Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Tylko pierwsze primo, kobitka schowała się za autem obsługi, policjant wcale jej nie musiał widzieć, po drugie primo kobitka z wózkiem nie musi znać znaczenia sygnałów podawanych przez policjanta, po trzecie primo jak światła nie działały to miała prawa wejść na pasy, ...

No guzik prawda. :miga: Pieszy nie musi znać przepisów ruchu drogowego dla pojazdów ale zasady poruszania się po ulicy uczą już w przedszkolu!

Ślepa nie była, widziała że światła są wyłączone. Ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Policmajstra też musiała widzieć i słyszeć - nie spadła z nieba za ten samochód.

Gdyby się zatrzymała i popatrzyła widziała by,  że jedne auta stoją, a inne jadą. Wystarczyło się dostosować do tego. 

W tym przypadku to pieszy powinien być ukarany tak samo jak za przejście na czerwonym.

Jakoś nie widziałem, tłumaczących się u policjanta: Panie władzo ale ja nie muszę znać przepisów myślałem, że na czerwone można. Jaki mandat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, beruang napisał:

W tym przypadku to pieszy powinien być ukarany tak samo jak za przejście na czerwonym.

No i tutaj się zgadzam. Co do Policjanta tak się zachowującego - nie mam zdania. To kwestia pewnej kultury osobistej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że babka z wózkiem powinna włączyć myślenie, tylko to jest teoria. Praktyka w pl mówi - puść ją, bo nawet nagranie Cie nie obroni. A jakby ją tak rozjechał? Bo policjant stał bokiem? Sąd padnie że śmiechu. Jakbym miał gorszy dzień to nagranie z opisem słownictwa policjanta i całej akcji do koperty i komisariat.

Na szczęście nigdy jeszcze nie chciało mi się tego typu plików wysyłać ;)

3 godziny temu, Helmut napisał:

Po takich akcjach wierzę w nasze społeczeństwo :D

Super akcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maarec napisał:

Jakbym miał gorszy dzień to nagranie z opisem słownictwa policjanta i całej akcji do koperty i komisariat.

To nagranie jest już tak rozpowszechnione w sieci, że myśę, że sprawa się tak szybko nie zakończy i jakieś tam konsekwencje zostaną wyciagniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie policjanta: "Kazałem jechać?" - Odpowiedź: NIE.

I podstawa:

 „Postawa, w której kierujący ruchem jest zwrócony bokiem do nadjeżdżających pojazdów, oznacza zezwolenie na wjazd na skrzyżowanie lub odcinek drogi za osobą kierującą ruchem, a dla pieszych - zezwolenie na wejście na jezdnię.” - § 108 ust. 2 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych

Policjant nic nie każe. Policjant daje tylko sygnał zezwalający na wjazd na skrzyżowanie. Ale to ostatecznie na kierowcy, zgodnie z prawem o ruchu drogowym, ciąży obowiązek zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu przejścia dla pieszych oraz zachowanie zasady ograniczonego zaufania w sytuacjach stwarzających ryzyko możliwości zachowania się innych uczestników ruchu niezgodnie z ogólnymi zasadami ruchu. Taką sytuacją jest jak najbardziej ta na filmie.

Tak samo jest z sygnalizatorem świetlnym. Światło zielone nie oznacza nakazu jazdy, tylko zezwolenie na wjazd za sygnalizator. Wręcz jest zakaz wjazdu jeśli nie ma możliwości kontynuowania jazdy za skrzyżowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin_G napisał:

Pytanie policjanta: "Kazałem jechać?" - Odpowiedź: NIE.

I podstawa:

 „Postawa, w której kierujący ruchem jest zwrócony bokiem do nadjeżdżających pojazdów, oznacza zezwolenie na wjazd na skrzyżowanie lub odcinek drogi za osobą kierującą ruchem, a dla pieszych - zezwolenie na wejście na jezdnię.” - § 108 ust. 2 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych

Policjant nic nie każe. Policjant daje tylko sygnał zezwalający na wjazd na skrzyżowanie. Ale to ostatecznie na kierowcy, zgodnie z prawem o ruchu drogowym, ciąży obowiązek zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu przejścia dla pieszych oraz zachowanie zasady ograniczonego zaufania w sytuacjach stwarzających ryzyko możliwości zachowania się innych uczestników ruchu niezgodnie z ogólnymi zasadami ruchu. Taką sytuacją jest jak najbardziej ta na filmie.

