwróci się po ponad 300.000km przy założeniu 100km na prądzie to 6 zł. Nowy leaf to jakieś 120.000 za połowę tej ceny można mieć yarisa.

 

Na dziś ekonomicznie dla mnie nie opłacalne a szkoda. Poczekam kilka lat. Do LPG nie ma nawet co porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości bedą pewnie ładowane bezprzewodowo w garażach podziemnych, na światłach, w galeriach handlowych itp

 

A my będziemy płacić abonament jak za komórkę

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wtyczką to idzie zrobić automat. No nie zamknie się brama od garażu jeżeli wtyczka obwodu nie zamknie w chwili jak auto zapakowane.

 

Liczyłem to dziś i zakup nowego auta na prąd zwróci się po ponad 300.000km przy założeniu 100km na prądzie to 6 zł. Nowy leaf to jakieś 120.000 za połowę tej ceny można mieć yarisa.

 

Na dziś ekonomicznie dla mnie nie opłacalne a szkoda. Poczekam kilka lat. Do LPG nie ma nawet co porównywać.

Fajnie że to policzyłeś :). Jak widać lipa :(. Zostaję przy starym Dieslu.

Dla mnie zwrot bylby gdzieś w tym układzie po 25 latach więc lipa (zakładając że byłoby to drugie auto bo na holownikni w trasy raczej słabo).

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiadomościach to mówili, także chyba prawda. Ale co się dziwisz? Jak kupujesz auto to jedno ma 140KM a drugie 170KM, wszystko to samo tylko program inny. Zapłacisz więcej to masz mocniejszy

Mały błąd, nie 200 a 60km zasięgu. Ale fakt jest faktem

http://moto.onet.pl/aktualnosci/tesla-wydluza-zasieg-by-ulatwic-ewakuacje-przed-huraganem/9tyy2r

To ograniczenie programowe ma na celu wydłużenie żywotności baterii trakcyjnej. Mniej głębokich rozładowań - dłuższe życie.

Imho, uważam że na chwilę obecną optimum ekologii to hybrydy "pług-in", małe baterie ( czyli mniejsza szkodliwość dla ekologii), i akceptowalna elastyczność zasięgu. Trochę oszczędności dzięki ładowaniu z gniazdka i odzysk energii z hamowania (nota bene stanowiący stanowiący główne źródło energii do ładowania baterii -oszczędności w hybrydzie). No i niezależność od ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyśpieszenie to 5 sekund do 90km/h tak więc większość osobówek już odpada. :]

 

Już widzę jak podczas ruszania wywala się towar i wysypuje razem z drzwiami od naczepy :]

 

Tu akurat przyspieszenie jest bez znaczenia. Duży ma być ostrożny i stateczny na drodze.

Niestety wielu nie jest statecznych....szczególnie umysłowo :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyśpieszenie to 5 sekund do 90km/h

Takie przyspieszanie wywołuje średnie przeciążenie około 0,5g. W przypadku bardzo wielu ładunków i realnych sposobów ich pakowania oznacza to ewidentnie kłopotu, bo dużo będzie rzeczy poprzesuwanych i to nie tylko w ładowni samochodu, ale w opakowaniach zbiorczych. Czyli nie ma co się ekscytować takimi parametrami, bo są i tak nieużytkowe.

 

Widziałem na własne oczy jak kontener postawiony dźwigiem na ciężarówkę przechylił ją i spadł na bok. Po prostu wewnątrz kontenera ładunek poprzesuwał się tak mocno w czasie transportu statkiem, że prawie cała masa była tylko z jednej strony. Po postawieniu na naczepę ciężarówki spowodowało to ugięcie zawieszenia z prawej strony i takie wielkie przechylenie naczepy, że kontener po prostu spadł na beton. Widowiskowo to wyglądało, ale jeśli w środku był delikatny towar to już po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przyspieszanie wywołuje średnie przeciążenie około 0,5g. W przypadku bardzo wielu ładunków i realnych sposobów ich pakowania oznacza to ewidentnie kłopotu, bo dużo będzie rzeczy poprzesuwanych i to nie tylko w ładowni samochodu, ale w opakowaniach zbiorczych. Czyli nie ma co się ekscytować takimi parametrami, bo są i tak nieużytkowe.

A czy Ty swoim samochodem zawsze przyśpieszasz na maxa ile fabryka dała :hmm:

Zawsze masz załadowane auto na full, ciągniesz max przyczepę jaką możesz

To są dane tego auto jak każdego innego, ale nie sądzę aby wszyscy korzystali z maksymalnych

parametrów jakie dają auta, zresztą sam niedawno kupiłeś auto i bardzo zwracałeś uwagę na parametry

silnika i auta i jak pisałem na pewno nie korzystasz z ich max wartości codziennie.

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.