Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.05.2018 o 21:48, Commander napisał:

Jak się patrzy na te ciężarówki, zwłaszcza nowe, to aż się łezka w oku kręci. Przepiękny sprzęt. Dla mnie nie jest to do ogarnięcia jak do takiego zestawu za 600 tyś można wpuścić takiego matoła w lustrzanych okularach. 

 

Zestaw należy zazwyczaj do banku a nie firmy, więc kto by się szczypał. Ale nie ma co płakać: jeszcze parę lat i kierowcy staną się zbędni. To zawód, który należy czym prędzej opuszczać puki czas. 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2018 o 20:07, Łza Włóczynutka napisał:

Można zarobić nienajgorsze pieniadze bez koniecznosci posiadania jakiejkolwiek wiedzy specjalistycznej, wiec ten zawod przyciaga kiermanów wszelkiej masci, przebranzowuonych z dowolnego zawodu, ktory zostal wyparty przez postepujaca mechanizacje czy automatyzacje. Za kilka tysiecy mozna zrobic prawko i uprawnienia praktycznie nie trzeba miec zadnych specjalnych zdolnosci, prawie kazdy z ulicy moze takie prawko zdac. i to sie szybko zwraca. 

Z drugiej strony mamy bodajze najwieksza flote aut cuezarowych w europie, wiec deficyt kierowcow boli firmy i sa zmuszone zatrudniac byle kogo, byle miał prawko i w drogę. Nikt szcegolnie nie sprawdza co kto umie. Masz prawko, to masz prace praktycznie od razu po zadzwonieniu do pierwszej z brzegu firmy, bez jakichkolwiek testow.

To moze napisz ile to kilka tysiecy za prawko C+E oraz kwalifikacja

Ja robilem 3 lata temu kpl.i wiem ile to kosztuje oraz jakie trudności ze zdawaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Janusz110 napisał:

To moze napisz ile to kilka tysiecy za prawko C+E oraz kwalifikacja

Ja robilem 3 lata temu kpl.i wiem ile to kosztuje oraz jakie trudności ze zdawaniem

Jakie trudności miałeś? Ile teraz kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Janusz110 napisał:

To moze napisz ile to kilka tysiecy za prawko C+E oraz kwalifikacja

Ja robilem 3 lata temu kpl.i wiem ile to kosztuje oraz jakie trudności ze zdawaniem

W/g cennika losowo wybranej szkoły jazdy: 6500zł komplet (C, C+E, kwalifikacja i ADR) + niecałe 500zł egzaminy. 
Jakie trudności? Jak ktoś umie jeździć zdaje od strzała. Bo do oblania teorii to chyba bym się wstydził przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacekzoo napisał:

Jakie trudności miałeś? Ile teraz kosztuje?

Jacek opiszę tobie i wszystkim jak to było. 

W 2013 r,mój uwczesny szef znalazl program unijny na przekwalifikowanie (coś tam coś ,nazwa nie ważna) 

Zapisalo się chyba 83 osoby,do końca dotrwalo 10 osób. Program obejmował: C.C+E,D,kwakwalifikacje do obu kat. ADR,HDS,ratownik drogowy,wózek widlowy

Po rozpoczęciu kursów sporo osób chodziło ale jak doszło do egzaminów odpadło połowę. 

Mówili że później dokonczą,czyli nigdy.Ja się zawziąłem i zrobilem C,C+E,D kwalifikacje do obu kat.ADR,ratownik bo HDSa nie było.

I teraz ceny: C-1800zl,C+E 1400,kwalifikacja do tego 3.600 zl,D nie pamiętam i kwalifikacja uzupełniająca 1200

Egzaminy:C pisany za 3 razem,praktyczny za 1 razem,D pisany za 2 razem praktyka za pierwszym,kwalifikacja za 3 razem 

C+E praktyka za 3 razem,czyli z wlasnej kieszeni wydalem coś blisko tysiaka

Na przyszłość dla mnie moral jest taki jak chcesz to mozesz ale się ucz bo inaczej bedzisz bulić.

A pisanie glupot że zw kilka tysiecy jesteś kierowcą TIRa to glupota,bo na B tez można wydać podobną sumę. 