Tak samo jest z sygnalizatorem świetlnym. Światło zielone nie oznacza nakazu jazdy, tylko zezwolenie na wjazd za sygnalizator. Wręcz jest zakaz wjazdu jeśli nie ma możliwości kontynuowania jazdy za skrzyżowaniem. 

Łooo panie, to żeś pan zaorał konkurencje :) gdybyś takim czymś rzucił policemajstrowi to by się z dekutka zdziwił :P ale racja w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tvn24.pl/opolszczyzna-niebezpieczne-wyprzedzanie-kierowca-poszukiwany,831718,s.html

Niby masz wszystko aby złapać sprawcę ale to wszystko jeszcze za mało. Każdemu może się taka sytuacja przydarzyć ale czasem "oklep edukacyjny na sprawcy" po brazylijsku jest lepszy niż jakakolwiek kara wg sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎04‎-‎19 o 23:36, jacekzoo napisał:

Łooo panie, to żeś pan zaorał konkurencje :) gdybyś takim czymś rzucił policemajstrowi to by się z dekutka zdziwił :P ale racja w 100%

M. zd. kazał jechać. Wyraźnie "za pomocą postawy i ruchu rąk" nakazywał nadjeżdżającemu niezdecydowanemu kierowcy kontynuowanie jazdy i przejazd przez skrzyżowanie. Ta machająca ręka zgięta w łokciu to wyraźny nakaz określonego zachowania. Zasadnicze sygnały są określone w rozporządzeniu, ale w tym przypadku "mowa ciała" była jednoznaczna, i wg § 108 ust. 1 należało to odczytać jako polecenie kontynuowania jazdy. Zarówno kierowca auta z kamerką, jak i czerwonej cytryny powinni  ostrożnie jechać dalej nie przepuszczając pieszych, a zwłaszcza nie dając pieszym błędnego wyobrażenia, ze właśnie ich przepuszcza (kobieta z wózkiem ruszyła dopiero, kiedy wyraźnie zwolnił, obie stały kiedy przejeżdżała czerwona cytryna!). To fałszywa przysługa dla pieszych, jeden kierowca przez niezdecydowanie lub kurtuazję właśnie tak puści, drugi na sąsiednim pasie zrobi to, co kazał policjant, tzn. będzie jechał jak każą, i trafi pieszego.

A forma, w której "objaśnił" to kierowcy, nie do przyjęcia.  

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎04‎-‎19 o 21:45, maarec napisał:

Ja wiem, że babka z wózkiem powinna włączyć myślenie, tylko to jest teoria. Praktyka w pl mówi - puść ją, bo nawet nagranie Cie nie obroni. A jakby ją tak rozjechał? Bo policjant stał bokiem? Sąd padnie że śmiechu. Jakbym miał gorszy dzień to nagranie z opisem słownictwa policjanta i całej akcji do koperty i komisariat

Obie babki stały. Carismą (bodajże) i czerwoną cytrynką przejechali prawidłowo, i obie stały, nawet nie próbowały przechodzić. Starsza widziała policjanta, i wcale nie była skłonna żeby dalej przechodzić kiedy ten pokazywał że z tego i z tego kierunku jeden z drugim mają jechać (albo pokazywała tej z wózkiem policjanta, albo - i na to mi wygląda - powstrzymywała tę z wózkiem przed dalszym przechodzeniem) . Dopiero ten z kamerką zgłupiał, i zaczął ustępować. I dopiero wtedy kobieta z wózkiem ruszyła, i starsza dopiero za nią, upewniwszy się że rzeczywiście ten z kamerką się zatrzymuje. To gość z kamerką zrobił wszystko, jakby je przepuszczał (zdecydowanie zwolnił). To on zachował się nieczytelnie i myląco dla innych uczestników ruchu (w tym pieszych) wbrew sygnałom dawanym przez policjanta najpierw zwalniając i potem - zatrzymując się celem przepuszczenia pieszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.