Skocz do zawartości

XXII Zlot Karawaning.pl - 01-03.09.2017 - Tyrawa Solna


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna propozycja od Myszorków, zwiedzanie Przemyśla, miasta o wspaniałych zabytkach i ciekawym usytuowaniu. Czy są chętni, może Myszorki podadzą więcej szczegółów. Ja tylko się martwię że weekend za krótki na te wszystkie atrakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie liczył bym na to że wystarczy czasu na wycieczkę do Lwowa i spływ kajakowy lub inne sobotnie atrakcje. Do Lwowa z Diablej Góry jest ponad 150 km a to minimum 3,5 godziny jazdy busem. Nie wliczam tutaj granicy i odprawy, bo to już zupełnie inna bajka i czas nie przewidywalny.

Co do zwiedzania Przemyśla to atrakcji jest sporo a czasu niewiele, wiec trzeba by wybrać to co najciekawsze.

Oczywiście Muzeum Dzwonów i Fajek, mam to obiecane, pozostaje tylko kwestia ilości chętnych i uzgodnienia szczegółów. Forty Twierdzy Przemyśl, przynajmniej w minimalistycznej wersji tego co najbliżej, bo na zwiedzenie 3-4 jeden dzień to za mało.

Relikt zimniej wojny, schron kierowania Obroną Cywilną https://www.facebook.com/Schron-Kierowania-Obron%C4%85-Cywiln%C4%85-Relikt-Zimnej-Wojny-937142169714420/

To świetnie przygotowany spektakl w autentycznym schronie z efektami wizualnymi i dźwiękowymi. https://www.facebook.com/937142169714420/videos/1275719975856636/

Zwiedzanie indywidualne starówki, kościołów i podziemi pod rynkiem.

W okolicy do zwiedzania również Krasiczyn i Arboretum w Bolestraszycach http://www.bolestraszyce.com/

Zapytam kolegi czy była by szansa na przewodnika przy zwiedzaniu Przemyśla, tylko kwestia tego ilu było by chętnych.

Edytowane przez Myszorki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, jaka szkoda że ten termin. Zacni organizatorzy, wspaniała miejscówka z czarującym gospodarzem a nas nie będzie :( Cóż, może zorganizujecie jeszcze zakończenie sezonu tak jak w zeszłym roku to wtedy się uda. 

Dobrej zabawy wszystkim uczestnikom i braku kłopotów organizatorom. Bawcie się dobrze, wypijemy Wasze zdrowie na włoskiej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce pozwiedzać okolice i znaleźć urokliwe miejsca to polecam wycieczkę po okolicznych cerkwiach . 
https://goo.gl/maps/2E7B1naSf2w

W Bieszczady na połoniny z Tyrawy daleko wiec można się pokusić o zwiedzenie troszku innych miejsc gdzie rzadko docierają turyści . Ostatnio gdy jeździłem po tamtych okolicach zagoniłem się do wsi Leszczyny . Widok stojącej na uboczu starej cerkwi pod czterema dużymi drzewami ,stado koni pasące się na wolności w koło tej cerkwi . Wszystko to ma swój niepowtarzalny urok (szkoda że nie miałem aparatu ) . Oczywiście nie każdy lubi takie klimaty ale wiem że są osoby które się pokusza na takie wycieczki . 

Można tez zaglądnąć Do Sanktuarium Kalwarii Pacławskiej . Nie żebym chciał kogoś nawracać ale jest to miejsce tak odlegle dla ludzi z innych rejonów Polski  ze zlot może być jedna z nielicznych okazji by to zobaczyć . Kościół, klasztor , kaplica grobowa Tyszkowskich  , ponad 40 kaplic i kapliczek kalwaryjskie w tym drewniane . Po drodze można zobaczyć Arłamów . 
W sumie to rejony które dopiero będą odkrywane przez turystów . gdy zaglądnąłem do wsi Rybotycze aby zobaczyć pole namiotowe w Gospodarstwie Rybackim to zastałem pustą łąkę z zapleczem pod przyczepy w pełni sezonu  .Jedyna okazja by korzystać z uroków tamtych okolic gdy nie trafiły tam tłumy z przepełnionych już Bieszczadów .Tak wiec wycieczki ze zlotu mogą służyć przetarciu szlaków pod kolejne wyprawy z przyczepą .

 

Edytowane przez leszek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pozwolę sobie zamieścić ten post Kajmana opisujący te wycieczki . W wątku o Diablej Górze opis jest przysypany innymi postami tak że ciężko go znaleźć .
Kajman pisał :
 

 

Na campingu Diabla Góra spędziliśmy 15 dni. O przemiłej atmosferze pisać nie trzeba, bo już wcześniej koledzy pisali. O samym campingu, że jest na bardzo wysokim poziomie też pisać nie trzeba, sam foty wklejałem i inni też.

