Skocz do zawartości

Jakie gniazdo


Łukasz1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam zakupić przyczepę w najbliższym czasie. Obecnie w aucie mam gniazdo 7 PIN. Doczytałem że takie gniazdo nie nadaje się do kempingu ( brak wstecznego itp.).

W związku z tym chcę te gniazdo przerobić na 13 PIN. I teraz moje pytania:

 

- czy jest możliwość przerobienia instalacji w aucie z 7 PIN na 13 PIN czy też trzeba "kłaść" od zera całą wiązkę ?

- jaki może być ewentualny koszt powyższego ?

- czy wszystkie kempingi posiadają gniazda 13 PIN i są one jakoś ustandaryzowane ? Chodzi mi o to ze chcę sprawdzić elektrykę przyczepy przed zakupem i chcę mieć wcześniej przygotowaną instalację w aucie.

 

Z góry dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz auto i jaką przyczepę chcesz kupić. W przyczepach masz gniazda na 7 pin lub 13 pin. Na początek to kup sobie przejściówkę z 7 /13 i problem rozwiązany.

http://center-camp.pl/pl/p/Przejsciowka-adapter-7-pin-na-13-pin-przyczepa/348

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najpierw należy kupić przyczepę a potem zmieniać gniazdo. W niektórych samochodach da się dołożyć przewody w samochodzie bez problemu te co masz zostają, resztę ciągniesz na nowo. Ale nawet nie piszesz jaki to samochód czy potrzebny jest moduł, czy wystarczy moduł uniwersalny, czy dedykowany. Który rok samochodu. ciężko jest tak opisać.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz auto i jaką przyczepę chcesz kupić. W przyczepach masz gniazda na 7 pin lub 13 pin. Na początek to kup sobie przejściówkę z 7 /13 i problem rozwiązany.

http://center-camp.pl/pl/p/Przejsciowka-adapter-7-pin-na-13-pin-przyczepa/348

 

Ogólnie chodzi mi tylko abym miał wszystkie światła na drodze :). W przyczepie i tak zamontuję sobie AKU.

Jeszcze dwa pytanka:

- czy wszystkie przejściówki z 7 na 13 są takie same czy występują różnice w połączeniu pinów ?

- czy będę miał światło wsteczne...bo w 7 pin chyba owego nie ma... ?

 

Jeszcze dla ścisłości bo nie wiem czy dobrze się rozumiemy...w holowniku mam 7 PIN a w przyczepie 13 PIN... Czy podesłana przez Ciebie przejściówka będzie odpowiednia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką przyczepę w ogóle chcesz kupić? Bo światło cofania to występuje tylko w nowszych przyczepach przecież.

 

13 PIN to się przede wszystkim do lodówki przydaje. Przejściówka oczywiście powinna działać, ale nie oszukujmy się, że takie rozwiązanie to proteza

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie odpowiednia jeżeli przyczepa nie posiada świateł cofania. Do świateł cofania musisz mieć w aucie 13 pin. Nie martw się na zapas, pierwsze kup przyczepę potem zobaczysz. Jeżeli masz w aucie 7 pin a w przyczepie 13 pin to jeżeli podepniesz przez przejściówkę to wszystkie światłą działają  oprócz cofania i nie zasilisz lodówki z auta podczas podróży.

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.