Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, maarec napisał:

 Pewnie pójdzie szkoda na 30.000zł

Nie chciałem tego "podkreślać" ale fajnie, że o tym wspomniałeś. Drogie auto duże koszty. Mógł to zdarzenie spokojnie uniknąć.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik pokazuje, że gość z bmw słabo się zachował. Nie dość, że trafił pasata a miał miejsce na zatrzymanie to dobił go do barierki. Ogółem fajtłapa lub miał tam jakiś element do naprawy czy wymiany. Pewnie pójdzie szkoda na 30.000zł

Na tym filmiku widać jak zmienia się perspektywa Nie wiem czy słabo się zachował, widać że w ogóle się nie spodziewał, a potem mógł po prostu być zaskoczony całą sytuacją.

Nie chciałem tego "podkreślać" ale fajnie, że o tym wspomniałeś. Drogie auto duże koszty. Mógł to zdarzenie spokojnie uniknąć.

No wg mnie gdyby mógł to by uniknął kolizji. Przecież widać w którym momencie zdaje sobie sprawę, że Passat mu wjechał, tak naprawdę w ostatnim momencie. Gdyby wcześniej nie przyśpieszył to nic by się nie stało, no ale przyśpieszył i to wcześniej niż w ogóle Passat zamierzał zmienić pas. 

 

Nie ma co rozstrząsać. Kierowca Passata zachował się dziwnie, bo podobno chciał w ogóle zawracać. To już w ogóle dla mnie niepojęte... Dlatego nie ma co się skupiać na kierowcy BMW, a na kierowcy Passata. Bo to on przede wszystkim mógł i powinien unikać kolizji. Wystarczyło jechać zgodnie z przepisami a nie na pałę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jacek00 napisał:

Nie ma co rozstrząsać. Kierowca Passata zachował się dziwnie, bo podobno chciał w ogóle zawracać. To już w ogóle dla mnie niepojęte... Dlatego nie ma co się skupiać na kierowcy BMW, a na kierowcy Passata. Bo to on przede wszystkim mógł i powinien unikać kolizji. Wystarczyło jechać zgodnie z przepisami a nie na pałę

 

zgadza się, jeżeli dodatkowo miał gość pomysł na zawracanie z prawego pasa to tym bardziej pogratulować. Pytanie czy jest miejscowy czy przejazdem bo czasami ludzie, którzy śmigają 360 dni w roku po swoim terenie później mają problemy w dużych miastach (np ja :) ). Do Warszawy śmigam głównie pociągiem, ale nie powiem już Gdańsk/Gdynia/ Wrocław nie stanowi problemu. U mnie w małym mieście wszystkie skrzyżowania podobne, a jak zrobią coś nowego to zaraz ludzie uczą się na podstawie nowych kolizji :) . Do tego jazda na rondzie nigdy polakom nie leżała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maarec napisał:

 

... a jak zrobią coś nowego to zaraz ludzie uczą się na podstawie nowych kolizji :) . Do tego jazda na rondzie nigdy polakom nie leżała.

No to rondo jest dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rondo jest dziwne.

Według mnie w ogóle nie dziwne jedno z łatwiejszych rond. Masz dokładnie narysowane linie jak masz tam jechać.

A moim zdaniem ten z BMW specjalnie się nadział. Z miejsca przyspiesza jak zobaczył ,że passat zmienia pas. Są sytuacje takie np. przed marketami, że ludzie specjalnie wymuszają. Było głośno o jednym, gdzie po wypłacie odszkodowania wyszło na jaw, iż parę razy się próbowali się rozbić. Został oskarżony o wyłudzenie odszkodowania i narazenie na utratę zdrowia innych uczestników.

nie wiem czy w tym przypadku nie miało to miejsce.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, klonik058 napisał:

Według mnie w ogóle nie dziwne jedno z łatwiejszych rond. Masz dokładnie narysowane linie jak masz tam jechać.

Nie napisałem, że trudne tylko dziwne. Chodziło mi bardziej o organizację ruchu niż twórczość malarską :)  Połowa Krakowa tam zawraca, a nie da się tego zrobić na jednym cyklu świateł. Chyba nawet trzy razy trzeba stać na czerwonym ale jeżdżę tam sporadycznie więc mogę się mylić albo coś poprawiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że trudne tylko dziwne. Chodziło mi bardziej o organizację ruchu niż twórczość malarską   Połowa Krakowa tam zawraca, a nie da się tego zrobić na jednym cyklu świateł. Chyba nawet trzy razy trzeba stać na czerwonym ale jeżdżę tam sporadycznie więc mogę się mylić albo coś poprawiono.
No ja akurat jeżdżę kilkanaście razy dziennie tamtędy i było tak jak mówisz. Na każdy światłach trzeba było się zatrzymać. Ale teraz to poprawili i normalnie nawracasz bez zatrzymania jak ruszysz na zielonym. Jak podjedziesz później troszkę to może cię gdzieś czerwone złapać. ale Poprawili to faktycznie było było źle.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny amator, jak już się pcha to ciśnie się do końca a nie hamuje w połowie, wiadomo że jak wyprzedzany zobaczy co się dzieje to da po hamulcach i wtedy i tak zostaje na środku, tak jak w tym filmie. A tak poza tym tragedia co Ci ludzie mają w głowach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Helmut napisał:

A mnie się podoba wypowiedz tego co jechał :wacko:

Cytat

Szkoda że przy zerowej widoczności nie zapierniczał 200 na godzinę :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.