Skocz do zawartości

Pomoc w kupnie przeczepy - Rafał spod Szczecina


karkoszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Poszukuję przyczepy kempingowej do użytku raczej stacjonarnego. Będzie stała na działce, może 3 razy w roku ją wyciągnę na ryby czy na wycieczkę.

DMC do 1350 - mam czym ją ciągnąć.

budżet powiedzmy 10 000.

Chcielibyśmy aby miała podwójne łóżko i salonik w formie podkowy, aby można było w razie czego zrobić drugie łóżko. WC z prysznicem, najlepiej opróżniane od zewnątrz. Ogrzewanie i podgrzewanie wody (nie wiem czy to standard). Fajnie gdyby był namiot i możliwe podłączenie do wody i kanalizacji, a także prądu z zewnątrz. Nie śpieszy nam się bardzo i jeśli obniżka cen po sezonie jest znacząca to możemy poczekać.

 

Po oglądnięciu wielu przyczep to są moje faworytki:

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-home-car-512-1991r-i6890766797.html

Facet przez telefon powiedział, że miała łatany dach z tego co widać i chyba wstawiony szyberdach. Nie wiem co o tym myśleć. Rejestracja przyczepy zza granicy to dowód zakupu i pierwszy przegląd?

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6875471401

 

Poza tym jeszcze interesujące wydają się te:

http://allegro.pl/okazja-przyczepa-kempingowa-burstner-przedsionek-i6887748622.html

http://allegro.pl/burstner-city-z-namiotem-stan-idealny-sprawdz-i6885236608.html

http://allegro.pl/okazja-przyczepa-kempingowa-burstner-przedsionek-i6887748622.html- tu nic nie ma o prysznicu
https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-z-niemiec-hobby-5-metrow-sucha-zadbana-bez-zaciekow-z-papierami-ID6yWy9L.html
https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-holiday-przyczepa-kempingowa-4-osoba-przedsionek-ID6yVEsJ.html
https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-prestige-sprowadzona-zarejestrowana-ID6yX36d.html
https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-lux-lux-ID6yQ6Zt.htmlta chyba coś się nie może sprzedać, bo napisano, że przegląd i oc do czerwca.

