Skocz do zawartości

Pierwszy raz z przyczepą, pomóżcie zaplanować trasę


Rekomendowane odpowiedzi

Super! Dziekuje bardzo, wkrętarka zajefajna do rozkładania podpór, sprawdziłem  :]

-wąż do kanalizy to jakiś specjalny, czy ogrodowy np. 3/4 da radę?

-podnośnik trapezowy od samochodu, czy może żaba będzie lepsza? Troche ciężka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wąż specjalny z przeznaczeniem do żywności. Kupiłem taki na allegro za 100 parę złotych.

 

Zwykle ogrodowe się nie nadają. Na słońcu potrafią się z nich toksyny jakieś wydobywać i przedostać do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż specjalny z przeznaczeniem do żywności. Kupiłem taki na allegro za 100 parę złotych.

 

Zwykle ogrodowe się nie nadają. Na słońcu potrafią się z nich toksyny jakieś wydobywać i przedostać do wody

A do szarej wody nada się zwykły ogrodowy, czy też specjaly musi być? Jaki rodzaj połączenia do kanalizacji jest na kempach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do szarej wody nada się zwykły ogrodowy, czy też specjaly musi być? Jaki rodzaj połączenia do kanalizacji jest na kempach?

Wąż do szarej wody? W sensie do zrzutu ścieków do odpływu na parceli? Zwykły ogrodowy się nie nada bo będzie mieć za małą średnicę. Spróbuj dopasować taki aby pasował wielkością na rurkę kanalizacyjną z cepy.

 

A do wody kup taki wąż z przeznaczeniem do wody pitnej

 

http://allegro.pl/waz-wodny-zwijany-kasetowy-helix-gomarket-pl-i6788750747.html

 

Można kupić taniej na allegro. Ja płaciłem chyba 125 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie używamy wody z przyłączy na kampingach do celów spożywczych, zawsze kupujemy w pięciolitrowych opakowaniach

do szarej zwykły ogrodowy lub niektórzy używają peszel,(jest dużo lżejszy)  przyłączenia nie ma standardowego z reguły zwykła rura kanalizacyjna ściągasz  zaślepkę lub odkręcasz korek i wkładasz wąż, jak chcesz mieć ładnie możesz zakupić kilka rodzai redukcji (jak np do podłączenia odpływu pralki) ale bez nich też dasz radę (możesz np okleić wąż wokół przyłącza powertapem lub uszczelnić szmatą) , jeżeli nie masz syfonów w odpływach to układając wąż ułóż go tak żeby tworzył syfon coby przy niżu nie pośmierdywało w przyczepie :]

 

edit. średnica węża wiadomo że dopasowana od odpływu w przyczepie lub redukcja ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż do szarej wody? W sensie do zrzutu ścieków do odpływu na parceli? Zwykły ogrodowy się nie nada bo będzie mieć za małą średnicę. Spróbuj dopasować taki aby pasował wielkością na rurkę kanalizacyjną z cepy.

 

A do wody kup taki wąż z przeznaczeniem do wody pitnej

 

http://allegro.pl/waz-wodny-zwijany-kasetowy-helix-gomarket-pl-i6788750747.html

 

Można kupić taniej na allegro. Ja płaciłem chyba 125 zł

Dzięki, 3/4 cala będzie za mały mysle o szarej wodzie?

nigdy nie używamy wody z przyłączy na kampingach do celów spożywczych, zawsze kupujemy w pięciolitrowych opakowaniach

do szarej zwykły ogrodowy lub niektórzy używają peszel,(jest dużo lżejszy)  przyłączenia nie ma standardowego z reguły zwykła rura kanalizacyjna ściągasz  zaślepkę lub odkręcasz korek i wkładasz wąż, jak chcesz mieć ładnie możesz zakupić kilka rodzai redukcji (jak np do podłączenia odpływu pralki) ale bez nich też dasz radę (możesz np okleić wąż wokół przyłącza powertapem lub uszczelnić szmatą) , jeżeli nie masz syfonów w odpływach to układając wąż ułóż go tak żeby tworzył syfon coby przy niżu nie pośmierdywało w przyczepie :]

 

edit. średnica węża wiadomo że dopasowana od odpływu w przyczepie lub redukcja ;)

:yes:  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wody z parceli do picia. I robi to zdecydowana większość. Tu np ludzie we Włoszech napełniają sobie nawet butelki i biorą taka wodę do picia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wody z parceli do picia. I robi to zdecydowana większość. Tu np ludzie we Włoszech napełniają sobie nawet butelki i biorą taka wodę do picia

i oczywiście macie do tego prawo :yes:

 

mając od nowości przyczepę i przedmuchując całą instalację kompresorem przed każdym dłuższym postojem (podczas nie używania przyczepy nie mówię o postojach w podróży) być może pokusiłbym się u używanie wody z przyczepy do gotowania, jednak patrząc jak wygląda kanalizacja sanitarna na niektórych kempingach i niewiadomego pochodzenia woda wolę jednak butelkowaną, wydatek dodatkowych kilkudziesięciu PLN na wodę w skali urlopu  dla mnie do pominięcia ;)

 

 woda z własnego ujęcia (studni , badana) potrafi się zepsuć po trzech dniach, z wodociągu miejskiego (Wrocław) wytrzymuje ok tygodnia.

oczywiście wszystko zależy od sposobu przechowywania, temperatury, nasłonecznienia itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, coraz więcej się tego robi ale spoko 380kg ładowności . Mam przyczepę od ponad miesiąca i jeszcze nie sprawdziłem czy mam markizę w worku :look: i jak do niej doczepić pas sztormowy . 

A właśnie zakupiłem siekierkę i saperkę i suszarkę do naczyń, papier toaletowy i płyn do toalety a żonka kwieciste naczynia z melaminy :] . Najgorsze jest, że już drugi kurier ma problemy na granicy, i brakuje mi części do zaczepu, 4 dni opóżnienia jak narazie. Mam nadzieję,ze dojedzie, w przeciwnym razie czeka mnie jazda bez stabilizatora.

Woda z instalacji to faktycznie nie zachęca do picia, nie wiem ile ta przyczepa stała ale tyle było w rurkach czarnego świństwa,że sie baterie pozatykały. A i nie mam w przyczepie podłączenia city czy jak mu tam,  to chyba pożyczę od zonki konewkę. Chociaż wąż ogrodowy nie waży dużo a może się przydać do umycia czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyk plastikowy albo miednica do noszenia naczyń do zmywalni...

Bardzo nam tego brakowało przy pierwszym wyjeździe.

Polecam z ikea jest elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.