Skocz do zawartości

Thetford C2 - nie działa wskaźnik nieczystości.


Rekomendowane odpowiedzi

a do ilu napełniłeś kasetę ?  mi się też wydawało że u mnie nie działa ale okazało się że wskaźnik nie działa liniowo, dopiero jak kaseta jest zapełniona w 80% to zaczyna się podnosić.

 

zrób prosty test, zacznij napełniać kasetę wodą np. przy pomocy węża ogrodowego i zobaczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do ilu napełniłeś kasetę ?  mi się też wydawało że u mnie nie działa ale okazało się że wskaźnik nie działa liniowo, dopiero jak kaseta jest zapełniona w 80% to zaczyna się podnosić.

 

zrób prosty test, zacznij napełniać kasetę wodą np. przy pomocy węża ogrodowego i zobaczysz ;)

Może było i z 80% gdyż wylewało się podczas jazdy przez górną klapkę. A ogólnie było dość dużo.

Może magnes w zbiorniku się blokuje.

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Gdzie go szukać? (Może jakaś fotka)

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pływak z magnesem znajduje się wewnątrz kasety w miejscu które zaznaczyłem na zdjęciu na czerwono , jak kaseta jest czysta w środku to możesz spróbować przez główny otwór wsadzić rękę i zobaczyć czy pływak chodzi, jak pisałem wcześniej pływak umieszczony jest dość wysoko więc zaczyna  "podnosić " wskaźnik dopiero jak kaseta zapełniona jest w ok 70-80% (poziom nieczystości płynnych bo ciała stałe mogą wystawać ponad poziom :] dlatego mówiłem najlepiej przeprowadzić test z wodą)

 

swoją drogą przez górną klapkę nie ma prawa nic się wylewać w czasie jazdy nawet gdyby kaseta była zapełniona w 100% :hmm:

no chyba że jeździsz z otwartą klapką  :look:

post-24024-0-75674400-1500309537_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne pytanko mam.

1. czy też w ramce do pisania tekstu macie jakieś reklamy? Bo ja mam. Muszę kliknąć najpierw na >więcej opcji< i dopiero mogę pisać tekst. Lecz znowu następny problem, gdyż nie mogę dodać foto. Mam tylko ramkę z >załącz ten plik<  ale przecież muszę najpierw go wybrać.....a tutaj nie mam takiej opcji... Próbowałem również opcji >spróbuj przełączyć na standardowe wysyłanie plików< opcja ta u mnie nie działa.

Może ktoś to przesłać /zacytować do konkretnej osoby?

 

Teraz co do kasety. Wyjęta, wymyta, pływak się waha-czyli lata dół-góra. 

Co do gumy - i tutaj mam problem gdyż nie mogę dodać fotki. Jak powinna być włożona ta guma pod klapką?

Z jednej strony guma ma mały kołnierz, lecz jest o wiele mniejszy niż otwór zbiornika, więc ten kołnierz nie może zaczepiać o krawędzie. (tak była włożona)

Natomiast z drugiej strony guma ma jakby dwie przerwy na garbiku.

 


Znalazłem taki opis co do do magnesu...

 

Nie ma sprawy...ale dla potomnych proszę opisz jak ustawić magnes na miejscu 516.gif

krzlac - 2014-05-29, 20:59

Działanie jest proste: 
1. Włożyć rękę do kasety (najlepiej umytej) przez otwór wlotowy. 
2. Wyczuć ręką wiszący na zawiasie pływak z magnesem. 
3. Podnieść pływak do góry w kierunku króćca wylewowego. 
4. Pływak zrobi charakterysyczne "klik" i od tej chwili pracuje (waha się) we właściwej pozycji. 
Wszystko na wyczucie-dotyk. Zajrzeć do środka nie można, chyba że ktoś ma kamerkę na giętkim przewodzie. 
A i jeszcze jedno: 
5. Po wszystkim dokładnie umyć rączki.

 

Nie polecam! zrobiłem to w kierunku króćca-tak jak napisane i pływak w raz z magnesem został mi w ręce gdyż z czegoś tam wypadło. Ma ktoś teraz jakąś radę jak to tam z powrotem i dobrze założyć???

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.