Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

zbiornik na wodę 105l - własne wykonanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16 kopczyn

kopczyn

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 135 postów
  • SkądLegionowo
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Adria 512 UP

Napisano 03 sierpień 2017 - 11:30

ogółem pomysł fajny ale bardzo ryzykowny. Nawet zakładając, że nie jeździsz z wodą w zbiorniku, to po zalaniu 100kg wody nawet jak stoi to na ramie to podłoga po latach może się ugiąć, wyprasować. Zależy jak wykonaną (jak młodą) masz przyczepę. Teraz na górną warstwę podłogi dają już czasem sklejki po 2-3-6 mm, które maja sztywność tylko na bazie szkieletu i twardego styropianu, który po latach może się ugiąć.

nie odważyłbym się wsadzić zbiornika 100l, klejonego własnej roboty do przyczepy, w którym pierwszy wyciek zrobi szkody na zawsze. Szczególnie, że spokojnie można kupić dedykowany zbiornik 70L i więcej. Te 105l to tylko na pobyty stacjonarne ?

sprawą jakości wody chętnie zajmą się polecane jony srebra i o to bym się nie martwił.

Bartosz_b - zbiornik na szarówkę rzędu 10-20l z przelewem to nie głupi pomysł. Często na postojach na stacjach zapominam, lub też moja załoga :), że wszystko leje się pod przyczepę, później kiepsko to wygląda. Naród jeszcze ciemny i pomyśli, że to z WC się leje :) zupełnie jak w pociągu :)

Ja na parkingu tłumaczyłem kiedyś że to skropliny z klimatyzacji .

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

#17 Lza

Lza

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1321 postów
  • Skądokolice Krakowa
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:mini-camperini z dostaczaka na ziemniaki
  • Holownik:Grand Tourneo Connect II

Napisano 03 sierpień 2017 - 12:26

Czym to kleiłeś? Kiedyś szukałem kleju do PP i nie udało mi się znaleźć, a bardzo by mi się przydał.

#18 Skalniak71

Skalniak71

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów
  • SkądOleśnica
  • Model:Avondale Falcon
  • Holownik:Audi A6 2.7 BiTurbo 01'

Napisano 10 wrzesień 2017 - 10:33

Witam,

Mam w Avondale Avocet 98r pewien problem.

Poprzedni właściciel dołożył wewnętrzny(pod podłogą) zbiornik wody.

Tankowanie wody do tego zbiornika odbywa się poprzez oryginalne rozwiązanie- pompka wody zanurzeniowa zewnętrzna pompuje prosto do dodatkowego zbiornika.

Wewnątrz niego jest pompa (tak mi się wydaje bo nie widziałem tej dodatkowej) .

Problemem staje się ciśnienie w instalacji. W miare napełniania zbiornika, po napełnieniu 1/3(wskaźnik poziomu wody dołożony) ok. 30l kontrolka od pompy zew.(0.6bar 16l/min)  gaśnie i pompa przestaje pracować. Wystarczy włączyć pompę dodatkową, upuścić kilka litrów ze ziornika i pompa znowu te kilka litrów dobije, po czym znowu ją wyłącza.

Jak zmniejszyć ciśnienie w zbiorniku/instalacji?

Pomoże otworzenie korka spustowego z bojlera? 

Dziekuje i pozdrawiam.

Załączone miniatury

• IMG_20170907_231924.jpg
  • IMG_20170907_231935.jpg
  • IMG_20170907_232211.jpg

#19 Krzysiek5

Krzysiek5

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 196 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Hobby 540 UK

Napisano 10 wrzesień 2017 - 14:22

brzmi jak brak odpowietrzenia i faktycznie rurka wyprowadzona w powietrze gdzieś do góry rozwiąze problem, ale wtedy trzeba by przerobić wyłącznik na jakiś taki uruchamiany osiągnięciem odpowiedniego poziomu wody bo cisnienia już tam takiego nie złapie

chyba że tam masz wyłącznik nalewania tylko pręcik na którym siedzi z jakiegoś powodu się wygiął i zamiast wyłączać pompe przy 100 litrach wyłącza ją przy 30... :)

Krzysiek

#20 chiccoo

chiccoo

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 116 postów
  • SkądWROCŁAW BSK
  • Model:Hymer eriba nova
  • Holownik:BMW 530d Touring

Napisano 11 wrzesień 2017 - 20:02

A ja u siebie malemu zbiornik 70L i przerobilem go własnoręcznie na wyposażonego w grzałkę 1.2kW lub 1.5kW.

