Skocz do zawartości

Przyczep składana, proszę o opinie


Artuurro

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witam wszystkich. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu pierwszej przyczepy kempingowej. Moim priorytetem jest mobilność, dość częste przestawianie przyczepy, 1 max 3 noce w jednym miejscu, może czasem na dziko, ale drogi utwardzone i dalej w drogę! Skład do rodzina 2+1 dziecko 4 lata. Ciągnik Opel Meriva A 1,6 turbo. Co jakiś czas przeglądam ogłoszenia w promieniu 30 km i trafiłem ostatnio na coś takiego

https://www.otomoto.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-skladana-fleetwood-prod-usa-rok-2005-ogrzewanie-full-automatic-solar-ID6yXFx5.html#xtor=SEC-8

Cena jak dla mnie ok, to właśnie jest mój budżet. Fajne jest to, że jeździ się z tym pewnie jak z trochę większą przyczepą, dość przyzwoity rocznik i marka chyba też dość dobra.

Z minusów to zastanawiam się czy faktycznie jak na filmikach na YT tak łatwo i szybko się ją rozkłada. Zastanawia mnie też jak ze szczelnością tego będzie, wiadomo ten brezent po 10 latach może już nie być pierwszej świeżości

Co myślicie na temat tej przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście takiej przyczepy bym nie chciał. Jeszcze niedawno może bym był zainteresowany, ale jak kilka miesięcy temu kupiłem "normalną" przyczepę wiem ze komfort w karawaningu jest dla mnie bardzo ważny.  Dlatego od ponad dwuch miesiecy jeżdzimy z rodziną co weekend  i jeszcze nas nie wymęczyło. Przyczepa którą zalinkowałeś to troche jak spory namiot. A jak to w namiotach bywa w chłodne noce jest chłodno, mało miejsca, nie ma mozliwości rozłozenia dużego przedsionka, cienkie namiotowe ściany więc bardzo nagrzewa się w słoncu i nie chronią przed hałasem.  Zastanawiam sie dodatkowo jak taka "przyczepa" zachowa sie podczas bardzo silnych wiatrów i burz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Ci kolego stanowczo odradzam. Myślałem o tym swego czasu ale na szczęście odpuściłem. Duży minus, że jednak ciągniesz przyczepę, parkowanie, opłaty, przechowywanie, prędkość jazdy itd. a plusów mało. Ściany na szmatach wiec izolacja termiczna i akustyczna jak w namiocie. Ja bym od tego wolał dobry, duży namiot szybko pompowany za 2-3tyś., (tylko przy namiotach jest fajnie tylko jak jest nadmiar miejsca w samochodzie na wszystkie klamoty). Jak zostajesz na tym holowniku to jakaś lekka mała "normalna" cepka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nie mój klimat. Wolał bym jak już kolega Ci mówił dobry porządny namiot. W końcu wiele się nie różni.

Ale jak już miałbym mieć z jakiś powodów składaną przyczepę to myślał bym o czymś takim.

https://www.olx.pl/i2/oferta/esterel-caramatic-pca-39-przyczepa-kempingowa-skladana-CID5-IDhn0yl.html#:378e288302

Lecz to też nie dla mnie. Ale to kwestia gustu. I sam musisz podjąć decyzję. Ale prosisz o opinię to ja na nie.

Edit : Jak 2+1 do przemieszczania się to kamper albo mała przyczepka do 400.

I to z markizą. Dziś stoisz rano decyzja zmiana miejsca. Pół godziny i już po kawie i w drogę.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przemieszczania się to taka przyczepa średnio fajna, ale do wczasów stacjonarnych, kiedy posiadamy małe auto? Moim zdaniem super sprawa, zakładając, że w trasie traktujesz ją jako zwiększenie ładowności samochodu, a na miejscu jako namiot. Jakbym spełniał te warunki (tzn małe auto, wczasy stacjonarne, oraz jeszcze nie mieszkał na wyspie ;) ) to bym kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać tradycyjnej przyczepy do przyczepy składanej :bzik:  dwie różne rzeczy do innego rodzaju podróży Na jazdy po PL średni pomysł ale na wyjazdy wakacyjne w cieplejsze regiony europy to inna bajka Każdy ma swój sposób podróże :ok: Jedz oglądaj, sprawdz jak się rozkłada i w jakim wszystko jest stanie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.