Chętnie bym kogoś zabrał na oględziny, gdzieś :)
Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Edytowane przez karkoszek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na Twoim miejscu zaczął bym od poszukiwan i ogledzin blizej miejsca zamieszkania. Zdobedziesz troche doswiadczenia. Na zdjeciach wszystko wyglada pieknie ;) Pojedziesz kilkaset km i okazuje sie całkowita porazka. Jestem ze Szczecina, jak cos to pisz lub dzwon -moge z Tobą pojechac ogladac, doradzic. ps. sam brodzik w przyczepie nie swiadczy ze jest tam prysznic. Po drugie -prysznic w kibelku to nie dokonca dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego, powiem ci może pomogę może nie. Do 10000 nie szukaj angielskich przyczep a szczególnie tych ktore mają potrójne szyby z przodu i prosty dach- te ze spadzistym dachem były lepsze choc brzydsze, kiedyś jak szukałem przyczepki to myślałem ze wszyscy tak gadają tylko ze to dobre to złe. Miałem 2angole i powiem ze wyposażenie maja fajne niezależne zasilanie z aku bojler gaz piekarnik itp. Ale maja wady ktore na naszych drogach zresztą na angielskich tez ujawniają to i owo. Po pierwsze te przyczepy nie mogą jeździć po złych drogach i nie mogą byc przeładowane, na łaczeniu ściany zewnętrznej przedniej ktora jest z laminatu z dachem nad szybami który jest pokryty blachą jest listwa ktora te dwa elementy łączy. One prawie wszystkie tam ciekną, łatwo dostrzec skutki przeciwnie chociaż po dachu tego nie zobaczysz nawet od środka, pod poszycie jest wrzucona membrana paroprzepuszczalna ktora jest spakowana z dachu do scian bocznych wiec na głowę nie nakapie nigdy zwracaj uwagę w szafki przy dachu górne jak pomarszczona tapeta to po przyczepie, płat blachy dachowej oddzieli sie z czasem od scian. Przednia czesc podłogi pod schowkiem istotna jest od spodu na kolanach pierwsze mocowanie od przodu podłogi do ramy. Powiem tak angol fajny jest jak stoi pod dachem i kilka razy w roku jest na powietrzu. Mam na działce pod chmurą burstner z 84 roku. Rozbierałem ja do szkieletu bo przez wywierconą w dachu dziurę przez jakiegoś konstruktora z nasa na maszt zgniła przednia i boczna ściana, konstrukcja tej przyczepy jest wieczna jak znajdziesz nie grzebany i wiercony egzemplarz to będziesz zadowolony trzeba tylko butylowego uszczelniacza pod uszczelki okienne pozapuszczac bo blacha w łuskę i słabo uszczelki przylegają to samo jest w hobby, mam 2004 rok i tez przeciekały dwa okna. Ogólnie tapeta pomarszczona w środku to pierwszy objaw wilgoci z zewnątrz to w każdej przyczepie. Jeżeli szukasz to zwracaj uwagę głównie na zamokniecia, środek zawsze można tanim kosztem ogarnąć i rzeczy takie jak nie działające ogrzewanie lodówkę połamane jakieś drzwiczki czy tapicerki to wszystko drobiazgi. Oglądaj tapety w środku szczególnie w górnych szafkach, mokra przyczepa będzie śmierdzieć nawet jak ja uszczelnisz i wysuszysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prysznica to również nie polecam w przyczepie raz sie wykąpiesz i pol dnia będziesz sprzątał. Kup sobie namiot prysznic postaw za przyczepą do tego pompkę ze słuchawką takie gotowe można kupić. Wiadro gorącej wody i będziesz miał jak w saunie, nawet w zimne dni pod takim namiotem weźmiesz prysznic i będziesz zdziwiony jak moze byc ciepło jak sie zamkniesz w nim. I nie ma obawy ze wody nachlapiesz dookoła. Zamiast prysznica tysiąc razy bardziej przydaje sie toaleta kasetowa, szczególnie jak masz dzieci, one zawsze w nocy chcą do toalety. No i przedsionek, przedsionek musi być, bez przedsionka nie ma przyczepy, to jak dom bez kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na Twoim miejscu zaczął bym od poszukiwan i ogledzin blizej miejsca zamieszkania. Zdobedziesz troche doswiadczenia. Na zdjeciach wszystko wyglada pieknie ;) Pojedziesz kilkaset km i okazuje sie całkowita porazka. Jestem ze Szczecina, jak cos to pisz lub dzwon -moge z Tobą pojechac ogladac, doradzic. ps. sam brodzik w przyczepie nie swiadczy ze jest tam prysznic. Po drugie -prysznic w kibelku to nie dokonca dobry pomysł.

Ok, jak zdecyduję się coś oglądać to dam znać. Gdzie w Szczecinie lub okolicach są jakieś porządne komisy z przyczepami? Czy tylko w Białogardzie?

