Skocz do zawartości

DRL w Europie


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak wygląda sprawa jazdy z przyczepą na DRL-ach w Europie? Są jakieś wyjątki czy wszędzie bez problemów?

 

PS. W sumie mogłem to napisać w motoryzacyjnym :P jak coś niech mod przeniesie.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie po dodaniu odpowiedzi zorientowałem się że chyba źle zinterpretowałem. Powiem tak, przewaliłem na szybko internet...cz. I nic nie znalazłem na ten temat, stawiam że można na samych DRL na aucie. Ale osobiście nie chciałbym tłumaczyć Czeskiemu policjantowi czemu mam nie oświetloną przyczepę :-) (gdyby jednak było inaczej niż myślę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Niemczech masz coś takiego jak zakaz jazdy na postojowych i teraz co gorsze :D

A gdzie mi tam do Niemiec ;) a tak na poważnie to nie spodziewałbym się aby kogoś to interesowało. Odróżnienie z daleka w smaxie drl od postojowych to trudna sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam skoro na południu europy nie ma obowiązku jazdy na światłach mijania to pewnie odpada problem DRL i oświetlania przyczepy.

Jedynie tam gdzie taki obowiązek istnieje można poszukać informacji na ten temat, ale skłaniam się ku temu co jest w naszym kraju że skoro auto jest wyposażone w DRL to można na nich jeżdzić.

 

jazda-na-swiatlach-8476.jpg

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na DRL,nigdy nie miałem problemów w takich krajach jak Czechy,Austria,Węgry,Słowacja,Chorwacja,Włochy(choć tu chyba nie ma w ogóle obowiązku jazdy na światłach).Pamiętaj,jeśli nie masz automatu o włączaniu świateł w tunelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mi tam do Niemiec ;) a tak na poważnie to nie spodziewałbym się aby kogoś to interesowało. Odróżnienie z daleka w smaxie drl od postojowych to trudna sztuka.

 

 

W skodzie mam ten sam problem ;). DRL i postojowe to te same światła hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na DRL,nigdy nie miałem problemów w takich krajach jak Czechy,Austria,Węgry,Słowacja,Chorwacja,Włochy(choć tu chyba nie ma w ogóle obowiązku jazdy na światłach).Pamiętaj,jeśli nie masz automatu o włączaniu świateł w tunelach.

 

Ale czemu miałbyś mieć jakiekolwiek problemy? W Czechach i Słowacji masz obowązek używania świateł mijania/DLR przez całą dobę. Na Węgrzech jest obowiązek poza terenem niezabudowanym. 

 

A co do tuneli to o czym w Polsce musisz pamiętać jadąc na światłach dziennych? O niczym ;) Możesz jechać w tunelu na dziennych bez konieczności włączania świateł mijania :) Taka dziura w przepisach pozostała po wprowadzeniu obowiązku jeżdżenia całą dobę na światłach mijania/dziennych.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o samą jazdę na DRL tylko o jazdę na DRL z przyczepą gdzie przy zapalonych DRL nie mamy oświetlonej przyczepy. U mnie DRL nie działają razem z postojowymi i co za tym idzie przy jeżdzie w dzień przyczepa nie ma włączonych obrysowych/postojowych. 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.