DSC02615.JPG
Była pompka grzałka przelew odpowietrzenie działał elegancko :-)

Użytkownik chiccoo edytował ten post 11 wrzesień 2017 - 20:03

Był Bürsnter LUX 4851TN, Bürsnter City 3552,
Jest Hymer eriba nova 540 :-)

#21 adamkwiatek

adamkwiatek

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 976 postów
  • Telefon:komórkowy
  • SkądWołomin
  • Model:nieznany
  • Holownik:z hakiem

Napisano 12 wrzesień 2017 - 14:16

Po wlaniu zimnej wody do zbiornika, następuje kondensacja pary wodnej, czyli wilgoć na jego ściankach, a więc spływanie na podłoże (podłogę), no i pleśń.

Takie zjawisko jest szczególnie widoczne, kiedy w budzie pracuje ogrzewanie, zwłaszcza zimą.

Pomysł ze 100 l zbiornikiem nieco mnie przeraża, a już na pewno grzałki i plątania kabli.

Osobiście zawsze woziłem zapas wody w kanistrach plastikowych, i w 5 l butelkach po wodzie mineralnej, więc jakby co, to powódź byłaby do opanowania.

#22 byry007

byry007

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów
  • SkądKoło
  • Model:Niewiadów był n126 i n126n teraz Hobby 420
  • Holownik:Citroen Xsara Picasso

Napisano 12 wrzesień 2017 - 20:33

A ja u siebie malemu zbiornik 70L i przerobilem go własnoręcznie na wyposażonego w grzałkę 1.2kW lub 1.5kW.

http://forum.karawaning.pl/public/style_images/master/attachicon.gif DSC02615.JPG
Była pompka grzałka przelew odpowietrzenie działał elegancko :-)

A grzałka nie topi Ci zbiornika ?

#23 chiccoo

chiccoo

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 116 postów
  • SkądWROCŁAW BSK

Napisano 12 wrzesień 2017 - 22:15

Nie nie topilo mi zbiornika przez 3 tyg nad morzem- zero ploblemow.
Temp sam egulowalem pokrętłem.
Później w następnej tez zamontowałem identyczna grzałkę w zbiorniku 45L też z przelewem odpowietrzeniem i było git, ale już bledu nie zrobiłem jak w pierwszym i zamontowałem w pionie- czemu ?
Bo pompka musiała być wyżej od poziomu wody w której była grzałka.czyli ok 2cm nad grzałkę wisiała.
Chodziło o to że jak pompa wody nie dawała bo się skończyła, to grzałka nadal była w wodzie i się nie mogła spalić
W zbiorniku zielonym miałem wodę "martwą" ok 30L a w zbiorniku 45L ok 10L. :-)
Minus tego taki ze tylko przy 230V grzałka działała, choć grzałka z mocą ok 200W na 12V by się chyba spaliła szybciej nim byś miał 70L w temp ok 35C non stop.

Wiec jak mamy zamiar ma polu mieć szybko i non stop ciepła wodę jak wkranie polecam takie rozwiązanie - grzałka do podgrzewacza z regulatorem 1.5 kW ok 100zł /2 kW 130 zł + zbiornik cena X i zestaw uszczelek ok 10 zł i robota ok 30 min.

G

#24 chiccoo

chiccoo

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 116 postów
  • SkądWROCŁAW BSK

Napisano 12 wrzesień 2017 - 22:39

Tak jak pisałem wyżej w drugiej przyczepie (sprzedana w 2015)
Miałem zamontowany zbiornik na szarą wodę- taki ścięty na jednym końcu, kółka wywaliłem i go tak zamontowałem.

2017-09-12 23.30.20.jpg 23.30.20.jpg]
2017-09-12 23.31.11.jpg
2017-09-12 23.32.55.jpg
I tak pełny przejechał z Wrocławia do makarakiej i spowrotem z ok 45L non stop oczywiście z inna wodą :-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych