Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Commander napisał:

Dokładnie...brak zachowanego odstępu.

A w niemiecach za brak odległości są wysokie nagrody pieniężne :P

5 minut temu, czyś napisał:

Gdyby naprawdę miał refleks to by pobocza nie zwiedził :)

Gdyby miał rozum a nie refleks :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, czyś napisał:

Gdyby naprawdę miał refleks to by pobocza nie zwiedził :)

Wystarczy naprawdę lekkie szarpnięcie kierownicą, niestety wiem coś o tym

17 minut temu, czyś napisał:

Nic złośliwego tu nie widzę

Zwłaszcza że renówka odpuściła wyprzedzanie. Gdyby to była kwestia złośliwości to po przychamowaniu raczej kontynuowałby wyprzedzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jogurt zamiast mózgu. Kolejny przykład potwierdzający teorię Alberta Einsteina: Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Mam nadzieję, że straci na własne życzenie prawo jazdy, skoro już zgłosił sprawę do sądu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
59 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie Jacku wystarczy odebrać dożywotnio prawo jazdy i zakaz poruszania się po drogach UE. A on pewnie dostanie 500 zł i się będzie śmiał podejrzewam że w Niemczech już by nie jeździł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby gość w tej osobówce miał na liczniku ze 30kmh więcej to byłaby miazga. Nie wiem jakim głupkiem trzeba być aby zrobić taki manewr.

W dniu wczorajszym na wysokości Ikea w Katowicach spotkałem niedzielnego kierowce jadącego pasem awaryjnym pod prąd. Pewnie żona wymyśliła sobie market w niedzielę, a że jest lato, to samochód dziadek wyprowadził z garażu. Pewnie nawet nie wiedział, że jedzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tvn24.pl/kierowcy-omijali-korek-po-wypadku,857417,s.html

To już stan umysłu !!!!!!!!! Od Północy po południe i od zachodu po wschód.  A miałem nadzieje:D, że cywilizacja już dotarła:mlot:? Myliłem się.

Gdzie nie spojrzysz te same obrazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzajem cywilizacyjnego niedorozwoju nie są te obrazki, a raczej beztroska, z jaką Policja i zarządcy autostrad traktują użytkowników. W 95% przypadków, żadnej reakcji czy informacji, i sterczysz w przysłowiowym polu, nie wiadomo jak długo, i dlaczego, tyle co dowiesz się z googla lub targeo (o ile masz zasięg do netu, i sprawdzasz regularnie w czasie jazdy [a przecież nie wolno]). Przeważnie żadnych ostrzeżeń przed zjazdami, żeby się w coś takiego po prostu nie władować, rzadko kiedy lub po b. długim czasie otwierane zjazdy awaryjne lub serwisowe. Czyli przeważnie żadnych działań ograniczających następstwa. A najbardziej miarodajnym źródłem informacji jest zjechać na najbliższy MOP, i zasięgnąć języka u kierowców ciężarówek, którzy co nieco wiedzą z CB od kolegów jadących z naprzeciwka. 

Tablice świetlne z jasnymi i aktualnymi komunikatami to chyba jeszcze przyszłość, a jeśli już, to informacja ogólna, niewiele mówiąca co się dzieje, albo w ogóle jej brak (np. w Strykowie wjeżdżając na A2 na Warszawę, zwykle z tego źródła nie dowiesz się, że na wys. Konotopy był wypadek i A2 jest zamknięta [co zdarza się pi razy oko raz na tydzień]). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czyś napisał:

Rodzajem cywilizacyjnego niedorozwoju nie są te obrazki, a raczej beztroska, z jaką Policja i zarządcy autostrad traktują użytkowników. W 95% przypadków, żadnej reakcji czy informacji, i sterczysz w przysłowiowym polu, nie wiadomo jak długo, i dlaczego, tyle co dowiesz się z googla lub targeo (o ile masz zasięg do netu, i sprawdzasz regularnie w czasie jazdy [a przecież nie wolno]). Przeważnie żadnych ostrzeżeń przed zjazdami, żeby się w coś takiego po prostu nie władować, rzadko kiedy lub po b. długim czasie otwierane zjazdy awaryjne lub serwisowe. Czyli przeważnie żadnych działań ograniczających następstwa. A najbardziej miarodajnym źródłem informacji jest zjechać na najbliższy MOP, i zasięgnąć języka u kierowców ciężarówek, którzy co nieco wiedzą z CB od kolegów jadących z naprzeciwka. 

Tablice świetlne z jasnymi i aktualnymi komunikatami to chyba jeszcze przyszłość, a jeśli już, to informacja ogólna, niewiele mówiąca co się dzieje, albo w ogóle jej brak (np. w Strykowie wjeżdżając na A2 na Warszawę, zwykle z tego źródła nie dowiesz się, że na wys. Konotopy był wypadek i A2 jest zamknięta [co zdarza się pi razy oko raz na tydzień]). 

Trafne spostrzeżenie z twojej strony i zgadzam się z tobą, ale ........... jazda pod prąd jest prawnie ZABRONIONA i to czego nie odważysz się zrobić  przykładowo we Francji, Niemczech czemu kierujący dopuszczają się takich zachowań w Polsce ? Co więcej, osoby które dopuszczają się takich zachowań nie widzą w tym nic nagannego. Ja się boje takich kierowców bo oni oprócz takich zachowań potrafią jeszcze gorsze zachowania wywoływać/czynić na drodze. 

Kiedyś w jednym z postów wspomniałem o oznakowaniu na autostradach i jako przykład podałem sposób oznakowania przed bramkami A2 , kiedy na odcinku około 200 m masz 4-y znaki drogowe ograniczenia prędkości ze 140 do 40 km/h. Po sposobie ustawienia znaków można sobie ułożyć cały obraz myślenia i rozumowania zarządcy/właściciela drogi. Ponadto w TV był program o bramkach awaryjnych przy autostradach i okazuje się, że to po pierwsze jakaś niewiarygodna sytuacja decyzyjna o ich otwarciu {podobno musi taką decyzję podjąć kilka osób} a po drugie te drogi asfaltowe przy pasie ruchu za bramką awaryjną są o niewiarygodnie niskiej nośności i prawdopodobnie kawalkada tysiąca aut o masie do 3,5 tony, uszkodziłaby taką drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.