Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Wybuch butli na campingu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#106 wydra

wydra

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 247 postów
  • SkądKarlsruhe
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Tabbert Da Vinci 540 DM
  • Holownik:MB E 350 CDI BlueEFFICIENCY

Napisano 13 wrzesień 2017 - 10:35

Fajnie to wygląda na zdjęciu z sat. Nie wiem jak często aktualizują te zdjęcie, poznajesz tam swoją cepę  :] ? A ile kosztuje taki postój?

180 euro na rok z ubezpieczeniem szkod z ich winy. Mozna zamowic mycie przczepy i zaprowadzenie i odprowadzenie z Campingu.

Przechowalnia na zimowanie budy a tam zimy niesrogie :) No ale ja bym tak nie zostawiła.

My do tej miejscowosci mamy tylko 880 km, wiec  jedziemy bez noclegu po drodze dlatego sie zdecydowalismy.

Przepraszam, ale nie mam polskiej klawiatury...   :klnie:

#107 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3738 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Adria Aviva 472 PK
  • Holownik:Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Napisano 13 wrzesień 2017 - 12:05

Byłem nawet 2 lata temu obok dokładnie tej przechowalni :D Widziałem, że oferta głównie skierowana do Holendrów. Ja natomiast się zastanawiam po co w takim razie Ci przyczepa, skoro zostawiasz ją na miejscu i do niej jedziesz, zapinasz i wjeżdżasz tylko na pole? Czym to się różni w takim razie od kwatery? Zupełnie nie rozumiem jaki jest sens posiadać przyczepę i trzymać ją cały rok przy polu, aby tylko raz w roku wybrać się tam na 2 tygodnie urlopu? 

#108 jacekzoo

jacekzoo

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3516 postów
  • Telefon:Zawsze przy sobie :)
  • SkądJelcz Laskowice
  • Model:Hobby 495 UFe Excellent Easy 02' 1300DMC
  • Holownik:C4 Grand Picasso 2.0HDI 150KM, ''16r., DMC 2250 na haku 1700

Napisano 13 wrzesień 2017 - 12:14

Jedyny argument że śpisz we własnym łóżku i siadasz na swój kibelek
Lepiej stracić sekunę z życia, niż życie w sekundę.

#109 wydra

wydra

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 247 postów
  • SkądKarlsruhe

Napisano 13 wrzesień 2017 - 12:26

Byłem nawet 2 lata temu obok dokładnie tej przechowalni :D Widziałem, że oferta głównie skierowana do Holendrów. Ja natomiast się zastanawiam po co w takim razie Ci przyczepa, skoro zostawiasz ją na miejscu i do niej jedziesz, zapinasz i wjeżdżasz tylko na pole? Czym to się różni w takim razie od kwatery? Zupełnie nie rozumiem jaki jest sens posiadać przyczepę i trzymać ją cały rok przy polu, aby tylko raz w roku wybrać się tam na 2 tygodnie urlopu? 

Nie raz a dwa razy w roku. Poza tym lepiej jechac 880 km bez przyczepy, przenocowac sie na campingu juz w Chorwacji i ruszyc dalej juz z przyczepa. Wracajac w tym roku z urlopu juz bez przczepy kilka razy zjechalismy z autostrady z powodu korkow na drodze. Wczesniej  z przczepa w naszym przypadku nie bylo to mozliwe.

#110 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2746 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 13 wrzesień 2017 - 14:01

jacek00, ma to sens jak jedziesz kilka razy w roku i za każdym razem zaliczasz kolejny etap, dojeżdżasz w wracasz szybko, odpoczywsz powoli. Parę razy robiłem taką kombinację, czasem nawet zostawiając samochód i wybierając samolot. Tylko żeby można zatrzymać się tam na wielokrotność tygodni a nie płacić za cały rok.

Wysłane z telefonu

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#111 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2340 postów
  • Skąd*̡͌l̡*̡̡̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__*̡͌l̡* ̴̡ı Przygody/Siedlce
  • Model:Knaus Azur 495 tf
  • Holownik:BMW

Napisano 13 wrzesień 2017 - 15:27

180 euro na rok z ubezpieczeniem szkod z ich winy. Mozna zamowic mycie przczepy i zaprowadzenie i odprowadzenie z Campingu.

My do tej miejscowosci mamy tylko 880 km, wiec  jedziemy bez noclegu po drodze dlatego sie zdecydowalismy.

Rozumiem, ale wiązać się do jednej miejscowości? 

A jak w międzyczasie zechce się wyskoczyć gdzieś na weekend to nie ma czym.

Druga rzecz ... szkody z ich winy...  właśnie, sporo było na ten temat ostatnio. Np. anomalie pogodowe nie należą do winy ubezpieczonego a ostatnimi czasy sporo ich się przez Istrię przewinęło.