 

W czasie tych piętnastu dni tylko jeden spędziliśmy nie ruszając się z pod cepki. Po prostu poprzedniego dnia żona JanuszaS miała imieniny, więcej tłumaczyć nie trzeba.

Pojechaliśmy Na ten konkretny camping ponieważ leży on w strategicznym miejscu do zwiedzania okolicy. Miejsce to szczególnie doceniają Francuzi, Niemcy czy Holendrzy jadący przez pół Europy by zwiedzić Szlak Ikon.

 

Cóż udało nam się zobaczyć. Zwiedziliśmy 13 cerkwi na Szlaku Ikon. Do większości udało nam się wejść do środka. Ponieważ jesteśmy fanami architektury drewnianej odwiedziliśmy 8 kościołów drewnianych nie będących ani na Szlaku Ikon, ani na Szlaku Architektury Drewnianej. Odwiedziliśmy pałac Aleksandra Fredro w Nozdrzcu, pałac Starzeńskich wysadzony przez UPA w 1947 roku w Dąbrówce Starzeńskiej i pałac w Krasiczynie.

 

Uwielbiamy historię więc zwiedziliśmy zamki piastowskie w Sanoku, Przemyślu, na Górze Sobień oraz Zamek w Odrzykoniu.

 

Zwiedziliśmy dwa miasta, Przemyśl i Sanok odwiedzając Szwejka, który był z nimi związany. Zahaczyliśmy też o umocnienia Twierdzy Przemyśl.

 

Trochę pojeździliśmy na rowerach świetnymi ściezkami rowerowymi wielokrotnie przekraczając San mostami, kładkami a nawet promem. Do dodatkowych atrakcji zaliczyliśmy spływ kanadyjkami Sanem oraz jazdy Monstertrakiem. Widzieliśmy lotnisko szybowcowe w Bezmiechowej oraz największy w Polsce Skansen w Sanoku.

Myślę że warto skorzystać z tego opisu i coś doświadczyć w realu . Wszystkiego i tak nie da rady ogarnąć ale wystarczy mała wycieczka i już czujemy klimat tamtych miejsc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niektórzy są już na miejscu. Inni będą zjeżdżać jutro i w piątek.

Zastanawiam się kiedy zrobić wspólną zlotową imprezę. Albo w piątek wieczór lub w sobotę. :hmm:

Oprócz rozdania certyfikatów bywalca czeka Was jeszcze konkurs z nagrodami które przygotowała dla Was firma Center Camp z Bierunia.

Konkurs będzie prosty - bo kto nie jeżdził na rowerze??? :tuptup:   Małe kółko na czas. :]

Heca polega na tym, że rower skonstruował największy jajcarz jakiego znałem. Nieodżałowany Zbyszek Dżuma. I pewnie patrząc z góry będzie pękał ze śmiechu.  :laugh:  My zresztą też. :pad:

No to do zobaczenia! :yes:

AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś, dojedziemy dopiero w piątek późnym wieczorem. Razem z nami przybędą certyfikaty, zatem pasowanie na zlotowicza proponuję zorganizować w sobotę. Wtedy, mam nadzieję, że wszyscy zapisani dotrą do Diablej :-)

Pozdrawiam i do zobaczenia!

Edytowane przez grace (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że zmieniły się prognozy pogody i w sobotę, niedzielę ma być po 18 stopni oraz padać deszcz. A miałem chęć wybrać się na mój pierwszy zlot. Może pogoda się jeszcze wyklaruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii . Na chwilę obecną widzę w prognozach że w całej Polsce ma padać za wyjątkiem Tyrawy Solnej i całego obszaru poł-wschodniego . Deszcz ma tam dotrzeć dopiero w poniedziałek . Ma być jakiś przelotny w nocy z sob/niedź ale to chwilowy. Ja już się przyzwyczaiłem do prognoz podawanych przez różne media sprowadzających się do tego że jak w centrum leje to podają ze w całej Polsce leje  . My już rano wyruszamy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że zmieniły się prognozy pogody i w sobotę, niedzielę ma być po 18 stopni oraz padać deszcz. A miałem chęć wybrać się na mój pierwszy zlot. Może pogoda się jeszcze wyklaruje?

Nie pękaj, zobacz co Spablo ma w podpisie  :]

 

:sciana: Oj, dobrze, ze jeszcze mogę edytować. Sprawdziłem. Albo spablo zmienił albo miał to ktoś inny napisane, więc przytoczę z pamięci: Nie ma złej pogody, jest tylko nie odpowidni ubiór  :hehe:

 

 Deszcz ma tam dotrzeć dopiero w poniedziałek .

Leszek wydał polecenie więc tak będzie! :jump:

Już nie raz się przekonaliśmy, że jeśli chodzi o aurę w czasie spotkań w rejonie południowo-wschodnim to ma gdzieś tak jakieś swoje tajne kontakty :hop1:

 

A my już za godzinkę z małym hakiem startujemy :drive:

Do zobaczyska  :banan:

Edytowane przez adje (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.