Skocz do zawartości

Kratka wentylacyjna lodówki thetford wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Po moich ostatnich dwóch podejściach naprawy lodówki całkowicie oderwał się plastikowy element trzymający kratkę wentylacyjną. W górnej części ramki są takie dwa wystające zaczepy o które blokuje się kratkę. Niestety muszę wymienić cały zestaw. Pytanie, ramka czym jest uszczelniona? Spod ramki wychodzi biały "uszczelniacz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, ale chociaż chłodzi?

Chłodzenie sprawne: 230 i gaz. Kuleje trochę praca na 12 v. Problemem są kable, grzałka sprawdzona - sprawna

 

 

Czyli jest to uszczelniacz a nie klej? Tylko tyle chciałem wiedzieć ;)

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, uszczelniacz. Jak byś dał klej to gdybyś kiedyś potrzebowal to zdjać to byłby problem.

Uszczelniacz po maleńku ale oderwiesz (on też to trochę sklei ale da się to potem rozebrać ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyrzucaj starej kratki, zrób sobie na niej patent z wentylatorami ;)

 

 

Jakiś link? Musiałem zamówić cały nowy komplet, tj. kratkę wraz z ramką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linka nie mam ale sprawa banalnie prosta, kupujesz kilka wentylatorów na 12v (np takich jak do chłodzenia kompa) wycinasz otwory w starej kratce, montujesz wentylatory tak żeby wyciągały z górnej kratki powietrze.

 

W czasie jazdy zakładasz nową kratkę , na dłuższym pobycie przy wysokich temperaturach zewnętrznych zakładasz starą kratkę z wentylatorami.

 

wentylatory mają za zadanie poprawić cyrkulację powietrza pomiędzy ścianą przyczepki a lodówką i zapewnić lepsze chłodzenie  wymiennika ciepła w lodówce co być może wpłynie na lepszą jej wydajność przy wysokich temperaturach zewnętrznych

 

czy działa nie wiem nie próbowałem ale koszt wykonania nie wielki i jak masz starą niepotrzebną kratkę to warto spróbować 

 

tu masz poglądowe zdjęcie zaczerpnięte z netu :

 

5cf010863aa8.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wenty montuje się na stałe i przykrywa maskownicą. Nic na drogę nie zdejmuję itd.

 

Patent działa ;), polecam.

Wystarczy jeden went. W zależnosci czy ci się zmieści to 120x120mm lub 100x100mm.

 

Poczytaj wątek o "zimnym piwie" Marcina Gewhera.

Ja to uprościłem i mam tylko włącznik bez elektroniki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wenty montuje się na stałe i przykrywa maskownicą. Nic na drogę nie zdejmuję itd.

 

 

generalnie tak, ale mając do dyspozycji dwie kratki wolałbym zrobić wyjmowany panel z wentami, w zasadzie do dajmy na to 30 st wenty nie są potrzebne a przy braku 220v na postojach poco dodatkowo obciążać aku? a jednak kratka bez wentów ma większy prześwit niż z wentami bez zasilania :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak. Ja dalem jednego wenta 120x120 i reszta kratki wolna.

Jak nie potrzebuję to kratką idzie samoczynnie a jak włączę to jeden went według mnie wystarcza.

Nie mniej najlepszy pomysł to taki co odpowiada właścicielowi.

 

Sam went ma max pobór 0,2A więc kompletnie niezauważalne, przy czym Ja mam solary i akku 120Ah, to co weźmie went zawsze nawet w cieniu będzie uzupełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak. Ja dalem jednego wenta 120x120 i reszta kratki wolna.

Jak nie potrzebuję to kratką idzie samoczynnie a jak włączę to jeden went według mnie wystarcza.

Nie mniej najlepszy pomysł to taki co odpowiada właścicielowi.

 

Sam went ma max pobór 0,2A więc kompletnie niezauważalne, przy czym Ja mam solary i akku 120Ah, to co weźmie went zawsze nawet w cieniu będzie uzupełnione.

 

Badałeś kiedyś różnicę temperatur w lodówce przy włączonym oraz wyłączonym wentylatorze?

 

Zastanawiam się też nad rozprowadzeniem chłodu wewnątrz lodówki. Mam wrażenie, że produkty np na drzwiach są znacznie mniej schłodzone niż leżące bliżej radiatora (tak to się nazywa?)...

 

 

Przy okazji, czym się różni:

 

http://allegro.pl/wentylator-komputerowy-silentiumpc-120-v2-spc016-i6875422738.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plaallegro

 

od

 

http://allegro.pl/wentylator-lodowki-thetford-kamper-przyczepa-i6856478042.html

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.