Nie przekonuje mnie takie rozwiązanie... jak to nie mieć budy pod bokiem  :look:  :oslabiony:  

#112 grzeniu

grzeniu

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 48 postów
  • SkądWieliczka
  • Model:Buerstner 3853
  • Holownik:Dodge Caravan

Napisano 13 wrzesień 2017 - 16:33

Ja natomiast się zastanawiam po co w takim razie Ci przyczepa, skoro zostawiasz ją na miejscu i do niej jedziesz, zapinasz i wjeżdżasz tylko na pole? 

Jedyny argument że śpisz we własnym łóżku i siadasz na swój kibelek

A ja się dziwie, że się dziwicie. Przecież połowa użytkowników przyczep tak jeździ. Akurat to jest forum karawaningu więc większość tutaj użytkowników jeździ dużo i w różne miejsca ale na każdym kempingu w Polsce pełno osób jeździ tylko na ten jeden kemping, nierzadko od 20-30 lat w to samo miejsce. Niektórzy zostawiają budy na kempingu, inni biorą do domu, inni zostawiają u gospodarza obok. Ja też wole jeździć w różne miejsca ale wybierając z dwojga złego to lepiej w to samo z cepką (gdzie jest blisko do wody, na powietrzu itd.) niż w to samo na jakiś nocleg co muszę się spakować, pozamykać i iść kawał na plaże. Każdy ma swój sposób wykorzystywania przyczepki. 

#113 Kamil_K

Kamil_K

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1019 postów
  • SkądWrocław
  • Model:Adria Altea 542PK
  • Holownik:Pickup 4x4

Napisano 13 wrzesień 2017 - 19:46

Wracajac w tym roku z urlopu juz bez przczepy kilka razy zjechalismy z autostrady z powodu korkow na drodze. Wczesniej  z przczepa w naszym przypadku nie bylo to mozliwe.

Z ciekawości co w jeździe z przyczepa uniemożliwia objeżdżanie korków???

#114 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2340 postów
  • Skąd*̡͌l̡*̡̡̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__*̡͌l̡* ̴̡ı Przygody/Siedlce
  • Model:Knaus Azur 495 tf
  • Holownik:BMW

Napisano 13 wrzesień 2017 - 20:40

No akurat osobówką to wjedziesz w każdą dziurę, z budą niekoniecznie.

Wiem, że każdy ma inne podejście do wypoczynku i oczywiście ma takie prawo. Jak to mówią syty głodnego nie zrozumie i vice versa.
Przecież wiele osób też dziwi się nam, po co te budy ciągamy... nie można lecieć jak ludzie samotem do hotelu? :D
Ostatnio koleżanka tak mi opowiadała, że jej córka jest teraz na super wczasach, w super hotelu na jednej z wysp. W tym hotelu jest dosłownie wszystko i nie trzeba wogle już wychodzić nigdzie. Na pytanie co to jest to wszystko? odp. no wszystkooo... dużo jedzenia, są baseny no i jest plaża i morze. Aaaa są jeszcze leżaki i parasole na plaży :D
I po co my z tą budą się tłuczemy jak w 4 h od wyjścia z domu można być samolotem i mieć wszystko na tacy podane.

#115 wydra

wydra

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 247 postów
  • SkądKarlsruhe

Napisano 14 wrzesień 2017 - 07:04

Druga rzecz ... szkody z ich winy...  właśnie, sporo było na ten temat ostatnio. Np. anomalie pogodowe nie należą do winy ubezpieczonego a ostatnimi czasy sporo ich się przez Istrię przewinęło.

Nie przekonuje mnie takie rozwiązanie... jak to nie mieć budy pod bokiem  :look:  :oslabiony:  

Nie chcemy wiazac sie z jedna miejscowojscia. To tylko miejsce postoju i noclegu. W maju chcemy poszukac depo w okolicach Rijeki, bo to jest dla nas optymalne miejsce do postoju. Co do szkod innch niz z ich winy to od tego mamy ubezpieczenie w Niemczech ( pogoda, wlamanie, kradziez).

Bo jadac z przczepa 5,5 metra dluga, 2,5 metra szeroka i wazaca 1800 kg nie zjedziesz w Alpach z autostrady nie znajc drogi. U nas wyglada to tak:

3 Km od domu wjazd na dwopasmowke

5 km wjazd na autostrade= duzy ruch

Stuttgart= mega korki i dwa mocne wzniesienia( ciezarowki jada 40/h)

München= korek

Salzburg=korek

Villach= duzy ruch

Eurotunnel= tragedia

Ljubljana= korek

Użytkownik wydra edytował ten post 14 wrzesień 2017 - 07:08

#116 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4461 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 14 wrzesień 2017 - 07:09

Jacek, to może mieć sens. Gdyby nie kilka wyjazdów weekendowych latem to może też bym tam budkę zostawił i wrócił ok 20.08 i pojechał do Dalmacji. Czas i paliwo zaoszczedzone. Tylko ja zbyt lubię moją budkę ;)

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ logo-adres.png           Polisa na wyjazd ? przyczepę, campera, a może dom czy samochód ? zapraszam na PW

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych