Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Zasilanie napędu.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16 automaciek

automaciek

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 311 postów
  • SkądSzczecin
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:KNAUS Azur 450 TF 2002r
  • Holownik:VW Passat 147kW

Napisano 25 lipiec 2017 - 21:21

Panowie utrzymanie akumulatora kwasowego w pełni naładowanego mu nie szkodzi i to niezależnie od tego jak małym prądem go ładujemy (mały prąd = dłużej). Jeśli AGM naładujemy do 14.4 a nie 14.8V to też nic sie nie stanie, bo obydwa mają takie same napięcie nominalne, tylko AGM lepiej znosi wyższe napięcie (nowe autka potrafią odzyskiwać energię podczas hamowania - alternator daje wtedy i 15V). Al
Akumulatory zabija skrajne rozładowanie, rozładowanie małym pradem oraz przeładowanie. Ostatnia przyczyna to wadliwość produktu.

#17 Kvasir

Kvasir

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 166 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:LMC 520 2008r.
  • Holownik:VW Passat B8 1.8 TSI

Napisano 25 lipiec 2017 - 22:02

Im mniejszy prąd ładowania tym zdrowiej dla baterii.

#18 Berni_bn

Berni_bn

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 30 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Avondale Pearle Orester
  • Holownik:Mazda 3

Napisano 28 lipiec 2017 - 12:20

Ładowarka automatyczna kupiona u jednego sprzedawcy razem z aku wiec przeładowanie raczej chyba nie grozi . Ładowałem po dojeździe do kempingu. Przyczepa jeździ góra 2 razy po 20 metrów czyli rano 20 i po dojeździe na nowy Kamp 20. Ładowałem po przyjeździe albo jak mi się zapomniało na drugi dzień. Prąd ładowania 0.8 lub 3.8A .
Ładowarka
Ładowarka

Aku

Mam wątpliwości co do automatycznych ładowarek.

W tym roku w Chorwacji przez nieuwagę wyładowałem akumulator w samochodzie do poziomu poniżej 6V. Ponieważ mam prostownik w przyczepie do ładowania akumulatora przyczepy, więc wymyśliłem że wykorzystam go do naładowania aku samochodu. Zacząłem się krzątać i zauważył to sąsiad Niemiec z sąsiedniej parceli.

Pożyczył mi podobną automatyczną ładowarkę. Po podłączeniu ładowarka doładowała do 6V z kawałkiem i pokazała że bateria jest full naładowana. Za nic nie chciała się dać przekonać, że to bateria 12V. Wróciłem więc do pomysłu z wykorzystaniem ładowarki z przyczepy. Dlatego w sytuacji mocno awaryjnej można się oszukać.

#19 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3909 postów
  • SkądSosnowiec
  • Model:Eifelland Holiday 415 TM (5303)
  • Holownik:Hyundai i30

Napisano 28 lipiec 2017 - 13:20

Mam wątpliwości co do automatycznych ładowarek.
W tym roku w Chorwacji przez nieuwagę wyładowałem akumulator w samochodzie do poziomu poniżej 6V. Ponieważ mam prostownik w przyczepie do ładowania akumulatora przyczepy, więc wymyśliłem że wykorzystam go do naładowania aku samochodu. Zacząłem się krzątać i zauważył to sąsiad Niemiec z sąsiedniej parceli.
Pożyczył mi podobną automatyczną ładowarkę. Po podłączeniu ładowarka doładowała do 6V z kawałkiem i pokazała że bateria jest full naładowana. Za nic nie chciała się dać przekonać, że to bateria 12V. Wróciłem więc do pomysłu z wykorzystaniem ładowarki z przyczepy. Dlatego w sytuacji mocno awaryjnej można się oszukać.

Bo te ładowarki potraktują taki akumulator jako uszkodzony. Jak ja tak rozładowałem akumulator daje go teściowi on podłącza jakiś stary ruski prostownik na chwilę. Jak akumulator dojedzie powyżej 11V wpinam go do automatycznej ładowarki i ona dopiero wie co z nim dalej zrobić.

#20 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3466 postów
  • Telefon:daj znać na PW to prześlę :)
  • SkądŁódzki Wschodni
  • Model:Hobby 420
  • Holownik:Nissan X-Trail; 136KM, 314Nm, 2.2 dCi

Napisano 28 lipiec 2017 - 16:02

Ładowarka widzi taki akku i traktuje jako 6V i dla tego podaje 100% naładowania.
Niestety w takim przypadku trzeba użyć jakiegoś normalnego prostownika i podładować go do min. 9V i wtedy ładowarka podejmie prace dla trybu 12V.

#21 Berni_bn

Berni_bn

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 30 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Avondale Pearle Orester
  • Holownik:Mazda 3

Napisano 31 lipiec 2017 - 07:26

Ładowarka widzi taki akku i traktuje jako 6V i dla tego podaje 100% naładowania.
Niestety w takim przypadku trzeba użyć jakiegoś normalnego prostownika i podładować go do min. 9V i wtedy ładowarka podejmie prace dla trybu 12V.

Dokładnie tak. Dlatego pisałem,że nie bardzo ufam takim ładowarkom. Jeden guzik i przyciskaj sobie ile tam chcesz, a ona i tak wie lepiej. :ee:  Na szczęście w przyczepie mam prostownik i bez problemu doładowałem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych