Skocz do zawartości

Holownik dylemat: Ford, Citroen, Renault ??? a może inny ???


Igor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem jak Wy osiagacia takie spalanie. Nie wiem czy te VAGowskoe TDI po prostu wiecej pala czy to wina przyczepy 250 ale ustabilizowalo mi sie na 13,5 srednio. Nawet jak chwile spadnie to finalnie i tak tyle wychodzi.

Dodam jeszcze masa, szerokość i prędkość. Jak widać da się zejść smaxem poniżej 10l, a u mnie od 2 lat nie widziałem takiego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 619
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rozumiem że te s-maxy sprawdzone i nie kręcone? Ostatnio widziałem na forum s-maxa z chyba 2013 sprzedawanego z przebiegiem 112tys a był przekręcony z ponad 300ty

Powiem tak jak bym kupował nowego brał bym automata. W używanym nie zdecydowałem się na automat.

PS w Fordzie to loteria zwłaszcza w używce a naprawa zaboli po kieszeni.

Do ciągnięcia przyczepki fajne auto to wynik spalania z dzisiaj zrobione 800km

 

Voku, masz rację, że trzeba auto "prześwietlić". Większość samochodów ma kręcone liczniki, również w DE (ok. 70%).

Choć nie zawsze mały przebieg musi oznaczać "wałek". Ja mam w Fokusie 2004 przejechane 155 000.

 

Zostały:

1. S-Max, 2013, 82 000 km, 65 k PLN

2. Galaxy, 2011, 123 000, 63 k PLN

3. Grand Espace, 2011, 120 000, 54 k PLN,

Wszystkie salon Polska, pierwszy właściciel, bezwypadkowe.

 

 

Grand Espace jest w automacie. Byliśmy z żoną oglądać. Fura, duża, przestronna, wygodna, dobrze utrzymana. Była przejażdżka.

Automat przełącza mniej więcej przy 3 tyś. obrotów ? Ten typ tak ma ?

Paweł Waroch sygnalizował, że w automacie może być mu ciężko, no i Renault - lubią się w nich psuć różne pierdoły.

 

Najchętniej kupiłbym Galaxy, ale ta cena, za ten rocznik chyba za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model poliftowy jest w znacznym stopniu poprawiony.

 

Ja osobiście brałbym 2,0T

 

Teraz w 2,0dci zmiennik z pracy wymienial wtryski, cala impreza 3400.

Przebieg 120pare tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak Wy osiagacia takie spalanie. Nie wiem czy te VAGowskoe TDI po prostu wiecej pala czy to wina przyczepy 250 ale ustabilizowalo mi sie na 13,5 srednio. Nawet jak chwile spadnie to finalnie i tak tyle wychodzi.

Przyczpa 1300 kg, Passat b7 2,0 tdi Dsg, nigdy nie spalił mi więcej niż 11, ostatnio 350 km znad morza predkość około 100 km/h i spalnie 8,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do G. Espaca mam obawy czy da radę i zdarzające się często drobne uciążliwe awarie:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-grand-espace-ID6yZlt1.html#70bfbb369d

 

P.S. Cena troche kosmos nie uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Grand Espace (mielismy dwa) nigdy nie zawiodl. Do ciagniecia przyczepy idealny :) a zwyczajowo z przyczepa robimy rocznie okolo 6000km.

Auta dawaly rade w upalach, gorach, na autostradach.

Jezdzac z przyczepa przelaczalem na sekwencje i samodzielnie zmienialem biegi, polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie manual, mniejsze koszty i ryzyko, jeżeli nie robi ci różnicy jazda manual i auto. Jeżeli benzyna to wszystko powyżej 2,5 l pojemności. Mniejsze z przyczepa150dmc dają rade tylko z pustą i bez załogi. Mam audi 180km w benz i powiem ze do przyczepy 540 i dmc 1600. Jest na styk, może nawet czasem za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczpa 1300 kg, Passat b7 2,0 tdi Dsg, nigdy nie spalił mi więcej niż 11, ostatnio 350 km znad morza predkość około 100 km/h i spalnie 8,9.

No to ładnie ci pali, chodź trudno w to uwierzyć

tym bardziej że to automat który z natury pali z 1l więcej.

Ja dzisiaj zrobiłem 960km autostradą tempomat w większości ustawiony na 105km/h bo to jeszcze ekonomiczna prędkość czasem było 115km/h czasem 95kmh po drodze kilka korków i ogólnie droga z długimi pojazdami i krótszymi zjazdami:D spalanie 11l

post-20868-0-50138300-1500844269_thumb.jpg

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.