Witaj kolego, powiem ci może pomogę może nie. Do 10000 nie szukaj angielskich przyczep a szczególnie tych ktore mają potrójne szyby z przodu i prosty dach- te ze spadzistym dachem były lepsze choc brzydsze, kiedyś jak szukałem przyczepki to myślałem ze wszyscy tak gadają tylko ze to dobre to złe. Miałem 2angole i powiem ze wyposażenie maja fajne niezależne zasilanie z aku bojler gaz piekarnik itp. Ale maja wady ktore na naszych drogach zresztą na angielskich tez ujawniają to i owo. Po pierwsze te przyczepy nie mogą jeździć po złych drogach i nie mogą byc przeładowane, na łaczeniu ściany zewnętrznej przedniej ktora jest z laminatu z dachem nad szybami który jest pokryty blachą jest listwa ktora te dwa elementy łączy. One prawie wszystkie tam ciekną, łatwo dostrzec skutki przeciwnie chociaż po dachu tego nie zobaczysz nawet od środka, pod poszycie jest wrzucona membrana paroprzepuszczalna ktora jest spakowana z dachu do scian bocznych wiec na głowę nie nakapie nigdy zwracaj uwagę w szafki przy dachu górne jak pomarszczona tapeta to po przyczepie, płat blachy dachowej oddzieli sie z czasem od scian. Przednia czesc podłogi pod schowkiem istotna jest od spodu na kolanach pierwsze mocowanie od przodu podłogi do ramy. Powiem tak angol fajny jest jak stoi pod dachem i kilka razy w roku jest na powietrzu. Mam na działce pod chmurą burstner z 84 roku. Rozbierałem ja do szkieletu bo przez wywierconą w dachu dziurę przez jakiegoś konstruktora z nasa na maszt zgniła przednia i boczna ściana, konstrukcja tej przyczepy jest wieczna jak znajdziesz nie grzebany i wiercony egzemplarz to będziesz zadowolony trzeba tylko butylowego uszczelniacza pod uszczelki okienne pozapuszczac bo blacha w łuskę i słabo uszczelki przylegają to samo jest w hobby, mam 2004 rok i tez przeciekały dwa okna. Ogólnie tapeta pomarszczona w środku to pierwszy objaw wilgoci z zewnątrz to w każdej przyczepie. Jeżeli szukasz to zwracaj uwagę głównie na zamokniecia, środek zawsze można tanim kosztem ogarnąć i rzeczy takie jak nie działające ogrzewanie lodówkę połamane jakieś drzwiczki czy tapicerki to wszystko drobiazgi. Oglądaj tapety w środku szczególnie w górnych szafkach, mokra przyczepa będzie śmierdzieć nawet jak ja uszczelnisz i wysuszysz

ok, niemiecka a nie angielska. Myślałem, że tam gdzie piszą angole mają na myśli sprowadzane z Anglii a nie angielskiego wykonania. Czyli to home car to angol?

Dzieki za informacje o tapetach, w zasadzie to w życiu w żadnej przyczepie nie byłem i miałem w planie oglądać każdy cm^2

Co do prysznica to również nie polecam w przyczepie raz sie wykąpiesz i pol dnia będziesz sprzątał. Kup sobie namiot prysznic postaw za przyczepą do tego pompkę ze słuchawką takie gotowe można kupić. Wiadro gorącej wody i będziesz miał jak w saunie, nawet w zimne dni pod takim namiotem weźmiesz prysznic i będziesz zdziwiony jak moze byc ciepło jak sie zamkniesz w nim. I nie ma obawy ze wody nachlapiesz dookoła. Zamiast prysznica tysiąc razy bardziej przydaje sie toaleta kasetowa, szczególnie jak masz dzieci, one zawsze w nocy chcą do toalety. No i przedsionek, przedsionek musi być, bez przedsionka nie ma przyczepy, to jak dom bez kuchni.

No przedsionek się przyda, tym bardziej że jak pisałem, nie będzie ona dużo jeździć. Głównie będzie stała na działce i mam w planie w przyszłości podłączyć do niej wszystkie media. Prysznic w niej to raczej będzie ostateczność, ale czasem może się przydać.

 

Ta mnie jeszcze bardzo kręci - http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6875471401

Niemiecka, namiot jest i wygląda super, całkiem nowocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam angielkę z 96 roku jest sucha jak pieprz robię nią 4tyś km rocznie i nic się nie dzieje. Oczywiście w zimie tylko garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto nie wygląda źle, sprawdz czy wszystkie sprzęty sprawne, lodówka ogrzewanie kuchenka grzanie wody jeśli jest, czy trzymają teleskopy w dachu otwieranym, do tego heki teleskopy to 150zl sztuka, jak nie trzymają nie dobierzesz innych, lodówka tez musi chłodzić, ogrzewanie rzadziej sie psuje ale zwróć uwagę, jak nigdzie w środku nie pomarszczone tapety to warta uwagi jeżeli ma stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.