Całość kursu trwało 1.5 roku i na umowie mam ze UE sfinansowala mnie na 17 tys 800 zł,a musiałem to przejsc bo skład mam o 155 kg za ciężki 

 

2 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

W/g cennika losowo wybranej szkoły jazdy: 6500zł komplet (C, C+E, kwalifikacja i ADR) + niecałe 500zł egzaminy. 
Jakie trudności? Jak ktoś umie jeździć zdaje od strzała. Bo do oblania teorii to chyba bym się wstydził przyznać.

Gwarantuje ci ze teori nie zdasz za pierwszym razem,mam PJ od 91r i nie jest tak jak piszesz,a praktyka na egzaminie przy spinaniu przyczepy na czas 10 min.i sprawdzenie swiatel to caly mokry jesteś jeśli dobrze się zepnie

( WORD Lublin ma zgiety sworzen i trzeba się nameczyć)

Moze w innych regionach jest lepiej ale nie tu, zdawalnosc na B jest na poziomie 15-18% C+E 60%a D 80 kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jak ja robiłem c, c+e i kwalifikacje też z funduszy unijnych. Teoria za pierwszym razem, praktyka c i c+e za pierwszym razem, jedynie kwalifikacja za drugim. A na egzaminie spinanie zestawu, instruktor mówił żebym sobie włączył stoper bo egzaminator ,,lubi,, sobie skrócić czas. Mi spęcie zajęło niecałe 7min. 

 

P.s. Przy b 12 lat temu też teoria i praktyka za pierwszym razem, miałem łączony jednego dnia

 

p.s.2 we wrocławskim wordzie też miałem rozklepany zestaw jak kolana dziadziunia. Nie szło w ogóle tym badziewiem ruszyć. W porównaniu do nówki jaką miałem na kursie to była przepaść. Ale mimo wszystko nie oblałem

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Janusz110 napisał:

UE sfinansowala mnie na 17 tys 800 zł,

 

36 minut temu, Janusz110 napisał:

I teraz ceny: C-1800zl,C+E 1400,kwalifikacja do tego 3.600 zl,D nie pamiętam i kwalifikacja uzupełniająca 1200

Teraz kalkulator w łapę i sam zobaczysz, że coś tu nie funguje ;)

 

36 minut temu, Janusz110 napisał:

Gwarantuje ci ze teori nie zdasz za pierwszym razem,

Bez przesady, nie obrażaj ludzi; pomimo wieku jakieś tam zdolności intelektualne nadal posiadam ;). To jest bez problemu do nauczenia się. 

Ja zdawałem w Katowicach i było to na ciągniku siodłowym z naczepą, zestaw był w nie najgorszym stanie. W sumie przecież można zdawać gdzie chcesz.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mam wszystkich kategorii, bo mi nie były potrzebne, ale wszystko co zrobiłem to zdałem za pierwszym podejściem, w tym podstawowe  kategorie zrobiłem eksternistycznie. Ale parę kategorii mam - A1 , A , B , C1 , C , BE , C1E , CE , M , L , T/S , na potrzeby zwykłego śmiertelnika wystarczy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając czy trudno zostać kierowcą ciężarówki, czy łatwo (ja moje kategorie ciężarowe robiłem w Irlandii, więc nie będę zabierał głosu ;) ), to na pewno trudno nim BYĆ. Za kierownicę trafia sporo "traktorzystow", którzy robią to czego nie lubią i efekty są jakie są.

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Helmut napisał:

nie wiem co powiedzieć ? chyba "wojna" się zbliża bo idioci są już w większości :o

Niestety selekcja naturalna wśród gatunku ludzkiego dawno już przestała funkcjonować i to są tego skutki. 

Kotek by zjadł albo słonik rozdeptał i problem by się zmarginalizował. Może okrutne ale tak działa ( działała ) przyroda na ziemi od zawsze.

Teraz odstrzeli się kotka... :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezarr napisał:

 

 

Ale parszywie najazdem oberwał :/ 

ale piszą że nikomu nic się nie stało i pójdzie jako kolizja

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.